Piknik Czerwcowe Nepomuki w Piętnie

2018 czerwcowe nepomuki mFigury św. Jana Nepomucena, nazywane swojsko nepomukami, stawiane były najczęściej przy mostach i nad wodą. Rzeźba świętego, który chronić miał przed powodzią i wzburzoną wodą znajduje się m.in. w a małej wysepce w odnowionym parku w Piętnie. W tym urokliwym miejscu 24 czerwca odbędzie się, organizowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota” w Piętnie, Piknik Czerwcowe Nepomuki. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

2018 rejestracja dziecka online mNa zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. Do tej pory mieli tylko jedną opcję – wizyta w urzędzie. Od 1 czerwca mają wybór – pędzić do urzędu czy spędzić ten czas z nowym członkiem rodziny.

 

 

Czytaj więcej...

Uwaga! Możliwe burze z gradem

burzowoW ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 25 wydanego dnia 21.06.2018 r. przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.

 

 

 

Czytaj więcej...

Miej czas rozmawiać w wakacje

2018 mam czas rozmawiac logoKampania edukacyjna „Mam czas rozmawiać” (#mamczasrozmawiac) oparta jest na idei promowania międzypokoleniowego dialogu o zdrowiu rodziny, w tym HIV, AIDS i chorobach przenoszonych drogą płciową. Szczególny nacisk kładzie na dialog pomiędzy kobietami, które planują ciążę lub oczekują narodzin dziecka. Akcję prowadzi Krajowego Centrum ds. AIDS.

 

Czytaj więcej...

Łask: Zawody przebiegły zgodnie z planem

2018 karate laskW dniu 9 czerwca 2018 roku odbył się ogólnopolski turniej karate kyokushin i kickboxingu, w którym wystartowała czteroosobowa reprezentacja Klubu Sportów i Sztyk Walk z sekcji karate i Kickboxingu Tuliszków.

 

 

Czytaj więcej...

Zawody w powożeniu zaprzęgami już po raz 12

2018 zawody w powozeniuW niedzielę, 17 czerwca br. w Tuliszkowie odbędą się XII Otwarte Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi „Pod św. Witem”. Część sportową poprzedzi poświęcenie zwierząt domowych i widowiskowy przejazd powozów ulicami miasta. Wyścigi koni i kuców zostaną rozegrane w kategoriach zaprzęgów jednokonnych, parokonnych i wielokonnych.

 

Czytaj więcej...

Zajęcia otwarte dla uczniów klas II, III i IV z Rafałem Kubackim

2018 ukemiW czwartek (14.06.2018 r.) w Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Tuliszkowie w małej sali gimnastycznej SP odbędą się zajęcia pokazowe dla naszych młodszych uczniów w ramach promocji programu UKEMI – szkoła bezpiecznego upadania. Zajęcia będzie prowadził Pan Rafał Kubacki, który jest ambasadorem wspomnianego projektu.

 

 

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin