"MAJÓWKA Z POLSKĄ" - ODBIERZ I WYWIEŚ FLAGĘ !

Szanowni Państwo,

 

2 maja będziemy obchodzić Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja Święto Konstytucji 3 Maja.

 

flaga

Postanowilismy włączyć się w obchody organizowanej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego akcję " Majówka z Polską". Polega ona na udekorowaniu budynków publicznych, placów, ulic oraz domów Flagą Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Biało-czerwona flaga to symbol naszego kraju, patriotyzmu, nieprzeciętności. Przywołuje emocje, pamięć i dumę o trudnych dziejach Polski. Dzisiaj flaga towarzyszy nam zarówno w świątecznych, wyjątkowych momentach, jak i chwilach tragicznych. Akcja ma na celu poprawę świadomości społecznej nt. historii państwa Polskiego, przede wszystkim w zakresie jego symboli – flagi, godła i hymnu oraz przypomnienie o dobrym zwyczaju, a zarazem powinności wieszania flagi, która przypomina o naszej narodowej tożsamości.

 

Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy , aby 2 i 3 maja domy zostały udekorowane Flagą Rzeczypospolitej Polskiej.

Z tej właśnie okazji Burmistrz  Gminy i Miasta Tuliszków zaprasza mieszkańców gminy  do nabycia bezpłatnej flagi narodowej.

 

 

Flagę będzie można odebrać w Urzędzie Gminy i Miasta w Tuliszkowie, w punkcie obsługi mieszkańców,  na parterze, w godzinach pracy Urzędu.

 

Odbierz i wywieś flagę! Niech dumnie powiewa w wyjątkowe dni!

 

Każdy mieszkaniec przyjmując flagę, zobowiązuje się do jej wywieszenia w
dniach Świąt Narodowych i przestrzegania zasad jej używania. 
Flagi będą rozdawane do wyczerpania zapasów.

APEL DO ROLNIKÓW

 

"Szanuj Życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym."

 

 

Szanowny Rolniku

apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wiosennych prac w polu i gospodarstwie:

 

 

  • podczas wykonywania wiosennych prac polowych pamiętaj o podstawowych zasadach  bezpieczeństwa 
  • przed rozpoczęciem prac sprawdź stan techniczny maszyn i usuń stwierdzone usterki
  • zachowaj szczególną ostrożność, kiedy w pobliżu pracujących maszyn znajdują się osoby postronne lub zwierzęta oraz podczas pracy maszyną w pobliżu dróg i innych pojazdów
  • zachowaj szczególna ostrożność przy pracy ze środkami ochrony roslin
  • zapewnij małemu dziecku opieke i bezpieczne miejsce zabaw
  • nie powierzaj prac dzieciom, które mogą być dla nich zbyt ciężkie , niebezpieczne i szkodliwe

Czytaj więcej...

OBWIESZCZENIE STAROSTY TURECKIEGO

powiat-turek

 

Obwieszczenie Starosty Tureckiego : zawiadamia się o wszczęciu postępowania w sprawie wydania pozwolenia na budowę dla inwestora Gminy i Miasta Tuliszków, Plac Powstańców Styczniowych 1863 r. 1, 62- 740 tuliszków dla zadania polegającego na przebudowie drogi Grzymiszew- Imiełków zlokalizowanej na działkach w obrębie Grzymiszew (0004) , jednostka ewidencyjna Tuliszków ( 302707_5) o numerach ewidencyjnych : 653, 690, 256/1, 772, 771.

 

Treść obwieszczenia:

ANKIETA DLA MIESZKAŃCÓW I PRZEDSIĘBIORCÓW

Szanowni Państwo,

Przeprowadzamy obecnie na terenie Gminy i Miasta Tuliszków  badanie w zakresie zużycia energii oraz emisji gazów cieplarnianych.

W badaniu biorą udział mieszkańcy i przedsiębiorcy z terenu gminy.  Jest ono ogromnie ważne, ponieważ jego wyniki posłużą do poprawy stanu środowiska w gminie oraz opracowania planów redukcji emisji gazów cieplarnianych do atmosfery i podniesienia efektywności energetycznej budynków prywatnych.

Badania takie przeprowadzane są również w innych gminach Polski, a finansowane są przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Prosimy o wypełnienie ankiety, która jest w pełni anonimowa. Wyniki będą prezentowane jedynie w postaci zbiorczych zestawień statystycznych. Wyniki badania indywidualnego nie będą nigdzie pokazane.

Bardzo zależy nam na Państwa udziale w badaniu. Prosimy o szczere odpowiedzi.

 

baner ankieta mieszkancy

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin