Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2014 r. o godz.11-tej odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której tuliszkowskie „Tulibabki” dały koncert kolęd. Po zakończeniu Mszy św. spod tuliszkowskiego kościoła ruszył orszak Trzech Króli. W rolę Trzech Króli wzorem ubiegłego roku wcielił się Burmistrz GiM G. Ciesielski, Przewodniczący Rady Miejskiej T. Maćkowski oraz ks. M. Sadownik. Jeszcze przed kościołem uczestnicy orszaku otrzymali korony, znaczki i śpiewniki. Orszak śpiewając kolędy przeszedł ulicami miasta do amfiteatru w parku, gdzie Trzej Królowie przekazali mirrę, kadzidło i złoto. W rolę świętej rodziny wcieliła się rodzina Szczap z m. Tarnowa. Dzieci z przedszkola i ZS w Tuliszkowie, Zespół ”Jesień” również zaprezentowali bogaty repertuar kolęd. Na zakończenie Trzej Królowie rozdawali licznie przybyłym mieszkańcom cukierki. Piękna słoneczna pogoda spowodowała, że w uroczystości Trzech Króli w Tuliszkowie uczestniczyło wielu mieszkańców nie tylko miasta Tuliszkowa ale i okolicznych wiosek a nawet gmin.

Zdjęcia można obejrzeć w zakłądce Galeria/2014/Trzech Króli

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w Tuliszkowie rozpoczęły się już 10 listopada. Tego dnia na sportowo uczczono rocznicę odzyskania przez Polskę wolności.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą za ojczyznę i walczących o wolność rodaków. Z tej właśnie okazji złożone zostały również wiązanki kwiatów pod pomnikiem T. Kościuszki, Dębem Katyńskim i pomnikiem Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin