I KULINARIA POWIATU TURECKIEGO

Reprezentantki Gminy i Miasta Tuliszków, panie ze Stowarzyszenia "Razem dla dzieci", zwyciężyły w I Kulinariach Powiatu Tureckiego, które zorganizowano 14 maja w Kaczkach Średnich.

IMG 1433

Czytaj więcej...

15-LECIE STOWARZYSZENIA FORUM KOBIET W TULISZKOWIE

2017 05 12 XV lecie 86

Minęło 15 lat odkąd kilkadziesiąt kobiet pragnących zajmować się czymś więcej niż tylko praca zawodowa i życie rodzinne powołało do życia organizację. 12 maja członkinie Forum Kobiet, nazywane żartobliwie „Foremkami”, świętowały swój jubileusz w Sali Bankietowej M.M. Manickich i podsumowały ten okres, w którym wielokrotnie odmieniały szarą codzienność dzieci i całych rodzin.

Czytaj więcej...

POWIATOWO-GMINNY DZIEŃ STRAŻAKA

18527397 1518332451544784 8066277308500975668 o

Wyjątkowo uroczysty charakter miało tegoroczne gminne święto strażackie połączone z Powiatowymi Obchodami „Dnia Strażaka”. Uroczystość odbyła się 13 maja br. w Grzymiszewie. O godz. 11.45 pododdziały i zaproszeni goście wymaszerowali do kościoła parafialnego pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, gdzie w południe rozpoczęła się polowa Eucharystia sprawowana przez ks. Antoniego Janickiego – kapelana powiatowego strażaków, wraz z ks. Juliuszem Grzeszczakiem i ks. prał. Stanisławem Nowiakiem. Po zakończeniu mszy świętej zebrani przemaszerowali na plac przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Grzymiszewie. Dowódca Uroczystości mł. bryg. Arkadiusza Janaszkiewicza złożył meldunek Zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Arkadiuszowi Przybyle. Po meldunku, przy dźwiękach „Marszu Generalskiego” odbył się przegląd pododdziałów, a następnie wciągnięto flagę państwową na maszt i odegrano „Mazurka Dąbrowskiego”.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin