polski Nobel dla urodzonej w Kiszewach

Polski Nobel dla prof. dr hab. Elżbiety Frąckowiak z Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej.
Pani Prof. dr  hab. Elżbieta Frąckowiak urodziła się i wychowała w Kiszewach. Należy do światowej czołówki elektrochemików zajmujących się nanomateriałami wykorzystywanymi do magazynowania i konwersji energii w superkondensatorach, ogniwach litowo-jonowych oraz ogniwach paliwowych.
Polskiego Nobla w obszarze nauk chemicznych prof. dr hab. Elżbieta Frąckowiak otrzymała za badania nad nowymi materiałami i kompozytami węglowymi i ich wykorzystanie do eletrochemicznego magazynowania i konwersji energii.
Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, przyznawane od 1992 roku, uznawane są za najważniejsze wyróżnienie naukowe w Polsce.

Czytaj więcej...

zimowe utrzymanie dróg

Zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy.
W  celu sprawnego  odśnieżania i usuwania śliskości zimowej na drogach gminnych  obszar gminy został podzielony na  5  obwodów a mianowicie:  
•    Obwód 1 - obszar obwodu to teren sołectw : Kiszewy, Ogorzelczyn i Tarnowa.
•    Obwód 2 - obszar obwodu to teren sołectw : Zadworna   i Wymysłów.
•    Obwód 3 - obszar obwodu to teren sołectw : Sarbicko, Smaszew, Gadowskie Holendry Krępa, Wróblina   i  Nowy Świat .
•    Obwód 4 - obszar obwodu to teren sołectw : Piętno, Grzymiszew, Ruda i Wielopole.
•    Obwód 5 - obszar obwodu to teren sołectw : Kiszewy, Ogorzelczyn i Tarnowa.
•    Obwód  6 – miasto Tuliszków.

Czytaj więcej...

Uwaga rolnicy

Zmiana terminów  składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do prodykcji rolnej.

Czytaj więcej...

Spotkanie wigilijne.

18 grudnia br. na rynku odbyło się spotkanie wigilijne mieszkańców. Po Mszy św. Burmistrz GiM G. Ciesielski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej T. Maćkowskim złożyli licznie przybyłym mieszkańcom świąteczne życzenia.

Czytaj więcej...

Tuliszkowski Lider Roku

Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków w celu uhonorowania szczególnych osiągnięć osób fizycznych i innych podmiotów działających na rzecz środowiska lokalnego, jak również promocji Gminy i Miasta Tuliszków,ogłasza  coroczne  wyróżnienia na Tuliszkowskiego Lidera Roku.

Czytaj więcej...

Informacja dla bezrobotnych

W związku z realizacją projektu „Własna firma szansą na zmianę” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 6.2 „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”, chciemy zapoznać Państwa z realizowanym  projektem.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin