Zaproszenie do wzięcia udziału w projekcie

Szanowni Państwo,
Turecka Izba Gospodarcza oraz Stowarzyszenie "Turkowska Unia Rozwoju - T.U.R" serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach projektu "Rozwiń swój potencjał - czyli jak być aktywnym zawodowo". Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 6.3. Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich.
Termin realizacji: 01.05.2010 r. - 31.10.2010 r.
Celem projektu jest podniesienie poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich poprzez komplementarne wsparcie szkoleniowo - doradcze osób zamieszkujących obszary wspomnianych gmin.
Uczestnikami projektu mogą być osoby:
zamieszkujące na terenie gmin wiejskich powiatu tureckiego: Brudzew, Dobra, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Tuliszków, Turek, Władysławów oraz Kościelec
z powiatu kolskiego,
bezrobotne, w tym długotrwale bezrobotne
lub
nieaktywne zawodowo - uczące się lub dokształcające
W ramach projektu zorganizowane zostaną następujące szkolenia:
Administracyjno - prawne aspekty prowadzenia własnej działalności gospodarczej
Marketing czyli jak odnieść sukces na rynku.
Biznes Plan - pomysł na biznes.
Zewnętrzne źródła pozyskiwania środków finansowych na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Aktywne metody poszukiwania pracy.
W razie pytań uprzejmie prosimy o kontakt
z Turecką Izbą Gospodarczą w Turku
ul. Kaliska 47, tel. 63-289-18-89, e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
oraz
ze Stowarzyszeniem „Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R.” w Turku
ul. Kolska Szosa 3, tel. 63-289-36-57, e - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Rekrutacja prowadzona będzie przez Stowarzyszeniu T.U.R.
Udział w projekcie jest BEZPŁATNY!
Szanowni Państwo,
Turecka Izba Gospodarcza oraz Stowarzyszenie "Turkowska Unia Rozwoju - T.U.R"

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie o burzach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o burzach
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 35
wydanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW Oddział w Poznaniu dnia 12.05.2010 r.:
Ważność: od godz. 13:00 dnia 12.05.2010 r.do godz. 24:00 dnia 12.05.2010 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Zjawisko: burze
Stopień zagrożenia: 1
Przebieg: Prognozowane są burze, podczas których opady deszczu wyniosa 5 - 20 mm, a wiatr może
w porywach osiągnąć prędkość do 60 km/h. Burze najwcześniej wystąpią na południu województwa
i stopniowo rozszerzać się będą na cały obszar.
Skutki: Zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia
piorunów; łamanie gałęzi, utrudnienia na terenach zurbanizowanych.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o burzach

Czytaj więcej...

Święto Konstytucji 3-go Maja oraz Gminny Dzień Strażaka

3 maja 2010 r. jak w całej Polsce, tak i w Tuliszkowie obchodzono uroczystości Święta Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Dodatkowym powodem do uroczystości był Gminny Dzień Strażaka.
Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy św. w Kościele pw. św. Wita w Tuliszkowie. Po mszy przedstawiciele władz tuliszkowskiego samorządu, instytucji, parlamentarzyści, strażacy oraz mieszkańcy gminy Tuliszków zebrali się pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Uroczystości rozpoczęto od odegrania hymnu państwowego przez Orkiestrę Dętą z Rychwała.
Następnie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, pomnikiem Jana Pawła 2 oraz pod Dębem Pamięci ofiar Katyńskich.
Po złożeniu kwiatów głos zabrał burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków, który wspomniał o wielkim wkładzie poprzednich pokoleń na rzecz budowy demokracji w Polsce. Po nim zabrała głos Irena Tomaszak-Zesiuk, poseł na Sejm RP, która również podkreśliła wartości narodowe.
Dla upamiętnienia chwili zespół Jesień z Tuliszkowa zaprezentował pieśni patriotyczne, które towarzyszą polakom na całym świecie, upamiętniając krew przelaną za wolność Narodu Polskiego. Również grupa teatralna działająca przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury przygotowała uroczystą akademię, związaną z uczczeniem Konstytucji 3-go Maja.
Po tej część wszyscy przemaszerowali przy akompaniamencie orkiestry dętej do parku miejskiego, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Na plac przed amfiteatrem poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu gminy Tuliszków oraz delegacje wprowadził Komendant Gminny Marek Mazurek.
Następnie Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Leonard Soja, Prezes Zarządu Powiatowego OSP Zbigniew Gradecki oraz Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków Grzegorz Ciesielski dokonali odznaczeń strażackich. Oznaki oraz medale otrzymali:
Marian Łaszcz (OSP Ruda)- Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa(nieobecny)
Andrzej Hoch (OSP Piętno)- Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
Piotr Pawlicki (OSP Grzymiszew)- Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
Piotr Piekarski (OSP Wielopole)- Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
Marcin Szkudlarek (OSP Grzymiszew)- odznaka Wzorowego Strażaka
Stanisław Pilarczyk (OSP Tuliszków)-  Odznaka Honorowa "Semoer Vigilant"
Specjalne wyróżnienie otrzymała jednostka OSP Grzymiszew, która otrzymała tytuł Jednostka OSP Roku. Odznaczenie dla jednostki odebrał Prezes OSP Roman Porada.
Po wręczeniu odznaczeń głos zabrał Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Leonard Soja oraz Prezes Zarządu Powiatowego OSP Zbigniew Gradecki, którzy podziękowali strażakom OSP za pomoc w akcjach oraz służbęspołeczeństwu.
Następnie w programie pokazowym zaprezentowała się Orkiestra Dęta z Rychwał, która zagrała kilka światowych standardów muzycznych. Po występie orkiestry specjalnie przygotowany program strażacki przedstawił Zespół Ludowy „Wrzos” z Grzymiszewa. Ostatnim punktem artystycznym był występ kabaretów: „Jurki”, „Czesuaf” oraz „Widelec”. Na sam koniec odbyła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.
3 maja 2010 r. jak w całej Polsce, tak i w Tuliszkowie obchodzono uroczystości Święta Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Czytaj więcej...

Eliminacje Gminne Orlik Cup 2010

27 kwietnia 2010 r. na tuliszkowskim orliku odbyły się eliminacje gminne Turnieju Orlik Cup 2010. W turnieju udział wzięły 3 drużyny reprezentujące szkoły podstawowe w Kiszewach, Grzymiszewie i Tuliszkowie. Drużyny rozegrały serię meczów każdy z każdym, które wyłoniły zwycięzcę. I tak ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:
1 miejsce- SP Tuliszków
2 miejsce- SP Grzymiszew
3 miejsce- SP Kiszewy
Wszystkie drużyny wykazały waleczność i zacięcie godne reprezentowania Naszej Gminy w etapie powiatowym, który to odbędzie się 10 kwietnia o godz. 10:00 na tuliszkowskim orliku. Naszą Gminę reprezentować drużyna z Tuliszkowa, która wygrała eliminacje gminne wygrała.
27 kwietnia 2010 r. na tuliszkowskim orliku odbyły się eliminacje gminne Turnieju Orlik Cup 2010.

Czytaj więcej...

Zapraszamy

Zapraszamy na obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz Gminny Dzień Strażaka

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o naborze wniosków

Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich
w imieniu Zarządu Województwa Wielkopolskiego
na wniosek
Lokalnej Grupy Działania
Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie”
informuje o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie” wniosków o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś 4 LEADER, działanie 4.1/413 – Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, tj. na:
1) operacje, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”
– termin składania wniosków: 4 maja – 18 maja 2010 r.
– limit dostępnych środków:  1 800 000,00 zł
2) operacje, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi, tzw. „małych projektów”
– termin składania wniosków: 4 maja – 18 maja 2010 r.
– limit dostępnych środków: 120 000,00 zł
Miejsce i tryb składania wniosków: wnioski należy składać bezpośrednio w biurze Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie, ul. Główna 16, 62 – 571 Stare Miasto, od poniedziałku do piątku, w godz.: 10:00 do 14:00.
Szczegółowe informacje dotyczące naboru, w tym kryteria wyboru operacji i wykaz niezbędnych dokumentów wraz z formularzem wniosku o przyznanie pomocy, dostępne są w biurze i na stronie internetowej Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie”: www.sswp.com.pl oraz w siedzibie i na stronie internetowej Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego: www.prow.umww.pl.
Dodatkowo informacji udzielają:
Biuro Stowarzyszenia
Tel. 0-63-241 62 16 w. 249, w godz. od 10:00 do 14:00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich
w imieniu Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Czytaj więcej...

Ofiarom zbrodni katyńskiej i ofiarom katastrofy w Smoleńsku

13 kwietnia 2010 r. Władze Gminy Tuliszków, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, oświaty, młodzieży szkolnej oraz wielu innych organizacji upamiętnili ofiary zbrodni katyńskiej z 1940 r. oraz oddali hołd ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Podczas uroczystości złożono kwiaty pod Dębem Katyńskim na Tuliszkowskim Rynku.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 logii

  DPR Tablica RFIL

facebook_page_plugin