Ogłoszenie o naborze wniosków

Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich
w imieniu Zarządu Województwa Wielkopolskiego
na wniosek
Lokalnej Grupy Działania
Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie”
informuje o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie” wniosków o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś 4 LEADER, działanie 4.1/413 – Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, tj. na:
1) operacje, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”
– termin składania wniosków: 4 maja – 18 maja 2010 r.
– limit dostępnych środków:  1 800 000,00 zł
2) operacje, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi, tzw. „małych projektów”
– termin składania wniosków: 4 maja – 18 maja 2010 r.
– limit dostępnych środków: 120 000,00 zł
Miejsce i tryb składania wniosków: wnioski należy składać bezpośrednio w biurze Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie, ul. Główna 16, 62 – 571 Stare Miasto, od poniedziałku do piątku, w godz.: 10:00 do 14:00.
Szczegółowe informacje dotyczące naboru, w tym kryteria wyboru operacji i wykaz niezbędnych dokumentów wraz z formularzem wniosku o przyznanie pomocy, dostępne są w biurze i na stronie internetowej Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie”: www.sswp.com.pl oraz w siedzibie i na stronie internetowej Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego: www.prow.umww.pl.
Dodatkowo informacji udzielają:
Biuro Stowarzyszenia
Tel. 0-63-241 62 16 w. 249, w godz. od 10:00 do 14:00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich
w imieniu Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Czytaj więcej...

Ofiarom zbrodni katyńskiej i ofiarom katastrofy w Smoleńsku

13 kwietnia 2010 r. Władze Gminy Tuliszków, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, oświaty, młodzieży szkolnej oraz wielu innych organizacji upamiętnili ofiary zbrodni katyńskiej z 1940 r. oraz oddali hołd ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Podczas uroczystości złożono kwiaty pod Dębem Katyńskim na Tuliszkowskim Rynku.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet

Dwa lata temu przywróciliśmy w naszej gminie tradycję obchodów  Dnia Kobiet. Już wtedy postanowiliśmy, że każdego roku będziemy organizować te spotkania w różnych konwencjach. Pierwszy Gminny Dzień Kobiet odbył się  pod nazwą „Powrót do PRL-u”. Ubiegłorocznemu nadaliśmy tytuł: „Przy szabasowych świecach”. W niedzielę, 7 marca 2010 r. zaprosiliśmy Panie na program „Do grającej szafy grosik wrzuć – czyli powrót do lat 60-tych.” Najpierw wystąpił Zespół „Tuliszkowiacy” działający przy domu kultury w Tuliszkowie. Zaprezentowali układy taneczne do znanych w latach 60-tych piosenki: „Mały Książę” „Malowana Lala”, „Czarny Alibaba”. Starsi członkowie zespołu zatańczyli „Walca angielskiego”. Program został przygotowany pod okiem Pani Bożeny Pielesiak, która prowadzi „Tuliszkowiaków”. Ew elina Mikołajczak, zaśpiewała piosenkę z repertuaru Kasi Sobczyk i Czerwono-Czarnych, pod tytułem „O mnie się nie martw”. Ewelinę przygotował Jarosław Durkiewicz M-GOK. Następnie wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola Kubusia Puchatka w Tuliszkowie. Zaśpiewały między innymi takie piosenki z lat 60-tych: „Gdzie ci mężczyźni”, „Orkiestry dęte”, „Sexapil”, „Kto za tobą w szkole ganiał”, „Umówiłem się z nią na 9.00”, „Zakochani są wśród nas”. Po występie przedszkolaków, Burmistrz Tuliszkowa, Grzegorz Ciesielski złożył wszystkim kobietom życzenia z okazji ich święta. następnie obdarował panie specjalnie przygotowanymi na ten dzień upominkami - różami, które wykonane zostały przez uczestników zajęć Świetlicy Niepełnosprawnych „Domino” działającej przy M-GOK pod opieką Pani Małgorzaty Grześkiewicz.  Dla kobiet zaśpiewała też Wioletta Pigulska, wokalistka M-GOK. Wykonała utwór „Alleluja”, Leonarda Cohena. Na sam koniec wystąpiło Forum Kobiet w Tuliszkowie, które przygotowało dla wszystkich Pań specjalny program, oczywiście w konwencji  spotkania. Były wiersze, piosenki i porywające tańce. Gwiazdą okazała się Violetta Villas, w której postać wcieliła się Elżbieta Idczak.
(źródło: http://www.mgok-tuliszkow.pl)
Dwa lata temu przywróciliśmy w naszej gminie tradycję obchodów  Dnia Kobiet.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

24 lutego 2010 roku w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nich 18 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Tuliszków.
Eliminacje rozpoczął Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków Grzegorz Ciesielski, który przywitał wszystkich oraz życzył powodzenia wszystkim uczestnikom. Po nim głos zabrał Komendant Gminny OSP Marek Mazurek,
który przedstawił zasady przeprowadzenia eliminacji, opowiedział o wszystkich regułach oraz w imieniu komisji konkursowej w składzie:
Marek Mazurek- Przewodniczący
Tomasz Pałasz- Sekretarz
Bolesław Mazurek- członek
Magdalena Potrzebowska- członek
przywitał wszystkich uczestników turnieju.
Następnie rozdał testy, przygotowane zarówno dla szkół podstawowych jak i gimnazjów.
Wszyscy uczestnicy rozwiązali test przed czasem, prezentując wysoki poziom, o czym mogą świadczyć wyniki. I tak w kategorii szkół podstawowych:
1 miejsce zajęła Milena Marciniak ze SP w Tarnowej,
2 miejsce Katarzyna Kowalska ze SP w Ogorzelczynie,
3 miejsce Lidia Derda ze SP w Tarnowej.
Natomiast w kategorii gimnazjów:
1 miejsce zajęła Andżelika Druszcz z gimnazjum w Grzymiszewie,
2 miejsce Agata Wojtaszek z gimnazjum w Grzymiszewie,
3 miejsce Katarzyna Derda również z gimnazjum w Grzymiszewie.
Warto dodać, iż osoby które zajęły pierwsze dwa miejsca będą reprezentować Gminę i Miasto Tuliszków na szczeblu powiatowym.
24 lutego 2010 roku w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Czytaj więcej...

Forum Rolnicze z udziałem Wiceministra Andrzeja Plocke

22 lutego 2010 roku w Sali Bankietowej Państwa Manickich odbyło się forum rolnicze z udziałem Wiceministrem Kazimierzem Plocke. Na spotkanie z rolnikami przybył również:
Andrzej Grzyb- poseł UE
Ireneusz Niewiarowski- senator RP
Irena Tomaszak-Zesiuk- Poseł na Sejm RP
Tomasz Nowak- Poseł na Sejm
Zbigniew Dolata- Poseł na Sejm
Bolesław Maćkowiak- Dyrektor Departamentu Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego
Marek Pańczyk- Przewodniczący Powiatowej Rady Wielkopolskiej Izby Rolniczej
Ryszard Bartosik- Starosta Tureckiego
Burmistrzowie, wójtowie i przedstawiciele samorządu lokalnego
przedstawiciele organizacji rolniczych i rolnicy
Spotkanie rozpoczął Burmistrz Grzegorz Ciesielski, który jako gospodarz przywitał wszystkich przybyłych na spotkanie gości. Pokrótce scharakteryzował Gminę i Miasto Tuliszków, rozpoczynając tym samym oficjalnie forum rolnicze.
Jako drugi głos zabrał Marek Pańczyk, który to skierował do ministra serię pytań dotyczących przyszłości funduszy strukturalnych po 2013 r. oraz działania rządu w celu wyrównania dopłat do rolnictwa i plonów referencyjnych.
Minister Andrzej Plocke dość obszernie wypowiedział się na ten temat, określając działania rządu oraz działania ustawodawcze niezbędne do uregulowania tej materii.
Oprócz Marka Pańczyka, pytania do przedstawicieli władz mieli również Zbigniew Dolata, Stanisław Bryl, Marian Bońka, Krzysztof Karwacki, Danuta Kałużna, Tomasz Kusiak, Werbiński Julian, Paweł Zielonka, Jerzy Kryszak, Henryk Tylman, Bogdan Kowalski. Pytania najczęściej dotyczyły problemów branży mleczarskiej, odszkodowań za szkody wyrządzone przez kopalnie odkrywkowe, reformy KRUS oraz monitoringu cen produktów rolnych.
Odpowiedzi na zadane pytania podjęli się zarówno reprezentanci polskiego i europejskiego parlamentu, a także przedstawiciele instytucji zasiadający również na sali.
Dyskusja pomimo tego, że żarliwa, przeprowadzona była w sposób merytoryczny i uporządkowany. Przy okazji rolnicy mieli możliwość usłyszenia wyjaśnień na nurtujące ich pytania.
22 lutego 2010 roku w Sali Bankietowej Państwa Manickich odbyło się forum rolnicze z udziałem Wiceministrem Kazimierzem Plocke.

Czytaj więcej...

Pomoc dla pogorzelców

Prośba o pomoc
We wtorek, 26 stycznia zapaliło się wnętrze drewnianego domu w Smaszewie. Spaleniu uległy dokumenty i ubrania, a pięcioosobowa rodzina znalazła się w trudnej sytuacji materialnej.
W związku z powyższym apeluję o pomoc finansową i rzeczową.
Podaję nr konta bankowego otworzonego specjalnie w tym celu w Banku Spółdzielczym w Koninie, Oddział w Tuliszkowie:
Zbigniew i Edwarda Pęcherzewscy,
Smaszew,
nr konta 77 8530 0000 0900 0222 2000 0010
/-/ Grzegorz Ciesielski
Burmistrz G. i M. Tuliszków
Prośba o pomoc
We wtorek, 26 stycznia zapaliło się wnętrze drewnianego domu w Smaszewie. Spaleniu uległy dokumenty i ubrania, a pięcioosobowa rodzina znalazła się w trudnej sytuacji materialnej.
W związku z powyższym apeluję o pomoc finansową i rzeczową.
Podaję nr konta bankowego otworzonego specjalnie w tym celu w Banku Spółdzielczym w Koninie, Oddział w Tuliszkowie:
Zbigniew i Edwarda Pęcherzewscy,
Smaszew,
nr konta 77 8530 0000 0900 0222 2000 0010
/-/ Grzegorz Ciesielski
Burmistrz G. i M. Tuliszków

Spotkanie Noworoczne

20 stycznia 2010 roku w Sali Bankietowej Państwa manickich odbyło się Spotkanie Noworoczne, które stanowi podsumowanie poprzedniego roku, ale jest również okazją do wręczenia wielu wyróżnień. Spotkanie otworzył Grzegorz Ciesielskiego – Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków, który powitał gości i podsumował rok 2009. Jego wypowiedź uzupełniła prezentacja multimedialna przygotowana przez Magdalenę Potrzebowską – informatyka Gminy i Miasta.
Następnie odbyła się uroczysta gala wręczenia Statuetek zwycięzcom Plabiscytu Burmistrza w następujących kategoriach:
- Firma Roku – za profesjonalizm i najwyższą jakość w swej działalności, dobre przykłady własnych osiągnięć oraz wpływ na rozwój całej społeczności lokalnej;
- Sponsor Roku – za przekazanie największych środków pomocowych innym podmiotom z terenu Gminy Tuliszków w poprzednim roku kalendarzowym;
- Rolnik Roku – za wzorowo prowadzone gospodarstwo rolne; wprowadzanie innowacji w produkcji rolnej i hodowli oraz umiejętność pozyskiwania środków z zewnątrz;
- Talent Roku – za szczególne osiągnięcia sportowe, humanistyczne, społeczne i inne dzieci i młodzieży;
Nominację do wyróżnienia mogły zgłaszać:
- jednostki organizacyjne Gminy Tuliszków;
- organizacje pozarządowe;
- inne jednostki otrzymujące wsparcie finansowe;
- osoby fizyczne;
- inne podmioty.
Werdykt Kapituły Plebiscytu odczytywali Radni RM w Tuliszkowie, a Statuetki wręczali: Burmistrz Grzegorz Ciesielski oraz Piotra Hryniuk, Przewodniczący RM.
W pierwszej kategorii - FIRMA ROKU zwyciężyła Firma Jakuba Janickiego z Tuliszkowa.
W kategorii SPONSOR ROKU zwycięzcą okazała się Piekarnia „Kasztelan” z Tuliszkowa.
ROLNIKIEM ROKU ogłoszono Tomasza Szulca ze Smaszewa.
Z kolei Statuetkę w kategorii TALENT ROKU otrzymała Wioletta Pigulska z M-GOK w Tuliszkowie.
Po tej części spotkania nastąpiło podsumowanie kulturalnych wydarzeń minionego roku, którego dokonał Mirosław Rojek – dyrektor M-GOK w Tuliszkowie. Następnie odczytał on werdykt Kapituły „Janusza z Tuliszkowa” Statuetki Człowieka Kultury roku 2009. Przyznano ją:  Dominice Bałdyce, Marcie Lewandowskiej, Anicie Szablewskiej i Adrianowi Pawłowskiemu,  którzy od 8 lat aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym naszej gminy, jako członkowie zespołu teatralnego: najpierw grupy „Kubusie”, a następnie „Wyobraźnia”. W swojej działalności zrealizowali ponad 10 spektakli, za które otrzymali nagrody. Największe osiągnięcia to nagrody jako zespół dziecięcy na: Międzypowiatowych Przeglądach Teatrów Dziecięcych w Dobrej i  Wielkopolskim Przeglądzie Teatrów o laur „Konińskiego Smoka”. Jako zespół młodzieżowy otrzymali: nagrodę na Przeglądzie Teatrów Gimnazjalnych „Gest” w Zagórowie, nagrodę na Przeglądzie Teatrów „Złota Maska” w Poznaniu. W roku ubiegłym zespół otrzymał główną nagrodę wójta Kazimierza Biskupiego. Członkowie zespołu aktywnie uczestniczą we wszystkich uroczystościach w naszej gminie.
Na zakończenie zaproszono wszystkich na cześć artystyczną. W monodramie „Shirley Valentine”, wystąpiła Izabela Noszczyk aktorka teatralna i filmowa, znana między innymi z serialu „Na Wspólnej”.
20 stycznia 2010 roku w Sali Bankietowej Państwa manickich odbyło się Spotkanie Noworoczne,

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 logii

  DPR Tablica RFIL

facebook_page_plugin