Bez uzależnień

15 grudnia 2008 r. z inicjatywy posterunku policji w Tuliszkowie odbyły się I Mistrzostwa Piłki Nożnej Chłopców ze Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza. Turniej pod hasłem  „Bez Uzależnień” odbył się na sali sportowej w Grzymiszewie. Współorganizatorami turnieju był Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzymiszewie.
W turnieju udział wzięło 7 drużyn .Dwie drużyny reprezentujące Zespół Szkół w Tuliszkowie oraz reprezentacje szkół w Grzymiszewie, Smaszewie, Kiszewach, Ogorzelczynie i Tarnowej. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Grzegorz Ciesielski oraz Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Bolesław Mazurek.
Eliminacje, które sędziowali Adam Kutkowski, Marcin Krucki oraz Tomasz Pałasz,  przeprowadzono w dwóch grupach z których drużyny zajmujące 2 miejsca walczyły o 3 miejsce, a drużyny które zajęły 1 miejsca w grupach walczyły o miejsce 1. I tak w meczu o 3 miejsce po zaciekłym meczu zwyciężyła drużyna Tuliszków I, zaledwie 2 bramkami wygrywając z drużyną Kiszew.  Natomiast w wielkim finale spotkały się drużyny Smaszewa i Tuliszków II. Mecz pomimo zaciekłości i wspaniałej walki wygrali reprezentanci szkoły w Tuliszkowie.
Tym samym czołówka turnieju prezentowała się następująco:
1 miejsce – Tuliszków II
2 miejsce- Smaszew
3 miejsce – Tuliszków I
4 miejsce- Kiszewy
Na koniec Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Bolesław Mazurek wręczył puchary, medale oraz nagrody drużynom.
Wręczył też wyróżnienia indywidualne zawodnikom. Królem strzelców został zawodnik drużyny Tuliszków II Artur Kowalczyk Natomiast tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Michał Maciejak z Kiszew. Podziękował również opiekunom drużyn, organizatorom oraz sędziom.
Wszyscy uczestnicy turnieju
I miejsce- Tuliszków 2
II miejsce- Smaszew
III miejsce- Tuliszków I
Michał Maciejak (Kiszewy)- Najlepszy bramkarz turnieju
Artur Kowalczyk (Tuliszków II)- Król strzelców
15 grudnia 2008 r. z inicjatywy posterunku policji w Tuliszkowie odbyły się I Mistrzostwa Piłki Nożnej Chłopców ze Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza.

Czytaj więcej...

Spotkanie Wigilijne

4 grudnia 2008 r. miało miejsce spotkanie wigilijne mieszkańców gminy Tuliszków. Rozpoczęło się ono od mszy świętej w tuliszkowskim kościele. Msze uświetnił występ Orkiestry Dętej ze Spycimierza.
Po mszy św. przy akompaniamencie orkiestry kolędy zaśpiewały „połączone siły” klubu seniora Jesień, Forum Kobiet w Tuliszkowie, Wrzosu z Grzymiszewa oraz Zespół MGOK w Tuliszkowie.
Po kolędach  Burmistrz Grzegorz Ciesielski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Hryniuk złożyli zebranym na rynku mieszkańcom życzenia świąteczne.
Po nich ksiądz Stanisław Nowak pobłogosławił opłatek, aby wszyscy mogli się nim podzielić. Następnie zaproszono zebranych mieszkańców do wigilijnego stołu, na którym można było znaleźć makowca oraz upominki przygotowane przez świetlicę TOP SECRET.
Serwowano również zupę grzybową oraz makiełki, które przygotowały mieszkanki Tarnowej pod przewodnictwem radnej miejskiej Iwony Marciniak.
Po posiłku rozpoczęła się najbardziej atrakcyjna część Spotkania Wigilijnego, mianowicie występ teatru „4 żywioły” który zaprezentował jasełka uliczne „Opowieść wigilijna”. Aktorzy w spektaklu poruszali się na szczudłach co wzbudziło wielki podziw zebranych. W spektaklu użyli również ognia oraz fajerwerków, które spotęgowały wrażenia podczas przedstawienia.
Szczególną sympatią mieszkańcy gminy Tuliszków obdarzyli anioła, który robił niesamowite wrażenie unosząc się nad głowami.
Pomimo zimna wielu mieszkańców dotrwało do końca nagradzając występy artystów brawami.
4 grudnia 2008 r. miało miejsce spotkanie wigilijne mieszkańców gminy Tuliszków.

Czytaj więcej...

Konkurs iluminacji świąteczno-noworocznych

Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków ogłasza konkurs na
"Najładniejszą iluminację świąteczno-noworoczną posesji".
Właściciele posesji, którzy chcą wziąć udział w konkirsie powinni dokonać w terminie do 23 grudnia br. zgłoszenia swojej posesji u sołtysa lub w Urzędzie Gminy i Miasta pok. nr. 15.
Komisja konkursowa powołana przez burmistrza przeprowadzi lustrację posesji w terminie 29-30. 12.2008 r., a  następnie dokona oceny i nagrodzi najładniejsze iluminacje świąteczne.
Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków
/-/Grzegorz Ciesielski
Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków ogłasza konkurs na
"Najładniejszą iluminację świąteczno-noworoczną posesji".
Właściciele posesji, którzy chcą wziąć udział w konkirsie powinni dokonać w terminie do 23 grudnia br. zgłoszenia swojej posesji u sołtysa lub w Urzędzie Gminy i Miasta pok. nr. 15.
Komisja konkursowa powołana przez burmistrza przeprowadzi lustrację posesji w terminie 29-30. 12.2008 r., a  następnie dokona oceny i nagrodzi najładniejsze iluminacje świąteczne.
Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków
/-/Grzegorz Ciesielski

Niespodziewana wizyta.

5 grudnia 2008 Przedszkole w Tuliszkowie odwiedził pewien niezwykły gość. Gość co prawda niezapowiedziany, aczkolwiek spodziewany, na którego czekają nie tylko przedszkolaki.
Gościem tym był św. Mikołaj, który odwiedził przedszkole z workiem prezentów.
Na początek przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenki, które przygotowały specjalnie na jego wizytę. Po piosenkach zaczęło się wielkie rozdawanie prezentów. Każdy przedszkolak otrzymał prezent i mógł osobiście pociągnąć św. Mikołaja za brodę. Na koniec przedszkolaki obiecały Mikołajowi, iż będą grzeczne co było warunkiem wizyty Mikołaja w przyszłym roku.
5 grudnia 2008 Przedszkole w Tuliszkowie odwiedził pewien niezwykły gość.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 logii

  DPR Tablica RFIL

facebook_page_plugin