Bez uzależnień

15 grudnia 2008 r. z inicjatywy posterunku policji w Tuliszkowie odbyły się I Mistrzostwa Piłki Nożnej Chłopców ze Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza. Turniej pod hasłem  „Bez Uzależnień” odbył się na sali sportowej w Grzymiszewie. Współorganizatorami turnieju był Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzymiszewie.
W turnieju udział wzięło 7 drużyn .Dwie drużyny reprezentujące Zespół Szkół w Tuliszkowie oraz reprezentacje szkół w Grzymiszewie, Smaszewie, Kiszewach, Ogorzelczynie i Tarnowej. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Grzegorz Ciesielski oraz Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Bolesław Mazurek.
Eliminacje, które sędziowali Adam Kutkowski, Marcin Krucki oraz Tomasz Pałasz,  przeprowadzono w dwóch grupach z których drużyny zajmujące 2 miejsca walczyły o 3 miejsce, a drużyny które zajęły 1 miejsca w grupach walczyły o miejsce 1. I tak w meczu o 3 miejsce po zaciekłym meczu zwyciężyła drużyna Tuliszków I, zaledwie 2 bramkami wygrywając z drużyną Kiszew.  Natomiast w wielkim finale spotkały się drużyny Smaszewa i Tuliszków II. Mecz pomimo zaciekłości i wspaniałej walki wygrali reprezentanci szkoły w Tuliszkowie.
Tym samym czołówka turnieju prezentowała się następująco:
1 miejsce – Tuliszków II
2 miejsce- Smaszew
3 miejsce – Tuliszków I
4 miejsce- Kiszewy
Na koniec Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Bolesław Mazurek wręczył puchary, medale oraz nagrody drużynom.
Wręczył też wyróżnienia indywidualne zawodnikom. Królem strzelców został zawodnik drużyny Tuliszków II Artur Kowalczyk Natomiast tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Michał Maciejak z Kiszew. Podziękował również opiekunom drużyn, organizatorom oraz sędziom.
Wszyscy uczestnicy turnieju
I miejsce- Tuliszków 2
II miejsce- Smaszew
III miejsce- Tuliszków I
Michał Maciejak (Kiszewy)- Najlepszy bramkarz turnieju
Artur Kowalczyk (Tuliszków II)- Król strzelców
15 grudnia 2008 r. z inicjatywy posterunku policji w Tuliszkowie odbyły się I Mistrzostwa Piłki Nożnej Chłopców ze Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza.

Czytaj więcej...

Spotkanie Wigilijne

4 grudnia 2008 r. miało miejsce spotkanie wigilijne mieszkańców gminy Tuliszków. Rozpoczęło się ono od mszy świętej w tuliszkowskim kościele. Msze uświetnił występ Orkiestry Dętej ze Spycimierza.
Po mszy św. przy akompaniamencie orkiestry kolędy zaśpiewały „połączone siły” klubu seniora Jesień, Forum Kobiet w Tuliszkowie, Wrzosu z Grzymiszewa oraz Zespół MGOK w Tuliszkowie.
Po kolędach  Burmistrz Grzegorz Ciesielski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Hryniuk złożyli zebranym na rynku mieszkańcom życzenia świąteczne.
Po nich ksiądz Stanisław Nowak pobłogosławił opłatek, aby wszyscy mogli się nim podzielić. Następnie zaproszono zebranych mieszkańców do wigilijnego stołu, na którym można było znaleźć makowca oraz upominki przygotowane przez świetlicę TOP SECRET.
Serwowano również zupę grzybową oraz makiełki, które przygotowały mieszkanki Tarnowej pod przewodnictwem radnej miejskiej Iwony Marciniak.
Po posiłku rozpoczęła się najbardziej atrakcyjna część Spotkania Wigilijnego, mianowicie występ teatru „4 żywioły” który zaprezentował jasełka uliczne „Opowieść wigilijna”. Aktorzy w spektaklu poruszali się na szczudłach co wzbudziło wielki podziw zebranych. W spektaklu użyli również ognia oraz fajerwerków, które spotęgowały wrażenia podczas przedstawienia.
Szczególną sympatią mieszkańcy gminy Tuliszków obdarzyli anioła, który robił niesamowite wrażenie unosząc się nad głowami.
Pomimo zimna wielu mieszkańców dotrwało do końca nagradzając występy artystów brawami.
4 grudnia 2008 r. miało miejsce spotkanie wigilijne mieszkańców gminy Tuliszków.

Czytaj więcej...

Konkurs iluminacji świąteczno-noworocznych

Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków ogłasza konkurs na
"Najładniejszą iluminację świąteczno-noworoczną posesji".
Właściciele posesji, którzy chcą wziąć udział w konkirsie powinni dokonać w terminie do 23 grudnia br. zgłoszenia swojej posesji u sołtysa lub w Urzędzie Gminy i Miasta pok. nr. 15.
Komisja konkursowa powołana przez burmistrza przeprowadzi lustrację posesji w terminie 29-30. 12.2008 r., a  następnie dokona oceny i nagrodzi najładniejsze iluminacje świąteczne.
Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków
/-/Grzegorz Ciesielski
Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków ogłasza konkurs na
"Najładniejszą iluminację świąteczno-noworoczną posesji".
Właściciele posesji, którzy chcą wziąć udział w konkirsie powinni dokonać w terminie do 23 grudnia br. zgłoszenia swojej posesji u sołtysa lub w Urzędzie Gminy i Miasta pok. nr. 15.
Komisja konkursowa powołana przez burmistrza przeprowadzi lustrację posesji w terminie 29-30. 12.2008 r., a  następnie dokona oceny i nagrodzi najładniejsze iluminacje świąteczne.
Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków
/-/Grzegorz Ciesielski

Niespodziewana wizyta.

5 grudnia 2008 Przedszkole w Tuliszkowie odwiedził pewien niezwykły gość. Gość co prawda niezapowiedziany, aczkolwiek spodziewany, na którego czekają nie tylko przedszkolaki.
Gościem tym był św. Mikołaj, który odwiedził przedszkole z workiem prezentów.
Na początek przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenki, które przygotowały specjalnie na jego wizytę. Po piosenkach zaczęło się wielkie rozdawanie prezentów. Każdy przedszkolak otrzymał prezent i mógł osobiście pociągnąć św. Mikołaja za brodę. Na koniec przedszkolaki obiecały Mikołajowi, iż będą grzeczne co było warunkiem wizyty Mikołaja w przyszłym roku.
5 grudnia 2008 Przedszkole w Tuliszkowie odwiedził pewien niezwykły gość.

Czytaj więcej...

Spacerkiem po zdrowie z PTTK

7 grudnia 2008 roku Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zorganizowało spacer parasolowy po terenie gminy Tuliszków. Poniżej relacja przysłana przez organizatorów.
W zakończeniu książki „Dzieje Tuliszkowa” autorzy Jerzy Stępień i Jerzy Łojko piszą: „I nagle, kiedy zagłębisz się we wspomnieniach, kiedy odnajdziesz w nich siebie, doświadczasz jednej z największych nierozwiązanych dotychczas zagadek, której istotę można ująć pytaniem: „Dlaczego tak mało wiem o miejscu, w którym mieszkam?”. Takich pytań nie zadają sobie uczestnicy projektu PTTK Konin pod nazwą SPACERKIEM PO ZDROWIE. Oddział PTTK w Koninie skończył w 2008 roku 55 lat i od zarania popularyzował wiedzę o regionie. Ostatni w 2008 roku spacer poświęcony został sołectwu Kiszewy w gminie Tuliszków. Do stałych organizatorów (PTTK Konin + Urząd Miejski w Koninie + MZK Konin) dołączyła drużyna OSP Kiszewy oraz mieszkanka Kiszew pani Anna Wiśniewska w porozumieniu z inspektorem Tomaszem Pałaszem z Urzędu Gminy i Miasta w Tuliszkowie.
Na trasę w niedzielę 7 grudnia 2008 wyjechał autobus linii SPACER MZK Konin, który zebrał 70 osób. Na parkingu obok stacji BLISKA w pobliżu wsi Kiszewy - Kolonia powitała wszystkich w imieniu Burmistrza pani Anna Wiśniewska i krótko scharakteryzowała gminę. Na trasie wędrowały rodziny z dziećmi i wnukami. Krajobrazy zmieniały się jak w kalejdoskopie. Wędrowaliśmy nieużytkami, podziwiając majaczącą wieżę kościoła w Tuliszkowie, lasem mieszanym, potem przez młodnik, gdzie rosły jeszcze grzyby jadalne.
We wsi Dryja przeszliśmy za zgodą gospodarzy przez prywatną łąkę na opuszczony cmentarz ewangelicki. Zarastający teren kryje rozpadające się nagrobki, kilka czytelnych płyt i fragment ceglanego płotu. Zmurszały krzyż runął już dawno temu w zarośla. Cmentarz jest malowniczo umiejscowiony na wzgórzu o wysokości 131,3 m n.p.m.
Po zejściu do wsi Kępina udaliśmy się na wzgórze 142,8 m n.p.m. i stamtąd początkowo eksponowaną ścieżką, a później groblą między trzęsawiskami doszliśmy do Kiszew.
W remizie OSP Kiszewy czekali druhowie Tadeusz Jagielski, Zdzisław Sikorski i Jan Kotarski z drewnem na ognisko. Po chwili przy ogniu na boisku szkolnym piekły się kiełbaski, przy wtórze gitary zabrzmiała pieśń „Jak dobrze nam zdobywać góry”. Prezes Klubu Turystycznego PTTK w Koninie Marek Chlebicki wręczył uroczyście Pawełkowi Węglińskiemu zdobytą w czasie wędrówek w ciągu 2 lat odznakę turystyki pieszej złote Siedmiomilowe Buty. Strażacy otrzymali puchar w podzięce za trud organizacyjny.
Znienacka pojawił się Mikołaj (Lidia Prus ze Słupcy) i rozdał świąteczne zakładki do książek. Uczestnicy otrzymali informacje z historią Kiszew i osadnictwa olęderskiego. Niezmiernie ciekawa była wizja lokalna w miejscu, gdzie kiedyś stał dwór Lisieckich, a od 1985 roku konińskie Muzeum Okręgowe prowadziło badania wykopaliskowe. Po 14:30 nastąpiły pożegnania i podziękowania. Wszyscy odjechali, wywożąc pamięć o Kiszewach i miłe wspomnienia.
Linia SPACER (kierował Mirosław Bieliński) szczęśliwie dojechała do Konina. Na kolejny SPACER PO ZDROWIE PTTK Konin zaprasza 11 stycznia 2009.
7 grudnia 2008 roku Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zorganizowało spacer parasolowy po terenie gminy Tuliszków. Poniżej relacja przysłana przez organizatorów.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 logii

  DPR Tablica RFIL

facebook_page_plugin