I Bal Promyka

2 lutego 2008 roku w Sali Bankietowej w Tuliszkowie, odbył się I Charytatywny Bal Karnawałowy organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Promyk”, działające w Tuliszkowie. Imprezę rozpoczęła Aneta Grenda - prezes Stowarzyszenia, dziękując wszystkim obecnym za przybycie i  chęć niesienia pomocy finansowej i osobistej dzieciom  objętym opieką przez organizatorów balu. Przekazała głos Panu Arkadiuszowi Chmielewskiemu, radnemu sejmiku wojewódzkiego, i jego małżonce Wandzie Chmielewskiej, którzy życzyli wszystkim gościom udanej zabawy i zachęcili do wspierania inicjatyw podejmowanych przez Stowarzyszenie „Promyk”.
Następnie prezesi Aneta Grenda i Mieczysław Zieliński wręczyli dyplomy i czerwone serduszka sponsorom i darczyńcom, bez których działania organizacji nie byłyby możliwe.
Wyróżnieni zostali: Pan Arkadiusz Chmielewski, Pani Nina Bekasiewicz, Pani Katarzyna Mierzejewska, Pan Tadeusz Wawrzyniak, Pan Cezary Bigielmajer, Pani Teresa Grenda ( członek związku niewidomych w Turku, która przekazała własnoręcznie namalowane obrazy które zostały sprzedane w czasie trwania balu ), Pan Zdzisław Nowakowski, Pani Wanda Szmagaj, Pan Konrad Tomaszewski, Państwo Marzena i Robert Chorbińscy, Państwo Małgorzata i Marian Maniccy, Pani Jadwiga Bąk, Proboszcz Parafii Św. Wita w Tuliszkowie Stanisław Nowak, Pan Waldemar Michalski Usługi Transportowe, Pan Leszek Sobczak, Pan Kazimierz Witowski, Pan Jerzy Zabłocki, Pani Halina Gronostaj, Pan Kazimierz Kalinowski – (oprawa obrazów oraz Galeria Reklamy „Impresja”)
Po podziękowaniach dla darczyńców rodzice dzieci niepełnosprawnych podziękowali Anecie Grenda za wkład pracy na rzecz dzieci wręczając jej przepiękny bukiet kwiatów. Pani Prezes wzruszona podziękowała i zaprosiła gości do zabawy zachęcając jednocześnie do wzięcia udziału w loterii fantowej i do zakupu obrazów, co miało miejsce w dalszej części trwania imprezy. Ponieważ organizacja balu zbiegła się z  pierwszą rocznicą, istnienia Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Promyk” Fundacja „Przyjaciel” z Warszawy ufundowała ogromny tort, a Pani Prezes Fundacji Nina Bekasiewicz zabrała głos gratulując przedsięwzięć podejmowanych przez Stowarzyszenie, a także życząc samych sukcesów w przyszłości.
Goście przy muzyce zespołu Ba-Toma-Ma z Konina bawili się do białego rana w doskonałych nastrojach, dziękując organizatorom za organizację tak wspaniałej imprezy. W imieniu gości z Huty”Aluminium”, którzy przybyli bardzo licznie głos zabrał Artur Skieresz, który serdecznie podziękował gospodyni balu i poprosił o organizację kolejnych tego typu imprez.
Dochód, który przerósł oczekiwania organizatorów, z I Charytatywnego Balu Karnawałowego organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Promyk” działające w Tuliszkowie zostanie przeznaczony na sprzęt dla dzieci, a także zorganizowanie półkolonii „ Integracyjne Lato w Mieście” w czasie wakacji.
Ponieważ zostało bardzo dużo smacznego jedzenia przygotowanego przez właścicieli i pracowników „Sali Bankietowej”, prezesi Stowarzyszenia zawieźli jedzenie do Noclegowni dla bezdomnych w Koninie, gdzie spotkali się z ogromną radością i wyrazami wdzięczności. Swoim szczęściem należy się dzielić, bo tylko wtedy ono się mnoży.
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Promyk” w Tuliszkowie dziękuje gorąco i serdecznie wszystkim gościom, sponsorom i darczyńcom za udział w balu i pomoc w jego organizacji. Bawiąc się również doskonale możemy wspierać dzieci niepełnosprawne.
2 lutego 2008 roku w Sali Bankietowej w Tuliszkowie, odbył się I Charytatywny Bal Karnawałowy organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Promyk”, działające w Tuliszkowie.

Czytaj więcej...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

13 stycznia 2008 r. w całej Polsce po raz 16 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W całym kraju pieniądze na pomoc laryngologiczną dla dzieci zbierali wolontariusze. Oprócz kwesty, w całym kraju odbyły się również licytację przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP.
Kwesta na terenie gminy Tuliszków trwała od godzin porannych, a kulminacyjny punkt osiągnęła w godzinach południowych. Na rzecz WOŚP zaangażowało się 80 wolontariuszy z terenu gminy Tuliszków.
W Tuliszkowie licytacje rozpoczęły się o godzinie 18:00 w sali strażnicy OSP Tuliszków.
Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Grzegorz Ciesielski.Wielkie licytowanie rozpoczął występ zespołu tanecznego przygotowywanego przez Panią Bożenę Pielesiak.
Tuż po występie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na "Najlepszą iluminację świąteczną". Zpośród zgłoszonych 11 posesji wyróżniono pięć, które zostały nagrodzone robotami kuchennymi, ufundowanymi przez UGiM w Tuliszkowie. Nagrody otrzymali:
1.Jan i Elżbieta Anastaziak z Tarnowej
2. Teresa Radecka z Tuliszkowa
3. Jan Kozłowski z Tuliszkowa
4. Maria Jabłońska z Tuliszkowa
5. Emila i Andrzej Marucha z Imiełkowa
Po wręczeniu nagród rozpoczęły się licytacje. Pierwszy przedmiot- kubek WOŚP wylicytował Tomasz Pałasz za 55 zł. Następny przedmiot z kolekcji WOŚP- mały, kieszonkowy kalendarz został wylicytowany przez Irenę Pałasz za 30 zł.
Kolejnym licytowanym przedmiotem była torba WOŚP, która wystawiona początkowo za 40 zł niestety nie znalazła nabywcy. Dopiero w drugim podejściu została sprzedana P. Maleszy za 30 zł. Po torbie na aukcji wystawiono wykonane ręcznie przez Irenę Pałasz zestaw trzech haftowanych serwetek, który wylicytowała Pani Emila Marucha za 80 zł. Dla ochłonięcia z wrażeń mały przerywnik w postaci tańców latynowskich zebranym mieszkańcom gminy Tuliszków przygotował ponownie zespół taneczny Pani Bożeny Pielesiak.
Kolejną część Tuliszkowskiej WOŚP rozpoczęła licytacja gadżetów przygotowanych przez UGiM w Tuliszkowie. Gadżety w postaci kubka, kalendarza oraz zegarka z herbem gminy zakupiła Julianna Cymmer za 50 zł. Kolejną serwetkę wykonaną przez Irenę Pałasz oraz brelok WOŚP wylicytowała Małgorzata Chojnacka za 70 zł w imieniu której wylicytowany przedmiot odebrał małżonek.Nie powiodła się licytacja pierwszej z  tabliczek z herbem gminy oraz sercem WOŚP. Została ona przeznaczona do późniejszej licytacji.
Mały przerywnik w postaci piosenki "Moje małe domowe zoo" zafundowała zebranym Magda Ferko, która występowała wcześniej w programie "Od przedszkola do Opola".
Po raz kolejny licytowano tabliczkę z herbem gminy oraz sercem WOŚP która była licytowana razem z zabytkowym hełmem strażackim z lat 60-tych podarowanym przez Tuliszkowskich Strażaków. Ten zestaw został wylicytowany przez Mirosława Pałasza za 50 zł.
Po tej licytacji nastąpiła kolejna przerwa podczas której wystąpiła Aneta Ferko z piosenką "Musimy Wierzyć"po której z koleji wystąpiły dziewczęta ze Studia Piosenki Dziecięcej działającego przy MGOK w Tuliszkowie z piosenką "Smak i zapach pomarańczy".
Po występach przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu sylwestrowego, który został ogłoszony przez UGiM Tuliszków. Zwycięzców wylosował Wiktor i tak nagrody otrzymali:
1. Anna Buszewska- robot kuchenny
2. Stefan Lendzki- żelazko
3. Jan Pilarczyk- toster
Kolejnym przedmiotem licytowanym w Tuliszkowie była koszulka WOŚP, którą po zaciętej walce udało się wylicytować Grzegorzowi Ciesielskiemu- Burmistrzowi G. i M. Tuliszków za 250 zł.
Na sam koniec odbyła się licytacja tabliczki z herbem gminy oraz sercem WOŚP, którą również po zaciętej licytacji zakupił Dariusz Szewczyk za 200 zł.
Na sam koniec podziękowano wolontariuszom, którym burmistrz Grzegorz Ciesielski wręczył długopisy z herbem gminy oraz opaski odblaskowe podarowane przez Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie Piotra Korytkowskiego. Oprócz tego Dyrektor Zespołu Szkół w Tuliszkowie, Halina Wenc wręczyła wszystkim wolontariuszom łakocie.
Na sam koniec dla zebranych mieszkańców wystąpiła Tia Maria, która oprócz piosenek dla dzieci zaśpiewała piosenki, które znajdą się na jej najnowszej płycie. Koncert Tia Marii trwał ponad godzinę i skończył się po godzinie 20:00
W sumie finał WOŚP w Tuliszkowie wypadł lepiej niż w poprzednich latach. Wolontariusze zebrali 4 829,24 oraz 60 EURO a z licytacji uzyskano 815 zł, co dało razem kwotę około 5900 zł
13 stycznia 2008 r. w całej Polsce po raz 16 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W całym kraju pieniądze na pomoc laryngologiczną dla dzieci zbierali wolontariusze. Oprócz kwesty, w całym kraju odbyły się również licytację przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP.

Czytaj więcej...

Sylwester w Tuliszkowie

31 grudnia z okazji Sylwestra Miejsko-Gminny Dom Kultury w Tuliszkowie oraz Urzą Gminny i Miasta Tuliszków przygotowały dla mieszkańców gminy powitanie Nowego Roku.
Mieszkańcy gminy Tuliszków rozpoczeli Powitanie Nowego Roku już o 22:30 na placu przy Urzędzie Gminy i Miasta w Tuliszkowie.
Oficjalnie imprezę rozpoczął dyrektor M-GOK w Tuliszkowie- Mirosław Rojek. Na specjalnie przygotowanej scenie pracownicy M-GOK w Tuliszkowie- Jarosław Durkiewicz oraz Marcin Siepka specjalnie dla zebranych "serwowali" muzyczne hity z ostatnich lat.
Tuż przed północą życzenia na Nowy 2008 rok złożył Grzegorz Ciesielski- burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków- życząc wszystkim aby nowy rok był pełen pomyślności i sukcesów.
Równo o północy w całym Tuliszkowie rozległ się huk korków od szampana oraz fajerwerków. Tuliszkowskie niebo rozświetliły kolorowe fajerwerki i rozbrzmiały ponownie dźwięki muzyki.
Nowy rok powitało wspólnie około sześciuset mieszkańców naszej gminy, którzy składali sobie nawzajem życzenia i cieszyli się wspólnie z nadejścia nowego roku. Wielu z nich wzięło udział w sylwestrowym konkursie zorganizowanym przez Urząd G. i M. Tuliszków, polegającym na wrzuceniu kartki z adresem do butelki po szampanie i pozostawienie jej w specjalnie przygotowanych koszach. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 13 stycznia 2008 r. podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Po przywitaniu Nowego Roku rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do godziny 1:30.
31 grudnia z okazji Sylwestra Miejsko-Gminny Dom Kultury w Tuliszkowie oraz Urzą Gminny i Miasta Tuliszków przygotowały dla mieszkańców gminy powitanie Nowego Roku.
Mieszkańcy gminy Tuliszków rozpoczeli Powitanie Nowego Roku już o 22:30 na placu przy Urzędzie Gminy i Miasta w Tuliszkowie.

Czytaj więcej...

"Promyk" w fabryce bombek

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Promyk” zorganizowało swoim podopiecznym, z okazji Mikołajek, wycieczkę. Tym razem udaliśmy się do Gniezna, do fabryki bombek malowanych ręcznie.
Zaprosiliśmy również niepełnosprawnych z grupy „Domino”. Wszyscy zapoznaliśmy się z procesem technologicznym – czyli ręczną pracą związaną z powstawaniem bombek, a następnie ich ozdabianiem. Jest to już jedna z niewielu, wykonywana rękoma ludzkimi, praca.
Dzieci były zachwycone różnorodnością, kolorami i specyfiką fabryki. Następnie w sklepie firmowym można było zakupić przepiękne ozdoby choinkowe. Na zakończenie dzieci otrzymały ręcznie malowane bombki z własnym imieniem. Radość gościła na twarzach podopiecznych „Promyka”.
Dzięki miłemu Panu kierowcy bezpiecznie i wesoło wróciliśmy do domów. Sponsorem naszej wycieczki był Pan Tadeusz Wawrzyniak.
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Promyk” zorganizowało swoim podopiecznym, z okazji Mikołajek, wycieczkę. Tym razem udaliśmy się do Gniezna, do fabryki bombek malowanych ręcznie.

Czytaj więcej...

10-lecie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

5 grudnia 2007 r. swoje 10-lecie obchodziła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie. Z tej okazji przygotowano małą uroczystość, podsumowującą 10 lat działalności.
Uroczystość odbyła się w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Tuliszkowie, rozpoczynając się o godz. 10:00. Od przywitania gości rozpoczęła jubileusz 10-lecia Pani Justyna Michalak- opiekun świetlicy socjoterapeutycznej oraz członek Komisji.
Po niej głos zabrał Przewodniczący Komisji Pan Bolesław Mazurek, który przedstawił sprawozdanie z 10 lat działalności komisji.
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych powstała na mocy uchwały Rady Miejskiej w Tuliszkowie w 1997 roku. Głównym celem Komisji jest profilaktyka problemów alkoholowych i innych uzależnień oraz szeroko pojęta pomoc osobom uzależnionym i członkom ich rodzin.
W ramach działalności Komisji w czerwcu 1997 r. powstał punkt konsultacyjno-informacyjny, a w październiku 1998 roku świetlica socjoterapeutyczna „Top Secret”. Zarówno punkt konsultacyjno0informacyjny jak i świetlica Top Secret funkcjonują w pomieszczeniach Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie. Pomieszczenia, w których działają wyremontowano i wyposażono ze środków którymi dysponuje Komisja.
Na przestrzeni 10 lat Komisja zorganizowała wiele konkursów i zajęć. Organizowała kolonie i półkolonie organizując dzieci i młodzieży wolny czas. Komisja przeprowadziła wiele kontroli sprawdzając warunki w jakich sprzedawany jest alkohol oraz przeprowadziła wiele rozmów z osobami mającymi problemy alkoholowe oraz z ich rodzinami.
Oprócz działań stricto związanych z walką z alkoholizmem, Komisja współorganizowała wiele inicjatyw m. in. :
- współorganizacja Dni Tuliszkowa
- udział dzieci i młodzieży z terenu gminy w rajdach i marszach trzeźwości
- imprezy organizowane przez Turkowskie Stowarzyszenie Młodych
- Ogólnopolska Kampania Społeczna „Zachowaj Trzeźwy Umysł”
W okresie swego 10 letniego funkcjonowania Komisja wielokrotnie zmieniała swój skład, kierując się podstawowym kryterium, a mianowicie tym aby reprezentować jak najszerszy krąg społeczny. Dlatego też w jej skład wchodzili pracownicy samorządowi, nauczyciele, policjanci, księża, pracownicy socjalni i lekarze.
Po przedstawieniu 10letniego okresu działalności Komisji przyszedł czas na życzenia. Zaczął Burmistrz Tuliszkowa Grzegorz Ciesielski, który podziękował Komisji za wieloletnią pracę, życząc jednocześnie kolejnych lat działalności. Razem z burmistrzem kwiaty wręczył Piotr Hryniuk- przewodniczący Rady Miejskiej w Tuliszkowie.
Po burmistrzu głos zabrała Pani Elżbieta Krzempek- Dyrektor Gimnazjum w Grzymiszewie, która w imieniu wszystkich dyrektorów złożyła na ręce Przewodniczącego Komisji- Bolesława Mazurka kwiaty i życzenia dalszej skutecznej pracy.W formie wiersza napisanego specjalnie na tą okazję życzenia złożył dyrektor MGOK w Tuliszkowie Mirosław Rojek. Podkreślił wkład Komisji w prawidłowe funkcjonowanie lokalnej społeczności na koniec składając następujące życzenia:
„Szanowna komisjo, prócz wierszy i przysłów
Życzymy Wam dzisiaj, moc trzeźwych pomysłów
By na przyszłe lata zawsze z Wami były
Tak jak do tej pory- bosko-ludzkie siły”
Po życzeniach nastąpiła część artystyczna, którą przygotowała młodzież ze świetlicy terapeutycznej Top Secret, prowadzonej przez Panią Justynę Michalak. Młodzież zaprezentowała scenki przedstawiające pozytywne i negatywne skutki spożywania alkoholu i zażywania narkotyków.
Na koniec Przewodniczący Komisji Bolesław Mazurek zaprosił wszystkich zebranych na mały poczęstunek.
5 grudnia 2007 r. swoje 10-lecie obchodziła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie. Z tej okazji przygotowano małą uroczystość, podsumowującą 10 lat działalności.

Czytaj więcej...

Konkurs na realizację zadań z zakresu Kultury Fizycznej

Ogłoszony 30 października konkurs został rozstrzygnięty. Burmistrz Gminy i Miasta przeznaczył na ten cel 15000 zł.
Swoją ofertę na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej złożyły 4 kluby sportowe: Klub Sportów i Sztuk Walk, MGKS Tulisia Tuliszków, UKS Lis oraz Turkowski Klub Karate.
Powołana przez Burmistrza Komisja w składzie:
Bolesław Mazurek- przewodniczący
Tomasz Pałasz- sekretarz
Piotr Hryniuk- członek
Tomasz Maćkowski- członek
Łukasz Marciniak- członek
Alina Przybysz- członek
przyznała pieniądze wszystkim klubom w następujących kwotach:
MGKS Tulisia Tuliszków- 7500 zł
Klub Sportów i Sztuk Walk- 3000 zł
UKS Lis- 3000 zł
Turkowski Klub Karate- 1500 zł
Na realizację powierzonych zadań kluby mają czas do 28 grudnia 2007 r.
Ogłoszony 30 października konkurs został rozstrzygnięty. Burmistrz Gminy i Miasta przeznaczył na ten cel 15000 zł.

Czytaj więcej...

Tydzień Edukacji Globalnej

23 listopada z inicjatywy poznańskiego europosła Filipa Kaczmarka na terenie gminy Tuliszków odbyły się dwa spotkania w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej.
Obchodzony co roku Tydzień Edukacji Globalnej w tym przypadał w okresie od 19-25 listopada.
Na terenie gminy Tuliszków zajęcia prowadził Tomasz Pałasz. Zajęcia odbyły się w gimnazjum w Tuliszkowie, Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Grzymiszewie oraz w Gimnazjum w Grzymiszewie. Razem udział w zajęciach wzięło około 300 uczniów.
Podczas spotkania przedstawiono problemy dotyczące głodu, ubóstwa i choróbCelem spotkania było uświadomienie młodym ludziom, iż to co dla każdego w Polsce jest standardem, dla innych ludzi może być luksusem. Porównano również warunki życia w Polsce z warunkami w krajach afrykańskich i azjatyckich, gdzie brak wody czy lekarzy doskwiera najbardziej.
Przedstawiona prezentacja prezentowała warunki życia na ziemi.
Uczniowie wypełnili ankietę, taką samą jak uczniowie innych szkół, której wyniki po opracowaniu przez biuro Filipa Kaczmarka, zostaną opublikowane razem z ankietami z terenu całej Europy.
23 listopada z inicjatywy poznańskiego europosła Filipa Kaczmarka na terenie gminy Tuliszków odbyły się dwa spotkania w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej.
Obchodzony co roku Tydzień Edukacji Globalnej w tym przypadał w okresie od 19-25 listopada.

Czytaj więcej...

Wybory Parlamentarne 2007

21 października 2007 roku odbyły się wybory parlamentarne. Poniżej przedstawiamy wyniki wyborów na terenie gminy Tuliszków.
GMINA TULISZKÓW
Udział w głosowaniu wzięło 3536 osób na 8126 uprawnionych do głosowania. Wobec powyższego frekwencja na terenie gminy Tuliszków wyniosła 43,51 %
Senat
1.Budner Margareta 1096 głosów
2.Cieślak Stanisław 138 głosów
3.Gruszczyński Piotr Andrzej 629 głosów
4.Jóźwiak Bartosz 57 głosów
5.Nawrocki Ryszard Piotr 418 głosów
6.Niewiarowski Ireneusz 770 głosów
7.Rogowska Małgorzata 167 głosów
8.Śledź Jan 111 głosów
9.Tomicki Marek Stanisław 535 głosów
10.Waszkowiak Marek 1098 głosów
11.Wesołowski Jan Paweł 306 głosów
RAZEM
5325
Sejm
KWW Polska Partia Pracy
Razem 58 głosów
Ziobro Leszek Józef-  30 głosów
Basak Mariol- 5 głosów
Kamiński Jarosław, Idziak Wiesław- 4 głosy
KWW LPR
Razem 46 głosów
Arent Krzysztof- 9 głosów
Krzyżański Andrzej- 7 głosów
Grad Jan Franciszek- 5 głosów
KWW PiS
Razem 1452 głosy- najwięcej w gminie Tuliszków
Bartosik Ryszard- 376 głosów
Chmielewski Arkadiusz Jan- 244 głosy
Czarnecki Witold- 214 głosów
KWW PO
Razem 870 głosów
Tomaszak- Zesiuk Irena Barbara- 439 głosów- najwięcej w gminie Tuliszków
Nowak Tomasz Piotr- 221 głosów
Waszak Małgorzata - 36 głosów
Tyczka Antoni Krzysztof- 36 głosoów
KWW PSL
Razem 433 głosy
Grzeszczak Eugeniusz Tomasz- 433 głosy
Włodarczyk Bogdan Kazimierz- 109 głosów
Cieślak Wiesław- 65 głosów
KWW Samoobrona RP
Razem 144
Wawrzyniak Benedykt- 54 głosy
Aumiller Andrzej Kordian- 29 głosów
Kwieciński Paweł Roman, Sobczak Beata Elżbieta- 17 głosów
KWW LiD
Razem 430 głosów
Dziamara Stefan Mieczysław- 116 głosów
Dzieciątkowska- Pieścik Anita Teresa- 104 głosy
Rosicki Bogdan- 58 głosów
21 października 2007 roku odbyły się wybory parlamentarne. Poniżej przedstawiamy wyniki wyborów na terenie gminy Tuliszków.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2007 roku w Sali Bankietowej w Tuliszkowie odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystości rozpoczął występ dzieci z Przedszkola w Tuliszkowie, które w barwnych strojach zaprezentowały tańce i śpiewy.
W kolejnej części uroczystości nadszedł czas na podsumowanie roku. Burmistrz Gminy i Miasta Grzegorz Ciesielski, podziękował nauczycielom i dyrektorom szkół za wysiłek na rzecz społeczeństwa. Razem z Przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Hryniukiem nagrodzili nauczycieli.
Medal Komisji Edukacji Narodowej
Pani Jolanta Werkowska- Dyrektor S.P. w Ogorzelczynie
Nagrody Burmistrza
Danuta Soja- nauczycielka S.P. w Ogorzelczynie
Urszula Mory- wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Grzymiszew
Barbara Bukowiecka- nauczycielka S.P. w Smaszewie
Jolanta Krawczyk- nauczycielka S.P. Tarnowa
Anna Markiewicz- nauczycielka Przedszkola w Tuliszkowie
Nominacje do tytułu Nauczyciela Roku Szkolnego 2006/2007 i zwycięzcy
Kategoria I  kl. 0-3
Grzelczak Aleksandra- nauczycielka S.P. Ogorzelczyn
Krawczyk Jolanta – nauczycielka S.P. Tarnowa
Bałdyka Małgorzata- nauczycielka S.P. Kiszewy
Pielesiak Bożena- nauczycielka Przedszkola w Tuliszkowie
Kategoria II kl.4- 6
Żelczak Barbara- nauczycielka S.P. Ogorzelczyn
Łężak Renata- nauczycielka S.P. Tarnowa
Mikołajczyk Stanisław- nauczyciel S.P. Kiszewy
Boczula Grażyna- nauczycielka Zespołu Szkół w Tuliszkowie
Kategoria III Gimnazja
Kruczkowska Maria- nauczycielka Gimnazjum w Grzymiszewie
Kowalewska Ewa- nauczycielka Gimnazjum w Grzymiszewie
Osajda Zbigniew- nauczyciel Zespołu Szkół w Tuliszkowie
Thiel Anna- nauczycielka Zespołu Szkół w Tuliszkowie
Dyplomy i wyróżnienia
Michalak Dorota- nauczycielka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie
Szymaniak Anna- nauczycielka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie
Łuszcz Ewa- nauczycielka S.P. w Ogorzelczynie
Lewandowska Kornelia- nauczycielka Gimnazjum w Grzymiszewie
Dębczyńska Anna- nauczycielka Gimnazjum w Grzymiszewie
Sawicka Beata- nauczycielka Gimnazjum w Grzymiszewie
Dyplomy podziękowania otrzymali wszyscy dyrektorzy jednostek oświatowych.
14 października 2007 roku w Sali Bankietowej w Tuliszkowie odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystości rozpoczął występ dzieci z Przedszkola w Tuliszkowie, które w barwnych strojach zaprezentowały tańce i śpiewy.

Czytaj więcej...

Otwarte Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi Tuliszków 2007

Otwarte Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi Tuliszków 2007
7 października 2007 roku, w odpust tuliszkowskiej parafii odbyły się Otwarte Gminne Zawody w powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Organizatorami zawodów był Urząd Gminy i Miasta Tuliszków, Miejsko-Gminny Dom Kultury w Tuliszkowie oraz Pan Stefan Markiewicz, hodowca koni z Tuliszkowa.
Zawody rozpoczęły się o godzinie 15:00 uroczystą paradą po ulicach Tuliszkowa w której uczestniczyły wszystkie zgłoszone zaprzęgi. Zawody, które rozpoczęły się po paradzie były przede wszystkim sprawdzeniem zręczności powożenia, ale również prędkości na prostych odcinkach. Ze względu na rodzaj zaprzęgów zawody podzielono na 6 kategorii:
Zaprzęgi parokonne kuców
Zaprzęgi jednokonne kuców
Zaprzęgi jednokonne
Zaprzęgi parokonne
Zaprzęgi Wielokonne
Wyścigi konne
Do zawodów zgłosiło się 15 ośrodków i właścicieli z powiatu tureckiego, a także z innych powiatów. Zgłosili się:
Tadeusz Jaroszewski z Krzymowa na klaczy Estera i ogierze Ekwador
Grzegorz Waleński, Michał Marcinkowski, Paweł Koźiński z Klubu IDMAR w Krajkowie na ogierze Fawory, wałachu Neapolitano, ogierze Play i ogierze Fearpaly, wałachu Max
Wojciech Szewczyński z Wyszyny na klaczy Delicja i klaczy Malwina
Eugeniusz Chojnowski, Zdzisław Kowalski ze Skarżyna kolonii na klaczy Kaśka i klaczy Białogłowa
Stefan Markiewicz, Józef  Fabiański, Natalia Markiewicz z Tuliszkowa na klaczy Malwa, klaczy Malwinie, klaczy Majce i ogierze Maraton
Zbigniew Nowakowski, Jarosław Krawiec z Wyszyny na klaczy Warka i klaczy Wirginia
Mirosław Grudziński, Karol Arent ze stadniny koni w Żdżarach na klaczy Anilie, klaczy Hejzi, klaczy Anastazji, klaczy Ambra, ogierze Julek, klaczy Ratafia
Andrzej Przybylski, Zygmunt Przybylski z Żychlina na klaczy Ramona i klaczy Eda
Mariusz Kuster, Małgorzata Barczak z Gaju na klaczy Peja i klaczy Palisada
Roman Gronowalski, Witold Buchali z Turku na klaczy Woliera
Zbigniew Frankiewicz, Marta Makowska z PW-LUWO w Gostyniu na ogierze Parin
Krzysztof Stelmaszyk, Katarzyna Karnecka z Konina na klaczy Doli
Dariusz Przepióra, Kazimierz Przepióra z Turku na klaczy Rufia
Włodzimierz Bujała z Turku na klaczy Narimia
Ryszard Wosiński, Edward Pudelski z Jarocina na ogierze Cyklon i klaczy Anita
Zgłoszeni zawodnicy oraz „luzacy” czyli osoby pomagające woźnicy manewrować zaprzęgiem, często brali udział w kilku kategoriach, jako iż czasy pomiędzy konkurencjami pozwalały na przepięcie koni.
Najwięcej chętnych do wzięcia udziału zgłosiło się w kategorii zaprzęgów jednokonnych i zaprzęgów parokonnych. Mniej w kategorii zaprzęgów jednokonnych kuców i parokonnych kuców, a także wielokonnych.
Do wyścigów konnych zgłosił się tylko jeden zawodnik Włodzimierz Bujała, który jako ostatni zademonstrował swoje umiejętności. W podziękowaniu za odwagę i cierpliwość otrzymał nagrodę za zajęcie I miejsca jako pierwszy.
W pozostałych konkurencjach puchary i nagrody w obecności reszty zawodników wręczył burmistrz Grzegorz Ciesielski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tuliszkowa Paweł Kunicki i Dyrektor Miejsko- Gminnego Domu Kultury w Tuliszkowie Mirosław Rojek.
Ostateczna klasyfikacja pucharowa w poszczególnych kategoriach wyglądała następująco:
Zaprzęgi Jednokonne kuców
1 miejsce- Adam Grudziński i Karol Arent
Zaprzęgi jednokonne
1 miejsce- Ryszard Gronowalski, Witold Buchali
2 miejsce- Zbigniew Frankiewicz, Marta Makowska
3 miejsce- Mirosław Grudziński,  Karol Arent
Zaprzęgi Parokonne kuców
1 miejsce- Stefan Markiewicz, Natalia Markiewicz
2 miejsce- Marek Stawicki, Sławomir Kubiak
3 miejsce- Ryszard Wosiński, Edward Pudelski
Zaprzęgi Parokonne
1 miejsce- Grzegorz Waleński, Michał Marcinkowski
2 miejsce- Eugeniusz Chojnowski, Zdzisław Kowalski
3 miejsce- Stefan Markiewicz, Józef Fabiański
Zaprzęgi Wielokonne
1 miejsce- Stefan Markiewicz, Natalia Markiewicz
2 miejsce- Mirosław Grudziński, Karol Arent
Wyścigi konne
1 miejsce- Włodzimierz Bujała
Specjalną nagrodę w postaci poroża otrzymał Pan Tadeusz Jaroszewski z Krzymowa. Piękne poroże podarował mu jego niemiecki kolega, który również zajmuje się końmi.
Na koniec wszyscy uczestnicy zawodów oraz organizatorzy zrobili sobie wspólne zdjęcie. Tym miłym akcentem zakończyły się Otwarte Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, które miejmy nadzieję zapoczątkują tradycję odpustowych zawodów w Tuliszkowie.
7 października 2007 roku, w odpust tuliszkowskiej parafii odbyły się Otwarte Gminne Zawody w powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 logii

  DPR Tablica RFIL

facebook_page_plugin