ORSZAK TRZECH KRÓLI PRZEMIERZY TULISZKÓW PO RAZ PIĄTY

czwartek, 05, styczeń 2017

ORSZAK TRZECH KRÓLI PRZEMIERZY TULISZKÓW PO RAZ PIĄTY

W dniu święta Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, Orszaki Trzech Króli przejdą ulicami 515 miejscowości w Polsce i 21 poza granicami kraju. Jedną z nich będzie Tuliszków! Każdy może kolędować Maleńkiemu.

Serdecznie zapraszamy.

 

SAM 2853

 

 

O godzinie 11.00 w kościele pw. św. Wita odprawiona zostanie msza św. Orszak wyruszy z placu Wolności w samo południe.

SAM 2824

 

W tym roku skieruje się ku hali widowiskowo-sportowej (ul. Nortowska), bo tam znajdować się będzie stajenka. O godzinie 13.00 Kacper, Melchior i Baltazar pokłonią się Dzieciątku i złożą mu swoje dary: złoto, kadzidło i mirrę.

Korowód będzie barwny i rozśpiewany, bo towarzyszyć mu będzie kolędowanie.  Uczestnikom ulicznych jasełek zostaną rozdane bezpłatne okolicznościowe śpiewniki, w których znalazł się specjalny wpis prezydenta RP i jego małżonki z pozdrowieniami. Dzięki książeczkom łatwiej będzie przyłączyć się do wspólnego śpiewania. Są też chorągiewki, którymi można pomachać ku chwale Dziecięcia i korony, przypominające o biblijnych mędrcach.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Gmina i Miasto Tuliszków, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wita w Tuliszkowie oraz Fundacja Orszak Trzech Króli, która zawiaduje inicjatywą w skali kraju.

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin