II Puchar Wielkopolski Oyama Karate w Kata w Tuliszkowie

środa, 18, maj 2011
W Sali Sportowej Zespołu Szkół w Tuliszkowie w sobotę 14.11.2009 r. odbył się II Puchar Wielkopolski Oyama Karate w Kata, których organizatorem był Turkowski Klub Karate. W zawodach udział wzięli zawodnicy m.in. z: Bydgoszczy, Konina, Łasku, Koła, Brudzewa, Grodźca, Tuliszkowa, Turku, Kramska i Kłodawy. Łącznie około 85 zawodników z Wielkopolski oraz Polski centralnej. Nasz Powiat reprezentowali zawodnicy Turkowskiego Klubu Karate i GKS „ Kasztelania Brudzew” z Turku, Brudzewa, Tuliszkowa.
Najpierw odbyły się eliminacje, gdzie, przy pomocy systemu punktowego, wyłoniono najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, którzy walczyli o miejsca na podium. Po eliminacjach odbyła się przerwa, podczas której wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek. Następnie odbyły się walki półfinałowe, po których nastąpiło oficjalne otwarcie Pucharu Wielkopolski. Podczas tej ceremonii nastąpiło uroczyste uhonorowanie naszego Sensei Włodzimierza Rygierta przez zawodników, rodziców, przedstawicieli Powiatu Tureckiego oraz instruktorów naszego klubu z okazji XXX-lecia nieprzerwanego uprawiania sztuki karate. Na początku, instruktor Wojciech Szymański, długoletni współpracownik i przyjaciel naszego Sensei, w krótkim wystąpieniu scharakteryzował osobę naszego Sensei, jego działalność i wkład pracy oraz podziękował w imieniu wszystkich. Sensei Włodzimierz Rygiert nie krył swojego zaskoczenia i wzruszenia otrzymując, w ramach uznania i podziękowań od swoich uczniów, ozdobną replikę tradycyjnego miecza samurajskiego katana, gdyż była to niespodzianka przygotowana przez członków klubu, rodziców i instruktorów. Po oficjalnym otwarciu zawodów  rozpoczęły się walki finałowe. W tej fazie zmagań miał zastosowanie system pucharowy. Formy kata prezentowane były w parach, a o wyniku walki decydowali sędziowie poprzez podniesienie chorągiewki czerwonej lub białej. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wszyscy finaliści prezentowali  wysoki poziom umiejętności. Szczególnie wiele przyjemności sprawiało obserwowanie najmłodszych uczestników Pucharu oraz posiadaczy pasów zielonych i brązowych – bardziej zaawansowanych technicznie. Dodatkową atrakcją zawodów była konkurencja Kobudo czyli kata z bronią rozgrywana z użyciem tonf (pałek) oraz Bo (długiego kija).
II Puchar Wielkopolski rozgrywany był według kategorii wiekowych: dzieci dziewcząt i chłopców, młodzików dziewcząt i chłopców, kadetów dziewcząt i chłopców, juniorów dziewcząt i chłopców, juniorów starszych dziewcząt i chłopców oraz Kobudo juniorów i juniorów starszych dziewcząt i chłopców.
Zwieńczeniem mistrzostw było ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród, zwycięzcy otrzymali piękne puchary oraz dyplomy, a także upominki rzeczowe z rąk zaproszonych Gości: Pana Tomasza Pałasza (Urząd Gminy i Miasta Tuliszków), Pani Katarzyny Szklanko-Pawlic (Rada Powiatu), Pana Cezarego Krasowskiego (Wójt Gminy Brudzew), Pana Roberta Siwka (stacja paliw Shellem), Pani Moniki Wągiel („Lewiatan” Tuliszków).Start naszych zawodników należy uznać za bardzo udany, widać rosnący poziom wyszkolenia w kategoriach najmłodszych zawodników, którzy podążają śladami naszych utytułowanych medalistów. Organizator Pucharu Wielkopolski – Turkowski Klub Karate  składa serdeczne podziękowania następującym instytucjom i firmom za pomoc i wsparcie: Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie, Urząd Gminy w Brudzewie, Starostwo Powiatowe w Turku, Sklep „Lewiatan” w Tuliszkowie, Stacja Paliw „Shellem” w Tuliszkowie, KWB „Adamów” SA w Turku, Przedsiębiorstwo Budowlane Art-Bud Andrzeja Rygierta, Cukiernia „Bezik” Zdzisława Jesiołowskiego, Zespół Szkół w Tuliszkowie, Unicorn T&T w Turku.
Kategoria: Dzieci dziewczęta
I miejsce – Anna Marucha (Turek)
II miejsce – Anna Maria Meier (Koło)
III miejsce – Sara Piaseczna (Turek)
III miejsce – Olga Dawicka (Turek)
Kategoria: Dzieci chłopcy
I miejsce – Jakub Purcel (Turek)
II miejsce – Szymon Kubiak (Turek)
III miejsce – Wiktor Malesza (Tuliszków)
III miejsce – Kamil Siwek (Tuliszków)
Kategoria: Młodzik dziewczęta
I miejsce – Natasza Nowak (Łask)
II miejsce – Sandra Reśkiewicz (Turek)
III miejsce – Patrycja Macudzińska (Tuliszków)
III miejsce – Angelika Łochowska (Łask)
Kategoria: Młodzik chłopcy
I miejsce – Igor Strzeliński (Brudzew)
II miejsce – Arkadiusz Wojewoda (Koło)
III miejsce – Jakub Majewski (Bydgoszcz)
III miejsce – Dawid Poraziński (Bydgoszcz)
Kategoria: Kadet dziewczęta
I miejsce – Karolina Lipowska (Łask)
II miejsce – Weronika Karolak (Łask)
III miejsce – Nina Kropidłowska (Koło)
III miejsce – Lidia Zalepa (Łask)
Kategoria: Kadet chłopcy
I miejsce – Kamil Zarzycki (Bydgoszcz)
II miejsce – Mateusz Szczerba (Łask)
III miejsce – Cyprian Hryniuk (Konin)
III miejsce – Bartosz Purcel (Turek)
Kategoria: Juniorki
I miejsce – Klaudia Malinowska (Łask)
II miejsce – Monika Lipińska (Brudzew)
III miejsce – Ewelina Lipińska (Brudzew)
III miejsce – Karolina Zielińska (Koło)
Kategoria: Juniorzy
I miejsce – Szymon Furmańczyk (Łask)
II miejsce – Sebastian Mrowicki (Turek)
III miejsce – Karol Łukaski (Koło)
III miejsce – Krystian Urzędowski (Brudzew)
Kategoria: Juniorki Starsze
I miejsce – Paulina Michalska (Łask)
II miejsce – Alicja Kozłowska (Turek)
III miejsce – Sandra Drąg (Łask)
Kategoria: Juniorzy starsi
I miejsce – Paweł Grzegorzewski (Łask)
II miejsce – Jakub Kujawa (Brudzew)
III miejsce – Mateusz Kurcoba (Brudzew)
III miejsce – Damian Matusiak (Grodziec)
Kategoria: Kobudo dziewczęta
I miejsce – Alicja Kozłowska (Turek)
II miejsce – Paulina Michalska (Łask)
III miejsce – Ewelina Lipińska (Brudzew)
III miejsce – Karolina Zielińska (Koło)
Kategoria: Kobudo chłopcy
I miejsce – Sebastian Mrowicki (Turek)
II miejsce – Karol Łukaski (Koło)
III miejsce – Krystian Urzędowski (Brudzew)
III miejsce – Jakub Kujawa (Brudzew)
Najmłodszy zawodnik Pucharu Wielkopolski – Szymon Kałużny (Tuliszków)
Najlepsza zawodniczka z Tuliszkowa – Patrycja Macudzińska
W Sali Sportowej Zespołu Szkół w Tuliszkowie w sobotę 14.11.2009 r. odbył się II Puchar Wielkopolski Oyama Karate w Kata,
których organizatorem był Turkowski Klub Karate. W zawodach udział wzięli zawodnicy m.in. z: Bydgoszczy, Konina, Łasku, Koła, Brudzewa, Grodźca, Tuliszkowa, Turku, Kramska i Kłodawy. Łącznie około 85 zawodników z Wielkopolski oraz Polski centralnej. Nasz Powiat reprezentowali zawodnicy Turkowskiego Klubu Karate i GKS „ Kasztelania Brudzew” z Turku, Brudzewa, Tuliszkowa.
Najpierw odbyły się eliminacje, gdzie, przy pomocy systemu punktowego, wyłoniono najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, którzy walczyli o miejsca na podium. Po eliminacjach odbyła się przerwa, podczas której wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek. Następnie odbyły się walki półfinałowe, po których nastąpiło oficjalne otwarcie Pucharu Wielkopolski. Podczas tej ceremonii nastąpiło uroczyste uhonorowanie naszego Sensei Włodzimierza Rygierta przez zawodników, rodziców, przedstawicieli Powiatu Tureckiego oraz instruktorów naszego klubu z okazji XXX-lecia nieprzerwanego uprawiania sztuki karate. Na początku, instruktor Wojciech Szymański, długoletni współpracownik i przyjaciel naszego Sensei, w krótkim wystąpieniu scharakteryzował osobę naszego Sensei, jego działalność i wkład pracy oraz podziękował w imieniu wszystkich. Sensei Włodzimierz Rygiert nie krył swojego zaskoczenia i wzruszenia otrzymując, w ramach uznania i podziękowań od swoich uczniów, ozdobną replikę tradycyjnego miecza samurajskiego katana, gdyż była to niespodzianka przygotowana przez członków klubu, rodziców i instruktorów. Po oficjalnym otwarciu zawodów  rozpoczęły się walki finałowe. W tej fazie zmagań miał zastosowanie system pucharowy. Formy kata prezentowane były w parach, a o wyniku walki decydowali sędziowie poprzez podniesienie chorągiewki czerwonej lub białej. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wszyscy finaliści prezentowali  wysoki poziom umiejętności. Szczególnie wiele przyjemności sprawiało obserwowanie najmłodszych uczestników Pucharu oraz posiadaczy pasów zielonych i brązowych – bardziej zaawansowanych technicznie. Dodatkową atrakcją zawodów była konkurencja Kobudo czyli kata z bronią rozgrywana z użyciem tonf (pałek) oraz Bo (długiego kija).
II Puchar Wielkopolski rozgrywany był według kategorii wiekowych: dzieci dziewcząt i chłopców, młodzików dziewcząt i chłopców, kadetów dziewcząt i chłopców, juniorów dziewcząt i chłopców, juniorów starszych dziewcząt i chłopców oraz Kobudo juniorów i juniorów starszych dziewcząt i chłopców.
Zwieńczeniem mistrzostw było ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród, zwycięzcy otrzymali piękne puchary oraz dyplomy, a także upominki rzeczowe z rąk zaproszonych Gości: Pana Tomasza Pałasza (Urząd Gminy i Miasta Tuliszków), Pani Katarzyny Szklanko-Pawlic (Rada Powiatu), Pana Cezarego Krasowskiego (Wójt Gminy Brudzew), Pana Roberta Siwka (stacja paliw Shellem), Pani Moniki Wągiel („Lewiatan” Tuliszków).Start naszych zawodników należy uznać za bardzo udany, widać rosnący poziom wyszkolenia w kategoriach najmłodszych zawodników, którzy podążają śladami naszych utytułowanych medalistów. Organizator Pucharu Wielkopolski – Turkowski Klub Karate  składa serdeczne podziękowania następującym instytucjom i firmom za pomoc i wsparcie: Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie, Urząd Gminy w Brudzewie, Starostwo Powiatowe w Turku, Sklep „Lewiatan” w Tuliszkowie, Stacja Paliw „Shellem” w Tuliszkowie, KWB „Adamów” SA w Turku, Przedsiębiorstwo Budowlane Art-Bud Andrzeja Rygierta, Cukiernia „Bezik” Zdzisława Jesiołowskiego, Zespół Szkół w Tuliszkowie, Unicorn T&T w Turku.
Kategoria: Dzieci dziewczęta
I miejsce – Anna Marucha (Turek)
II miejsce – Anna Maria Meier (Koło)
III miejsce – Sara Piaseczna (Turek)
III miejsce – Olga Dawicka (Turek)
Kategoria: Dzieci chłopcy
I miejsce – Jakub Purcel (Turek)
II miejsce – Szymon Kubiak (Turek)
III miejsce – Wiktor Malesza (Tuliszków)
III miejsce – Kamil Siwek (Tuliszków)
Kategoria: Młodzik dziewczęta
I miejsce – Natasza Nowak (Łask)
II miejsce – Sandra Reśkiewicz (Turek)
III miejsce – Patrycja Macudzińska (Tuliszków)
III miejsce – Angelika Łochowska (Łask)
Kategoria: Młodzik chłopcy
I miejsce – Igor Strzeliński (Brudzew)
II miejsce – Arkadiusz Wojewoda (Koło)
III miejsce – Jakub Majewski (Bydgoszcz)
III miejsce – Dawid Poraziński (Bydgoszcz)
Kategoria: Kadet dziewczęta
I miejsce – Karolina Lipowska (Łask)
II miejsce – Weronika Karolak (Łask)
III miejsce – Nina Kropidłowska (Koło)
III miejsce – Lidia Zalepa (Łask)
Kategoria: Kadet chłopcy
I miejsce – Kamil Zarzycki (Bydgoszcz)
II miejsce – Mateusz Szczerba (Łask)
III miejsce – Cyprian Hryniuk (Konin)
III miejsce – Bartosz Purcel (Turek)
Kategoria: Juniorki
I miejsce – Klaudia Malinowska (Łask)
II miejsce – Monika Lipińska (Brudzew)
III miejsce – Ewelina Lipińska (Brudzew)
III miejsce – Karolina Zielińska (Koło)
Kategoria: Juniorzy
I miejsce – Szymon Furmańczyk (Łask)
II miejsce – Sebastian Mrowicki (Turek)
III miejsce – Karol Łukaski (Koło)
III miejsce – Krystian Urzędowski (Brudzew)
Kategoria: Juniorki Starsze
I miejsce – Paulina Michalska (Łask)
II miejsce – Alicja Kozłowska (Turek)
III miejsce – Sandra Drąg (Łask)
Kategoria: Juniorzy starsi
I miejsce – Paweł Grzegorzewski (Łask)
II miejsce – Jakub Kujawa (Brudzew)
III miejsce – Mateusz Kurcoba (Brudzew)
III miejsce – Damian Matusiak (Grodziec)
Kategoria: Kobudo dziewczęta
I miejsce – Alicja Kozłowska (Turek)
II miejsce – Paulina Michalska (Łask)
III miejsce – Ewelina Lipińska (Brudzew)
III miejsce – Karolina Zielińska (Koło)
Kategoria: Kobudo chłopcy
I miejsce – Sebastian Mrowicki (Turek)
II miejsce – Karol Łukaski (Koło)
III miejsce – Krystian Urzędowski (Brudzew)
III miejsce – Jakub Kujawa (Brudzew)
Najmłodszy zawodnik Pucharu Wielkopolski – Szymon Kałużny (Tuliszków)
Najlepsza zawodniczka z Tuliszkowa – Patrycja Macudzińska

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin