Obraz1

INFORMACJA

DLA MIESZKAŃCÓW GMINY i MIASTA TULISZKÓW

Nabór wniosków do projektu „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie gmin Golina, Rychwał, Tuliszków i Wierzbinek”

 Gmina i Miasto Tuliszków ogłasza nabór wniosków do projektu partnerskiego obejmującego wykonanie instalacji fotowoltaicznych wytwarzających z promieniowania słonecznego energię elektryczną przeznaczoną na potrzeby budynków mieszkalnych.

Gmina i Miasto Tuliszków wraz z gminami Rychwał, Golina i Wierzbinek będzie się ubiegać
o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Działania 3.1: „Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych" Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020. Realizacja inwestycji będzie uzależniona od pozyskania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych (uzyskania dotacji).

W ramach projektu na terenie Gminy i Miasta Tuliszków planowana jest budowa ok. 170 mikroinstalacji na potrzeby budynków mieszkalnych osób fizycznych. Szacunkowy koszt 1 instalacji o mocy 3 kW to 20 tys. złotych – szacunkowy wkład mieszkańca to około 3 tys. złotych. Mikroinstalacje mogą być wykorzystywane wyłącznie na potrzeby gospodarstwa domowego.

Wniosek o udział w projekcie dostępny jest w Urzędzie Gminy i Miasta – Punkt Informacyjny oraz na stronie internetowej www.tuliszkow.pl. w zakładce „Nabór na OZE”

Wnioski wraz z załącznikami należy składać w terminie od 3 kwietnia 2017 r. do 21 kwietnia 2017 r. w Punkcie Informacyjnym Urzędu Gminy i Miasta w Tuliszkowie, Plac Powstańców Styczniowych 1863r.1, 62-740 Tuliszków.

Osoby deklarujące chęć udziału w projekcie zobowiązane są do złożenia wniosku wraz z ankietą i fakturami za energię za rok 2016. Aby nieruchomość mogła być włączona do projektu, konieczne jest spełnienie warunków technicznych umożliwiających efektywną pracę mikroinstalacji:

- usytuowanie, kształt i powierzchnia dachu umożliwiające montaż ogniw,

- brak zacienienia, które ograniczałoby wytwarzanie energii elektrycznej przez ogniwa.

Informacje na temat projektu dostępne są pod nr tel. 63 279 31 16, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w Urzędzie Gminy i Miasta w Tuliszkowie.

Ze względu na z góry określoną liczbę planowanych do realizacji instalacji o wyborze wniosków decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Zapraszam naszych mieszkańców do zapoznania się z „Regulaminem naboru wniosków” dostępnym na stronie www.tuliszkow.pl w zakładce „Nabór na OZE”

Infromacje dla mieszkańców - POBIERZ

Ankieta - panele fotowoltaiczne - POBIERZ

Regulamin naboru wniosków - POBIERZ

Wniosek o udział w projekcie - POBIERZ

fotowoltaika typowa instalacja1

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin