GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

poniedziałek, 03, lipiec 2017

Zawody strażackie 125

1 lipca 2017 r. Tuliszków był gospodarzem Gminnych Zawodów Sportowo- Pożarniczych. Na stadionie miejskim do rywalizacji stanęły 4 żeńskie drużyny pożarnicze reprezentujące OSP Gadowskie Holendry, OSP Grzymiszew, OSP Tuliszków i OPS Wróblina. W rywalizacji drużyn męskich wzięli udział strażacy z OSP Tuliszków, OSP Nowy Świat, OSP Piętno, OSP Wróblina (dwie drużyny), OSP Kiszewy, OSP Sarbicko, OSP Gadowskie Holendry, OSP Ogorzelczyn, OSP Grzymiszew i OSP Wielopole. Druhny i druhowie rywalizowali w trzech konkurencjach: sztafecie, bojówce i nie przewidzianej od kilku lat w regulaminie zawodów – mustrze, którą potraktowano jako konkurencję dodatkową.

1 i 2. miejsce w kategorii męskich drużyn pożarniczych wywalczyły drużyny A i B z Wróbliny, natomiast 3. pozycję zajęli druhowie z Sarbicka. W kategorii żeńskich drużyn pożarniczych 1. miejsce zajęła OSP Tuliszków, 2. – OSP Wróblina, a 3. – OSP Gadowskie Holendry.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, medale i dyplomy oraz nagrody pieniężne, które będą mogły być wykorzystane na cele statutowe jednostki. Za 1 miejsca przyznano nagrodę w kwocie 1000 zł, za 2 – 800 zł, natomiast za 3 – 600 zł.

W konkurencji dodatkowej najlepsze okazały się druhny z Gadowskich Holendrów oraz strażacy z OSP Wielopole. Przyznano również nagrody dodatkowe dla najmłodszych i najstarszych zawodników biorących udział w zawodach.

Zwycięzcy wezmą teraz udział w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.