KTO CZYTA KSIĄŻKI, ŻYJE PODWÓJNIE

poniedziałek, 10, lipiec 2017

Kolejną propozycją tuliszkowskich „Wakacji z kulturką 2017” była możliwość uczestnictwa w plenerowej akcji promującej czytelnictwo zorganizowanej przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuliszkowie. Na placu przed domem kultury najmłodsi wraz z rodzicami wzięli udział w czytaniu fragmentów swoich ulubionych książek, dając przykład, że czytanie to wielka frajda i wspaniały pomysł na spędzanie wolnego czasu.

Biblioteka 12


Uczestnicy akcji wraz z Renatą Chorążewską – dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, zachęcali do czytania książek i odwiedzania biblioteki, dodając animuszu ponad 60% grupie społeczeństwa, która zadeklarowała że w ubiegłym roku nie przeczytała ani jednej książki. Każdy z uczestników akcji został nagrodzony książką i gadżetami, a ponadto mógł wziąć udział w innych atrakcjach przygotowanych przez pracowników biblioteki. Była więc możliwość oddania się malarstwu i tym samym wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Na ławeczkach przed domem kultury pojawiły się także „uwolnione” książki, które każdy mógł zabrać ze sobą do domu, przeczytać i przekazać dalej w ramach idei „bookcrossingu”.
Ponadto, w parku na dzieci czekała darmowa dmuchana zjeżdżalnia. Oprawę muzyczną widowiska zapewnił DJ Roman, czyli Roman Ścisły, który na zakończenie zaprosił do udziału w „Potańcówce w stylu retro”. Akcję, zorganizowaną już po raz trzeci, wsparł Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie.

Biblioteka 13

 

Biblioteka 18

Więcej zdjęć : http://tuliszkow.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=303

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin