OTWARCIE HERBACIARNI W MIEJSKO - GMINNYM OŚRODKU KULTURY

środa, 29, listopad 2017

Dostęp do szeroko pojętej kultury czy kontakty z innymi ludźmi mogą być realizowane dzięki produktom cyfrowej rewolucji. W tych elektronicznych światach toczy się coraz większa część naszego życia, dlatego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie powstała sala spotkań pełniąca funkcję herbaciarni. Jej oficjalne otwarcie odbyło się 24 listopada. Towarzyszyła mu prapremiera sztuki „Białe tulipany”.

HERBACIARNIA UE

Wieczór rozpoczął się od przedstawienia z udziałem amatorskiej grupy teatralnej, która zawiązała się w domu kultury. W obsadzie dwuaktówki zobaczyliśmy: Mirosławę Siepkę – w roli głównej, a także Wiesławę Szczap, Marię Kaczmarek, Barbarę Raszewską, Marię Kurzawińską i Renatę Chorążewską. Sztukę opartą na własnym tekście wyreżyserował Mirosław Rojek.

Ten spektakl pokazywał brak spotkań twarzą w twarz – mówił autor i zarazem Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, zapraszając wszystkich do sali spotkań. Herbaciarnia ma pozostać miejscem niekomercyjnym, w którym można posłuchać poezji czy muzyki, podyskutować i zapomnieć o pośpiechu. Z pomieszczenia korzystać będą przede wszystkim grupy działające w ośrodku, a docelowo wszyscy mieszkańcy.

Gości zaproszono następnie na tort z kwiatami z białego lukru i filiżankę herbaty. Na dobry początek gospodarze przygotowali kilka gatunków tego napoju, także dla miłośników naparów owocowych i ziołowych.

Wystrój wnętrza sali spotkań nawiązuje do atmosfery zabytkowego obiektu. Pomieszczenie udało się urządzić dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którą pozyskał dom kultury. W ramach projektu zakupiono meble o klasycznej stylistyce oraz projektor multimedialny wraz z mobilnym ekranem. Wartość tego przedsięwzięcia to 32 557 zł, przy czym dofinansowanie wyniosło 24 000 zł. Dzięki wsparciu samorządu przeprowadzono też remont, który obejmowały m.in. wymianę wykładziny, malowanie i inne prace wykończeniowe.

Dzięki nowej przestrzeni i sprzętowi audiowizualnemu tuliszkowska placówka będzie mogła wzbogacić ofertę kulturalno-edukacyjną i dotrzeć do nowych odbiorców.

herbaciarnia4

herbaciarnia5

herbaciarnia2

Zadanie pn. Zakup wyposażenia miejsca spotkań twarzą w twarz w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zostało zrealizowane ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego reprezentowanego przez Narodowe Centrum Kultury, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

źródło: MGOK Tuliszków

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin