TULISZKOWSCY JUDOCY REPREZENTOWALI SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W TULISZKOWIE NA IGRZYSKACH W POZNANIU

czwartek, 14, grudzień 2017

Pięciu reprezentantów UKS Judo Tuliszków reprezentując Szkołę Podstawową w Tuliszkowie wzięło w niedzielę udział w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Judo w Poznaniu. Organizatoram imprezy był Okręgowy Związek Judo i Szkolny Związek Sportowy w Poznaniu.

W niedziele 3 grudnia  uczniowie szkoły podstawowej  w Tuliszkowie wybrali się do Poznania gdzie około 40 Szkół Podstawowych z województwa wielkopolskiego rywalizowało w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski w judo w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach brały udział dzieci urodzone w latach  2002, 2003 i 2004. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie, a na co dzień zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo reprezentowali tym razem nie klub, a Szkołę Podstawową  zdobywając punkty do wielkopolskiego współzawodnictwa sportowego.

1

Wszyscy zawodnicy wrócili z Poznania z  dobrymi wynikami. A na najwyższym stopniu podium stanęła Paula Markiewicz, zajmując pierwsze miejsce. Z kolei srebrny medal zdobyła Natalia Poprawska, przegrywając zaledwie jedną walkę. Tego samego koloru medal zdobył Norbert Tomaszewski. Na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Konieczka.
Bez zdobyczy medalowej swój udział w zawodach zakończył Jan Antoniewicz, jednak do podium zabrakło niewiele, bowiem zawodnik uplasował się na 5 pozycji.

Wielkim sukcesem rywalizację zakończyły dziewczęta zdobywając po raz kolejny  pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej dla Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie.