„SZLACHETNA PACZKA” W GMINIE I MIEŚCIE TULISZKÓW

czwartek, 14, grudzień 2017

Po raz pierwszy Miasto i Gmina Tuliszków włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” prowadzonej przez Stowarzyszenie Wiosna. Jej początki sięgają 2000 r.

Nasz lokalny zespół tworzyła grupa 9 wolontariuszy: Olga Radecka, Magdalena Pilarz, Agnieszka Warych, Karolina Skoczylas, Paulina Raszewska, Alina Przybysz, Magdalena Macniak, Wit Bryliński, Marzena Rogowska. 30 września br. odbyło się szkolenie wolontariuszy. W miesiącach październik-listopad odwiedzili oni 25 rodzin z terenu gminy i miasta Tuliszków oraz gmin Grodziec i Stawiszyn. Do dalszego etapu projektu włączono 9 rodzin. Były wśród nich rodziny wielodzietne, osoby samotne, starsze i niepełnosprawne. Po opublikowaniu 9 opisów w ogólnopolskiej bazie rodzin, bardzo szybko znaleźli się darczyńcy pragnący przygotować dla nich paczkę.

Szlachetna Paczka 6 Copy

W dniach 9-10 grudnia odbył się wielki finał akcji. Dzięki uprzejmości Pana Mirosława Rojka, dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie, nowa herbaciarnia w siedzibie domu kultury stała się miejscem spotkania wolontariusza z darczyńcą.

W naszym magazynie panowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Każdy darczyńca, dzięki własnoręcznie wykonanym upominkom przez Panie Małgorzatę Grześkiewicz i Stanisławę Samulczyk, mógł poczuć klimat zbliżających się Świąt. Ważnym przeżyciem zarówno dla wolontariuszy jak i darczyńców było samo spotkanie i wspólna rozmowa.

Dziękujemy za życzliwość i przychylność władzom Urzędu Gminy i Miasta Tuliszków, które udostępniły nam samochód do wożenia paczek i ufundowały koszulki, dzięki którym nasi wolontariusze byli tego dnia jeszcze lepiej widoczni.  

Pani Anna Rejer, właścicielka restauracji Meteora, zadbała o to, że nasi wolontariusze mogli podczas rozwożenia paczek posilić się przygotowanymi specjalnie dla nich kanapkami.

Do rodzin trafiły paczki o łącznej wartości 33.000 zł. Wśród najważniejszych potrzeb, które zapewnili Darczyńcy były: pralki, odkurzacze, okna, drzwi, meble, materiały budowlane, żywność, środki czystości, artykuły szkolne, odzież, łóżko rehabilitacyjne, a także kurs prawa jazdy i turnus rehabilitacyjny.

Większość rodzin i darczyńców wyraziła chęć spotkania, co znacznie ułatwiło nam dostarczenie paczek. Prezenty do trzech rodzin wolontariusze dowieźli dzięki pomocy Pana Andrzeja Pilarczyka, kierowcy w UGiM.

Udział w „Szlachetnej Paczce” był dla nas niezwykłym doświadczeniem, przygodą, przełamywaniem barier. Tak ogromne przedsięwzięcie wiązało się z obawą, czy podołamy. Jednak efekty podjętych przez nas działań, pozwalają stwierdzić, że stanęliśmy na wysokości zadania. Mamy nadzieję, iż w kolejnej edycji „Szlachetnej Paczki” także nie zabraknie Gminy i Miasta Tuliszków.

Wolontariusze Rejonu Tuliszków

WB

Szlachetna Paczka 10 Copy

Szlachetna Paczka 4 Copy

 

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin