„JEST TAKI DZIEŃ…’’ – PIĘKNY KONCERT KOLĘD W WYKONANIU DZIECI

czwartek, 14, grudzień 2017

W niedzielę 10 grudnia w sali OSP Tuliszków odbył się koncert kolęd pod hasłem „Jest taki dzień…”. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Razem dla Dzieci oraz Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie.

Kolędowanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy i Miasta Tuliszków. Nic w tym dziwnego, gdyż kolędowanie to piękna tradycja wpisana w naszą kulturę, a kolędy śpiewane przez dzieci brzmią szczególnie i uderzają w serca dorosłych.

Swój bogaty repertuar kolęd i pieśni związanych ze Świętami Bożego Narodzenia przedstawiły dzieci uczęszczające do Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie. Dzieci były wspierane przez przedszkolnych wychowawców oraz panie ze Stowarzyszenia Razem dla Dzieci. Do kolędowania przyłączyli się również najmłodsi zawodnicy z klubów sportowych MGKS Tulisia Tuliszków oraz UKS Judo Tuliszków.

1

Organizatorki dziękowały za przybycie na to szczególne wydarzenie wszystkim mieszkańcom, rodzicom, dziadkom małych wykonawców oraz obecnym na uroczystości władzom samorządowym na czele z Burmistrzem Gminy i Miasta Tuliszków Grzegorzem Ciesielskim, przedstawicielom Starostwa Powiatowego w Turku z  przybyłym Starostą Mariuszem Seńko, dyrektorom placówek oświatowych z terenu Gminy i Miasta, przybyłym księżą z księdzem Prałatem Stanisławem Nowakiem oraz pozostałym zaproszonym gościom.

Dla zgromadzonych przygotowano również szereg innych atrakcji. Dostępne było chociażby stoisko, na którym każdy mógł się zaopatrzyć w świąteczne ozdoby. Stowarzyszenie Razem dla Dzieci prowadziło również charytatywną akcję „Cegiełka dla Wiktora”. Zorganizowano również poczęstunek w postaci świątecznego barszczu i tradycyjnych ciast. Przy okazji degustacji można było podziwiać barmańskie pokazy profesjonalnego barmana Karola Rybickiego, który przygotował szereg oczywiście bezalkoholowych napoi.

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin