ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018 ZA NAMI

poniedziałek, 08, styczeń 2018

Tegoroczny, tuliszkowski Orszak Trzech Króli zgromadził rekordową liczbę osób. Według szacunkowych wyliczeń w wydarzeniu udział wzięło blisko 1200 uczestników. Była to już VI edycja obchodów tego święta w Tuliszkowie.

1

Tego roku w role biblijnych Mędrców, którzy wyruszyli do Betlejem, wcielili się Przemysław Krawiec (sołtys Wielopola), Dariusz Kośla (sołtys Tarnowej) oraz ksiądz Piotr Sowała. Świętą Rodzinę odegrali Sylwia i Radosław Piechocińscy z synem Mateuszem.
Uroczystość rozpoczęła się mszą św. o godz. 11.00, którą sprawował ksiądz prałat Stanisław Nowak.
Od kościoła parafialnego za gwiazdą i flagami Orszaku pod przewodnictwem Trzech Króli wszyscy wyruszyli w kierunku Hali Widowiskowo-Sportowej, którą zaadaptowano na lokalne Betlejem. Wśród dzieci z torbą pełną cukierków był święty Mikołaj, w którego wcielił się ksiądz Rafał Marczewski. Królowie oddali pokłon małemu Jezusowi i złożyli mu trzy wyjątkowe dary: złoto, kadzidło i mirrę. Świętej Rodzinie, przybyłym Trzem Królom oraz Herodowi i Herodiadzie towarzyszyły dzieci z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie, które swoim śpiewem ubogaciły to niezwykle radosne wydarzenie.
Tegoroczny Orszak Trzech Króli był jedną z wielu uroczystości, które wpisują się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

5

3

2

6

9

7

8

10

4

 

 

 

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin