NOWOROCZNY KONCERT OPERETKOWY 2018

czwartek, 11, styczeń 2018

7 stycznia w hali widowiskowo – sportowej w Tuliszkowie, odbył się noworoczny koncert operetkowy. Wydarzenie to było oficjalnym powitaniem 2018 roku. Tego typu wydarzenia kulturalne nie są nowością na terenie Gminy i Miasta Tuliszków. Znane mieszkańcom są m.in. letnie odsłony koncertów operetkowych organizowane prze Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury w tuliszkowskim parku. Tym razem swoimi występami zaszczycili  artyści scen poznańskich: Agnieszka Wawrzyniak, Anna Bajerska – Witczak, Jarosław Patycki oraz Klaudiusz Kapłon. Swój repertuar zaprezentowała również para baletowa – Aleksandra Brzezowska i Marcin Rolczyński.

Koncert 8

 

...czymże jest sztuka, jeśli nie uchwyceniem ulotności, chwili właśnie? Czymże jest sztuka jak nie pokazaniem całej gamy naszych uczuć, tylko na najwyższych rejestrach? …

Takimi pytaniami, skłaniającymi do przemyśleń dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie Mirosław Rojek powitał zgromadzonych. Podkreślał, że to dzięki kompozytorom, poetom, aktorom i tancerzom możemy z powodzeniem szukać odpowiedzi na te pytania.

Repertuar tuliszkowskiego koncertu był bardzo bogaty. Znalazły się w nim znane arie i duety oraz utwory musicalowe. Wykonane przez artystów zostały m.in. fragmenty „Zemsty nietoperza”,  „Barona Cygańskiego” Johanna Straussa, „Carewicza” i „Krainy uśmiechu” Franza Lehára. Tancerze zaprezentowali znane walce, czardasze, tango, polkę oraz can – cana.

Koncert zakończył się życzeniami, które przekazał publiczności Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków Grzegorz Ciesielski. W trakcie życzeń zgromadzeni mogli poczęstować się symboliczną lampką szampana i wznieść noworoczny toast.

 

Koncert 7

Koncert 5

Koncert 15

Koncert 2

Koncert 17

Koncert 13

Koncert 14

 

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin