UDANE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI DLA ZAWODNIKÓW UKS JUDO

czwartek, 08, luty 2018

Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie 3 i 4 lutego br. uczestniczył w Mistrzostwach Wielkopolski dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów w judo których organizatorem był Okręgowy Związek Judo w Poznaniu i Urząd Miasta Poznania.

2018 mistrzostwa wlkp uks judo 01

Przed rozpoczęciem zawodów wyróżnione zostały osoby, które uplasowały się na pozycjach od 1 do 3 w rankingu województwa wielkopolskiego w judo w roku 2017. Zawodnicy udekorowani zostali statuetkami i listami gratulacyjnymi. Ten zaszczyt przypadł zawodniczkom Judo Tuliszków. W rankingu dzieci drugie miejsce zajęła Julia Kocimska, a wśród młodzików trzecie miejsce zdobyła Natalia Poprawska.

W zawodach brało udział ponad 250 zawodników z klubów województwa wielkopolskiego. Pozwoliły one wyłonić mistrzów województwa wielkopolskiego na rok 2018 r. Judocy z Tuliszkowa wystąpili w składzie: Natalia Poprawska, Paula Markiewicz, Katarzyna Konieczka, Wiktoria Drożak, Julia Kocimska, Maja Poprawska, Julia Powaga, Maria Pakulska, Łucja Pawlicka, Kacper Wojnarowski, Filip Andrzejewski, Jan Antoniewicz, Antoni Ślesiński, Michał Brzózka, Norbert Maślanka, Jakub Moksik, Norbert Tomaszewski.

2018 mistrzostwa wlkp uks judo 06

W pierwszym dniu imprezy do zmagań przystąpiła kategoria dzieci a w drugim dniu walczyli młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy. Podział mistrzostw na dwa dni pozwolił sprawnie i szybko przeprowadzić zawody. Tuliszkowscy zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, bowiem każdy z zawodników przywiózł do Tuliszkowa trofeum. Zdobyty komplet medali świadczy o wysokim poziomie judoków.

2018 mistrzostwa wlkp uks judo 02

Przed zawodnikami teraz krótki odpoczynek i w pierwszym tygodniu ferii zimowych sekcja judo wyjeżdżą na obóz zimowy i narciarski w Zakopanym gdzie szkolić zawodników będzie Mistrz Świata, p. Rafał Kubacki, z którym sportowcy mieli już okazję trenować.

w Poznaniu został ogłoszony skład kadry wojewódzkiej na rok 2018. Powołano do niej zawodniczki Judo Tuliszków: Natalię Poprawską, Julię Kocimską, Wiktorię Drożak i Paulę Markiewicz.

Wyniki
Mistrzostwa Wielkopolski dzieci
Maja Poprawska – 1 miejsce
Julia Kocimska – 1 miejsce
Wiktoria Drożak – 1 miejsce
Julia Powaga – 2 miejsce
Maria Pakulska - 2 miejsce
Łucja Pawlicka – 2 miejsce
Norbert Maślanka – 3 miejsce
Jakub Moksik – 3 miejsce
Michał Brzózka – 3 miejsce
Antoni Ślesiński – 5 miejsce

Mistrzostwa Wielkopolski młodzików
Julia Kocimska – 1 miejsce
Paula Markiewicz – 1 miejsce
Natalia Poprawska – 2 miejsce
Wiktoria Drożak – 2 miejsce
Norbert Tomaszewski – 2 miejsce
Jan Antoniewicz – 3 miejsce
Katarzyna Konieczka – 3 miejsce

Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów
Filip Andrzejewski – 2 miejsce
Kacper Wojnarowski - 3 miejsce

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wspieranie sekcji sponsorowi klubu, Prezesowi firmy IzoSerwis Panu Jakubowi Kowalczykowi oraz Burmistrzowi GiM Tuliszków, dzięki którym zawodnicy maja możliwość wyjazdów na imprezy sportowe, współpracy z wybitnymi sportowcami, co przekłada się na dobre wyniki sekcji. Bez tej pomocy na pewno nie byłoby tak dobrych wyników.

Więcej zdjęć na www.judotuliszkow.pl

 

Trener sekcji - Michał Gaj

 

 

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin