VII NOCNY TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA GMINY I MIASTA TULISZKÓW

poniedziałek, 12, luty 2018

9 lutego br. rozegrano VII Nocny Turniej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków. W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Nortowskiej zagrało osiem drużyn, wystawionych przez przedsiębiorstwa i instytucje.

 

2018 7 nocny turniej halowej pilki 041


Sportowe emocje nie pozwoliły zasnąć
Na boisko wybiegli zawodnicy firm: IzoSerwis, Brukarstwo Tomasz Raszewski, MODUS, K-FLEX, DAMBART, BUD-AN oraz zespoły Urzędu Gminy i Miasta Tuliszków i Komendy Powiatowej Policji w Turku. W turnieju zwyciężyli reprezentanci sił mundurowych, pokonując 2:1 drużynę tuliszkowskiego Urzędu Gminy i Miasta. Rozegrany w godzinach nocnych mecz o trzecie miejsce zakończył się wynikiem 2:2 i dopiero w rzutach karnych IzoSerwis pokonał MODUS. Tytuł strzelca turnieju przypadł Patrykowi Janickiemu, natomiast najlepszym bramkarzem okazał się Łukasz Kotoński.


Głównym trofeum turnieju był Puchar Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków za zdobycie pierwszego miejsca, Puchar Komendant Komisariatu Policji w Tuliszkowie – drugiego, Puchar Prezes MGKS TULISIA Tuliszków – trzeciego oraz Puchar Prezesa Klubu Sportów i Sztuk Walk za zajęcie czwartej pozycji.

 

2018 7 nocny turniej halowej pilki 014

 

Pomimo późnej pory do pawilonu sportowego przybyli liczni widzowie. Dzięki zaangażowaniu wielu tegoroczna impreza nabrała rozmachu i zwiększył się jej zasięg. VII edycja turnieju była też pierwszym wydarzeniem lokalnym transmitowanym na żywo na kanale telewizyjnym KNTV24 i Facebooku. Kilkugodzinną relacja w mediach społecznościowych odtwarzano ponad 3500 razy.

 

2018 7 nocny turniej halowej pilki 037

2018 7 nocny turniej halowej pilki 038


Wyniki
FAZA GRUPOWA
BUD-AN – UGiM 1:4
IZOSERWIS – MODUS 0:2
KPP TUREK – BRUKARZE 0:0
K-FLEX – DAMBART 4:0
K-FLEX – IZOSERWIS 1:3
DAMBART – MODUS 0:10
KPP TUREK – BUD-AN 3:1
BRUKARZE – UGiM 0:1
K-FLEX – MODUS 1:4
DAMBART – IZOSERWIS 0:4
KPP TUREK – UGiM 0:0
BRUKARZE – BUD-AN 2:0

MECZE FINAŁOWE
Mecz o VII miejsce
DAMBART – BUD-AN 2:3
Mecz o V miejsce
K-FLEX – BRUKARZE 2:0
Półfinały
MODUS – KPP TUREK 1:1 (k. 2:3)
IZOSERWIS –UGiM 1:3

Mecz o III miejsce
IZOSERWIS – MODUS 2:2 (k. 3:2)

Mecz o I miejsce
KPP TUREK – UGiM 2:1


Sędziowie: Andrzej Wojtkowiak, Patryk Majcherek, Waldemar Badowski.
Opieka medyczna: Magdalena Szczap.
Sponsorzy turnieju: Piekarnia Cukiernia Kasztelan z Tuliszkowa oraz Zajazd Noce i Dnie z Russowa.

 

Pospolite ruszenie dla Michałka
Scenariusz imprezy napisało po części życie. Stał się on nie tylko wydarzeniem sportowym, ale także społecznym. Potrzeba niesienia pomocy dziecku sprawiła, że imprezę połączono z charytatywną zbiórką. Do organizacji przedsięwzięcia włączyły się lokalne stowarzyszenia, organizacje i mieszkańcy.

 

2018 7 nocny turniej halowej pilki 051

 

Akcja przyniosła 6870,96 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów skomplikowanego zabiegu kardiochirurgicznego, który Michałek musi przejść zaraz po narodzeniu. Kosztowny zabieg ma zostać przeprowadzony w Niemczech.
Na pozyskaną kwotę złożyły się m.in. przekazane przez organizatora środki z wpisowego do turnieju, wpłacone przez drużyny. Pro publico bono wystąpili sędziowie, honorarium zrzekła się także osoba sprawująca opiekę medyczną.

 

2018 7 nocny turniej halowej pilki 045


Szczodrzy okazali się mieszkańcy, którzy m.in. brali udział w licytacjach, przeprowadzanych w przerwach między meczami przez Stowarzyszenie Razem dla Dzieci. Na aukcjach można było nabyć dobra przekazane przez sponsorów. A było ich naprawdę sporo: wycieczka do łódzkiego teatru dla dwóch osób, koszulki z podpisami zawodników Lecha Poznań, okolicznościowe t-shirty VII Nocnego Turnieju, sesja fotograficzna, zdjęcie Kuby Błaszczykowskiego z autografem, trening personalny z Pawłem Trybsonem, jeden dzień z miksologiem Karolem Rybickim, usługi kosmetyczne, cenne gry, obrazy olejne. W pospolitym ruszeniu wzięła udział także Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie, przekazując ciasta, które można było skosztować w charytatywnej kawiarence. Serwowano tam też poncz. Swój wkład włożyło Stowarzyszenie Forum w Tuliszkowie. Dodatkowo zbierano pieniądze do puszek i sprzedawano symboliczne cegiełki.

 

2018 7 nocny turniej halowej pilki 054


– Mam nadzieję, że ten turniej w takiej formule, zorganizowany po raz pierwszy, wejdzie na stałe do harmonogramu imprez sportowych w gminie Tuliszków. I charytatywnych imprez – mówił po zakończeniu rozgrywek burmistrz Grzegorz Ciesielski.

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin