Młodzież wie, jak zapobiegać pożarom

poniedziałek, 12, marzec 2018

Pytania związane m.in. z ochroną pożarową, ratownictwem medycznym, znajomością sprzętu gaśniczego czy przepisy prawne znalazły się w testach, jakie musieli rozwiązać uczestnicy gminnych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zorganizowano je 9 marca br. tuliszkowskim domu kultury.

 

2018 turniej wiedzy pozarniczej 01


 

Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych – I, tj. szkół podstawowych (kl. I-VI) oraz II, przewidzianej dla kl. VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Wzięło w nim udział 22 uczniów.

 

Uczestnicy mieli 45 minut na rozwiązanie testu pisemnego. Prace oceniała komisja w składzie dh Piotr Hryniuk oraz dh Marek Mazurek. Zmagania dostarczyły emocji, aby wyłonić zwycięzców w starszej grupie wiekowej niezbędna okazała się bowiem dogrywka. Ostatecznie do etapu powiatowego konkursu, który odbędzie się 17 marca w Dobrej, zakwalifikowali się zdobywcy miejsc I i II.

 

Młodzież w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie zaproszono na herbatę i ciasto. Po ogłoszeniu wyników wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom wiedzy pogratulował Grzegorz Ciesielski – Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Turku oraz Piotr Hryniuk – Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Tuliszkowie i dh Marek Mazurek – Komendant Gminny.

 

Zwycięzcy etapu gminnego

I grupa wiekowa
1. Bartosz Dębczyński,
2. Julia Pieszak,
3. Marcel Janiszewski.

II grupa wiekowa
1. Oliwia Kałużna,
2. Paulina Ćwiek,
3. Michalina Młotkiewicz.

Opiekunowie: Jadwiga Mikołajczyk, Danuta Soja, Marzena Mazurek i Robert Rosiński.

 

Galeria zdjęć (pobierz)

 

2018 turniej wiedzy pozarniczej 37

2018 turniej wiedzy pozarniczej 02

2018 turniej wiedzy pozarniczej 04

2018 turniej wiedzy pozarniczej 05

2018 turniej wiedzy pozarniczej 18

2018 turniej wiedzy pozarniczej 20

2018 turniej wiedzy pozarniczej 40

2018 turniej wiedzy pozarniczej 41

2018 turniej wiedzy pozarniczej 42

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin