Kalendarium obchodów rocznicowych w naszej gminie

czwartek, 15, marzec 2018

W tym roku obchodzimy rocznicę 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecie Powstania Wielkopolskiego. Ale rok 2018 dla Tuliszkowa, to także rocznica 560-lecia lokacji miasta.


Kiedy samorząd Tuliszkowa w roku 2008, podejmował decyzję o jubileuszu lokacji miasta, w dostępnych wtedy źródłach historycznych, można było znaleźć informacje, że Tuliszków posiadał prawa miejskie przed rokiem 1548. I ten rok przyjęto za symboliczną datę lokacji miasta. Mimo że historycy powoli docierają do nowych źródeł, które rzucają więcej światła na czas uzyskania praw miejskich przez Tuliszków, przyjętą w roku 2008 datę nadal honorujemy szczególnym obchodami.

W całym kraju podejmowane są inicjatywy, mające na celu upamiętnienie 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Również Gmina i Miasto Tuliszków włącza się w te obchody dołączając do nich rocz-nicę lokacji miasta.

 

 

logo stulecie niepodleglosci

 


Samorząd powołał „Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości”, w którego składzie znalazły się władze gminy, dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele klubów, stowarzyszeń i organizacji społecznych. Komitet opracował kalendarz wydarzeń. Będzie on też odpowiedzialny za ich przygotowanie. Poniżej zamieszczamy kalendarz uroczystości, którym nadano rangę gminnych.


Ale wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości, będzie znacznie więcej. W każdej szkole odbędą się imprezy towarzyszące głównym obchodom.

 

Kalendarium obchodów (pobierz)

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin