Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików już 8 kwietnia

środa, 04, kwiecień 2018

2018 turniej judo m8 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Tuliszkowie odbędzie się Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików z Okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W imprezie udział weźmie gość specjalny, dwukrotny mistrz świata w judo, Rafał Kubacki.

 

 

 

 

 

„Turniej jest włączony w uroczystości, jakie są związane z jubileuszem stulecia odzyskania niepodległości naszego państwa, stulecia wybuchu powstania wielkopolskiego i – co ważne dla nas – 560-lecia lokacji Tuliszkowa. Ten turniej, to nie tylko walka sportowa, ale także akcja zbierania krwi dla Mikołaja” – mówi burmistrz Grzegorz Ciesielski, zapraszając na Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików z Okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W imprezie udział weźmie gość specjalny, dwukrotny mistrz świata w judo Rafał Kubacki.

 

                2018 turniej judo plakat       2018 turniej judo plakat 2

 

Tuliszków. Akcja Walczymy dla Mikołaja. W niedzielę, w godzinach 9.00 – 14.00 będzie można także wziąć udział w akcji “Walczymy dla Mikołaja” fundacji Judo – Sport Walki z Rakiem.

Jej celem jest pomoc pięcioletniemu Mikołajowi Domagale, u którego w czerwcu ubiegłego roku wykryto nowotwór złośliwy mózgu “wyściółczak anaplastyczny” III stopnia. Chłopiec przeszedł ciężką operację usunięcia guza, ale niestety nie udało się go usunąć w całości. Dziecko przeszło również radioterapię i jest w trakcie leczenia chemioterapią.

Rezonans magnetyczny wykazał, że guz się powiększył i konieczne jest przetaczanie krwi (grupa A Rh+). Krew będzie można oddać w mobilnym ambulansie, który stanie przy pawilonie sportowym. Dla wszystkich, którzy zdecydują się pomóc Mikołajowi i nie tylko, bo będzie można oddać każdą grupę krwi.

Wszyscy krwiodawcy otrzymają pamiątkowe koszulki fundacji „Judo – Sport Walki z Rakiem” oraz regeneracyjny posiłek przygotowany przez Pawła Grossa, uczestnika programu telewizyjnego „Top Chef”.

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 

facebook_page_plugin