Zajęcia otwarte dla uczniów klas II, III i IV z Rafałem Kubackim

wtorek, 12, czerwiec 2018

2018 ukemiW czwartek (14.06.2018 r.) w Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Tuliszkowie w małej sali gimnastycznej SP odbędą się zajęcia pokazowe dla naszych młodszych uczniów w ramach promocji programu UKEMI – szkoła bezpiecznego upadania. Zajęcia będzie prowadził Pan Rafał Kubacki, który jest ambasadorem wspomnianego projektu.

 

 

 

 

Zajęcia otwarte dla uczniów klas II, III oraz IV Szkoły Podstawowej z Rafałem Kubackim, polskim judoką oraz olimpijczykiem.

Harmonogram udziału uczniów poszczególnych klas przedstawia się następująco:
8.55-9.40 – Kl. 2a / 2b / 3a
9.50-10.35 – Kl. 3b / 3c / 3d
10.50-11.35 – Kl. 3e / 4a / 4b
11.45-12.30 – Kl. 4c / 4d / 4e

Uczniowie poszczególnych klas będą aktywnie uczestniczyć w zajęciach – wskazany strój sportowy. Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców do udziału w zajęciach.

 

Program UKEMI - szkoła bezpiecznego upadania powstał w wyniku obserwacji zachowań dzieci w szkołach podczas zajęć wychowania fizycznego, podczas zabaw na przerwach i w różnych formach aktywności pozaszkolnej (gra w piłkę, jazda na rowerze, na wrotkach i deskorolkach itp.). Upadki są związane z każdą z tych form aktywności. Zadaniem programu UKEMI jest to, by były to bezpieczne upadki. Cele programu mają cztery aspekty: wychowawczo-edukacyjny (budowanie pewności siebie, odwagi, systematyczności, nauka umiejętności współpracy w grupie i szacunku dla innych); wszechstronny psychomotoryczny rozwój dzieci, przyzwyczajenie do ruchu, do zdrowego tryb życia i również ukierunkowanie agresji; przyswojenie specyficznej wiedzy judo (UKEMI - pady), co umożliwia dzieciom uniknięcie urazów w czasie zabaw oraz innych sportów i w codziennym życiu; zwiększanie zainteresowania judo jako sportem i w perspektywie pozyskanie najzdolniejszych dzieci do dalszego szkolenia.

 

Pełna treść zaproszenia.

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin