Obóz sportowy "UKS JUDO"

czwartek, 24, styczeń 2019

 

IMG 2132

 

 

 Obóz sportowy "UKS JUDO"

 

 

 

 

 

W dniach 12-19 stycznia, około 50 osobowa grupa judoków z Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Judo’’ w Tuliszkowie oraz dzieci z Gminy i Miasta Tuliszków przebywała na obozie Judo i obozie narciarskim w miejscowości Murzasichle k/ Zakopanego. Wspaniałe widoki panoramy Tatr, świeże powietrze oraz wiele innych atrakcji czekało na zawodników sekcji. Jak każdego roku organizowany był  wyjazd w bardzo atrakcyjne miejsca.

 

IMG 3411

 

Zgrupowanie było prowadzone przez Michała Gaja (2 Dan) i dr Rafała Kubackiego (6 Dan), który w  trakcie kariery sportowej zdobył szereg tytułów: 17-krotny Mistrz Polski, Mistrz Europy z 1989, dwukrotny srebrny medalista (1994 i 1998) i pięciokrotny brązowy medalista (1991, 1993, 1995, 1996 i 1997), dwukrotny Mistrz Świata z 1993 i 1997, brązowy medalista z 1989. Trzykrotnie wystąpił na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w wadzie ciężkiej: Barcelona 1992, Atlanta 1996 i Sydney 2000. Pan Rafał Kubacki to także odtwórca roli Ursusa w filmie Quo Vadis Jerzego Kawalerowicza.

 

IMG 3300

 

Codziennie odbywał się poranny rozruch oraz dwa treningi dla grupy starszej, młodszej i rekreacyjnej. W każdym dniu zaplanowane były również inne atrakcje, oprócz zajęć sportowych uczestnicy zwiedzali Kraków, m.in. Zamek Królewski, Zakopane, a w tym Zamek Tatrzański, Lodowy Labirynt, Wielką Krokiew, Krupówki. W dniach odpoczynku od treningów odbyły się wędrówki górskie na Polane Rusinową, gdzie uczestnicy podziwiali piękne krajobrazy Tatr.

 

IMG 3132

 

Uczestnicy obozu uczyli się i doskonalili jazdę na nartach na różnych stokach, m.in. stacja narciarska Hajduk, Murzasichle-Ski. W ostatnim dniu uczestnicy obozu wzięli udział w wewnętrznym turnieju narciarskim, gdzie każdy sprawdził swoje umiejętności nabyte podczas codziennej jazdy na nartach.

 

 

IMG 2132

 

W każdym dniu zaplanowane były również inne atrakcje, oprócz zajęć sportowych uczestnicy uczyli się i doskonalili jazdę na łyżwach i nartach pod okiem instruktora, w wolnych chwilach jeździli również na snowtubingu, co zapewniło wszystkim wiele radości i wspaniałej zabawy po zajęciach. Dodatkowo podczas obozu uczestnicy mieli okazję obejrzeć pokaz akrobatyki sportowej w wykonaniu Jowity i Kai Kubackich.

Tym samym sekcja Judo Tuliszków informuje, iż w najbliższym czasie powstanie nowa sekcja akrobatyki sportowej, szczegółowe informacje już wkrótce.

Polecana strona:

https://www.facebook.com/judotuliszkow/

 

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin