Gminno-Parafialne Dożynki 2011

środa, 24, sierpień 2011

W dniu 21 sierpnia 2011 roku w miejscowości Kiszewy odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne - święto, które na trwałe wpisało się w kalendarz imprez.


Starostami tegorocznych dożynek byli: Pani Cecylia Zabłocka ze Smaszewa i Pan Tadeusz Kwiatkowski z Grabowca. Podczas obchodów nastąpiła prezentacja wieńców dożynkowych z poszczególnych sołectw: Gadowskie Holendry, Smaszew, Nowy Świat, Grzymiszew, Ogorzelczyn, Piętno, Tarnowa i Kiszewy, z których wieńce sołectwa Kiszewy i sołectwa Nowy Świat zajęły dwa pierwsze miejsca.  Wieniec sołectwa Kiszewy będzie reprezentował Gminę i Miasto Tuliszków na Powiatowo-Gminno- Parafialnych Dożynkach w Dobrej w dniu 04 września 2011r., natomiast wieniec sołectwa Nowy Świat będzie reprezentantem Gminy i Miasta oraz Parafii Tuliszków na Dożynkach Diecezjalnych w Katedrze Włocławskiej w dniu 28 sierpnia 2011r.
Po części artystycznej można było zobaczyć koncert kapeli podwórkowej „Z KOPYTA” z Kazimierza Biskupiego. Nie zabrakło również innych atrakcji, w tym loterii fantowej, punktów gastronomicznych, czy też miejsca gdzie najmłodsi uczestnicy dożynek z pewnością miło i ciekawie spędzili czas.  
Oprócz nagród ufundowanych przez Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków Grzegorza Ciesielskiego dla sołectw prezentujących wieńce dożynkowe dodatkowe nagrody ufundowali: Poseł na Sejm RP Tomasz Piotr Nowak – zaproszenia do Sejmu RP dla Starostów tegorocznych dożynek, Burmistrz Miasta Uniejów Józef Kaczmarek – kilkanaście biletów dwuosobowych na baseny termalne w Uniejowie oraz Pan Zdzisław Cichy ufundował nagrodę pieniężną dla delegacji wieńcowej w Kiszewach.

 

  • img_9491
  • img_9492
  • img_9493
  • img_9494
  • img_9495
  • img_9496

Simple Image Gallery Extended

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 logii

facebook_page_plugin