Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie otrzymała dofinansowanie zadania w ramach programu „Kraszewski.Komputery dla bibliotek 2019” ze środków Instytutu Książki.

wtorek, 14, styczeń 2020

Kraszewski Komputery dla Bibliotek 2019 1

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie otrzymała dofinansowanie zadania w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019” ze środków Instytutu Książki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie otrzymała dofinansowanie zadania w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019” ze środków Instytutu Książki.

Kwota dofinansowania wyniosła 18 010 zł, zaś wkład własny to 3 500 zł. Całkowita kwota wydatków na realizację zadania to  21 510 zł.

W ramach zadania sfinansowano zakup wielu urządzeń, m.in. : czterech komputerów  przenośnych, trzech urządzeń wielofunkcyjnych ( drukarka, kopiarka i skaner) , sześciu tabletów oraz dwóch czytników książek elektronicznych.

Zakupiony sprzęt, po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania, zostanie przekazany do użytku pracownikom oraz użytkownikom biblioteki nie tylko w bibliotece głównej, ale także w dwóch bibliotekach filialnych :  w Piętnie i w Grzymiszewie. W każdej z dwóch filii znajdą się bowiem urządzenie wielofunkcyjne oraz komputer przenośny.

W tuliszkowskiej książnicy  czytelnicy będą mieli dostęp do czytników książek elektronicznych oraz komputerów przenośnych. Tablety zaś zostaną wykorzystane podczas zajęć w trakcie lekcji bibliotecznych.

Mamy nadzieję, że zakup nowego sprzętu przyczyni się do podniesienia usług świadczonych przez biblioteki w naszej gminie oraz  do upowszechniania czytelnictwa poprzez  wybór sposobu, w jaki czytelnik chce sobie dane treści przyswoić.

  • Kraszewski-Komputery_dla_Bibliotek_2019_1
  • Logo_Instytutu_Książki
  • czytniki_K
  • komputery_2_K
  • tablety_K
  • tablety_N
  • urz._N
  • urządzenie_wiel._N

Simple Image Gallery Extended

 

 

 

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 logii

facebook_page_plugin