WAŻNY KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW.

czwartek, 12, marzec 2020

uwaga ważne

 

Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie informuje o podjętych działaniach na terenie gminy oraz przekazuje zalecenia dla mieszkańców w zakresie korzystania z rozwiązań nie wymagających osobistej wizyty w urzędzie.

 

 

 

Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie informuje o podjętych działaniach na terenie gminy oraz przekazuje zalecenia dla mieszkańców w zakresie korzystania z rozwiązań nie wymagających osobistej wizyty w urzędzie.

  • W czwartek i piątek (12 i 13 marca), w szkołach podstawowych, przedszkolu i w żłobku prowadzone będą wyłącznie zajęcia opiekuńcze, w dniach od 16 marca do 25 marca 2020 roku zajęcia w placówkach oświatowych zostały zawieszone.

Rodzice dzieci do 8 roku życia, mogą skorzystać z zasiłku opiekuńczego. W tym celu należy u swojego pracodawcy złożyć oświadczenie o nieprzewidzianym zamknięciu żłobka, przedszkola lub szkoły oraz wniosek o zasiłek na druku Z-15a https://www.zus.pl/documents/10182/788036/Z-15A+%2B+Informacja_stycze%C5%84+2018.pdf/478d8394-3ecb-444f-b4c0-50608695bddf

  • Od 13 marca 2020 r. do 29 marca 2020 r. działalność zawieszają wszystkie gminne obiekty tj. Hala widowiskowo- sportowa, stadion, orlik, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie, Miejsko-Gmina Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie i jej filie w Piętnie i Grzymiszewie oraz świetlice wiejskie. Odwołane zostają wszystkie zaplanowane imprezy i spotkania.
  • Do odwołania zawieszona zostaje działalność Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej „Top Secret” w Tuliszkowie oraz Świetlicy Socjoterapeutycznej w Grzymiszewie.
  • Na terenie Gminy i Miasta Tuliszków w dniach od 14 do 24 marca 2020 roku wszystkie gminne: placówki oświatowe, obiekty sportowe, świetlice, ośrodek kultury, biblioteki będą całkowicie zamknięte, obowiązuje zakaz przebywania osób na terenie tych placówek i obiektów.

Z uwagi na to, że osoby starsze wymagają w tym okresie szczególnej opieki i zainteresowania. zwracajmy uwagę, np. w ramach pomocy sąsiedzkiej, na potrzeby seniorów, którzy nieraz mają trudności ze zrobieniem zakupów, zakupem leków czy opłaceniem rachunków.

Zwracamy się także z apelem do mieszkańców, aby:

sprawy urzędowe w Urzędzie Gminy i Miasta w Tuliszkowie, załatwiać poprzez alternatywne drogi komunikacji tj.:

-poprzez ePUAP (Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej) – aby z niej skorzystać trzeba posiadać Profil Zaufany. Założenie Profilu Zaufanego zajmie chwilę każdemu, kto korzysta z bankowości elektronicznej.

-telefonicznie – numery telefonów do poszczególnych referatów dostępne są na stronie: http://bip.tuliszkow.pl/?c=94

-drogą mailową – na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zalecamy, aby wszelkich wpłat dokonywać przelewem.

Od dnia 13 marca do odwołania kasa Urzędu Gminy i Miasta w Tuliszkowie będzie nieczynna.

- wpłaty podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego oraz opłat za gospodarowanie odpadami należy dokonywać na indywidualne rachunki bankowe podane w decyzjach lub przesłanych informacjach;

- wpłaty podatku od środków transportowych, opłatę skarbową oraz inne opłaty należne Gminie i Miastu Tuliszków można dokonać przelewem na rachunek bankowy nr: 24 8530 0000 0900 0126 2000 0010 ;

Deklaracje dot. odpadów można składać przez ePUAP zakładka na stronie

https://epuap.gov.pl/wps/portal.

Link do deklaracji dot. odpadów : http://www.tuliszkow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2978:deklaracja-za-gospodarowanie-odpadami-obowiazujaca-od-1-lutego-2020-r-3&catid=11&Itemid=80

Apelujemy o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy i Miasta w Tuliszkowie.

Przed podjęciem decyzji o przyjściu do Urzędu Gminy i Miasta w Tuliszkowie prosimy o kontakt telefoniczny tel. 63 279 17 61. Być może wiele spraw uda się omówić czy załatwić drogą telefoniczną lub mailową, bez konieczności wychodzenia z domu.

Apelujemy o ograniczenie wizyt w Zakładzie Gospodarki Komunalnej.

Prosimy aby wszelkie sprawy załatwiać telefonicznie tel. 63 279 30 13, 63 279 29 01 lub za pomocą poczty elektronicznej %Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przez całą dobę pod numerem tel. 512 960 172.

Apelujemy o ograniczenie wizyt w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.Prosimy aby wszelkie sprawy załatwiać telefonicznie tel. 63 279 33 97 lub za pomocą poczty elektronicznej %Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, w przypadku zauważenia u siebie objawów takich jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem należy niezwłocznie telefonicznie zawiadomić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Turku 697 777 304.

Apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji, to jest z serwisów instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, www.gov.pl/web/koronawirus, lub dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590 - Telefoniczna Informacja Pacjenta.

 

komunikat - część 1

komunikat- część 2

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 logii

facebook_page_plugin