Dni Tuliszkowa

niedziela, 20, marzec 2011

DNI TULISZKOWA

 

 

W dniach 1 i 3 maja 2007 roku miały miejsce Dni Tuliszkowa, nad którymi patronat medialny objeło Radio Merkury, Radio Flash oraz Echo Turku.

1 maja

Pierwszy dzień Dni Tuliszkowa rozpoczął się od oficjalnej degustacji "Rogala Kasztelańskiego", który będzie produkowany zaledwie kilka razy w roku, przy okazji uroczystości miejskich. 

Zdzisław Pietrzak, właściciel piekarni która Konbag, która wyprodukowała Rogal Kasztelański poczęstował sołtysów m.in. Krystynę Matysiak z Gadowskich Holendrów, Jana Mikołajczyka z Grzymiszewa, Piotra Grzeszczaka z Kiszew, Andrzeja Kujawskiego z Krępy, Janinę Dominiak z Nowego Świata, Jadwigę Wieruchowską z Ogorzelczyna, Stanisłąwa Adamka z Piętna, Józefa Kozłowskiego z Rudy, Grażynę Szulc ze Smaszewa, Dariusza Koślę z Tarnowej, Jarosława Bąclera z Wielopola, Lidię Barbusińską z Wróbliny.
Sołtysi również przygotowali Wiele niespodzianek dla podniebienia. Na swoich stoiskach prezentowali kulinarne specjały, wiejskie potrawy a także alkohole.
Co roku program artystyczny prezentuje młdzież ze szkół z terenu gminy. Rok temu przedstawienie przygotowywały dzieci i młodzież ze szkół w Tuliszkowie.Tym razem program artystyczny przygotowała młodzież ze szkół w Grzymiszewie.
Rozstrzygnięto również ogłoszone wczesniej konkursy, między innymi Konkurs na Moskotkę Dni Tuliszkowa który wygrało Przedszkole w Tuliszkowie, Konkurs na Najlepszą Miniaturę charakterystyczną dla Gminy Tuliszków oraz Konkurs Wiedzy o Gminie i Mieście.
W konkursie wiedzy o gminie i mieście, wśród uczniów szkół podstawowych: pierwsze miejsce zajęła Marika Rosińska ze SP W Tuliszkowie,na drugim miejscu znalazła się Katarzyna Miklaszewska ze SP W Ogorzelczynie,a trzecie miejsce zajęła Paulina Wojciechowska ze SP W Tuliszkowie. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Kamila Nowak z ZS w Tuliszków, drugie miejsce zajęła Dominika Bałdyka, a trzecie Adrian Pawłowski. Oboje również z ZE w Tuliszkowie
Za udział w konkursie na maskotkę Dni Tuliszkowa burmistrz podziękował dyrektorom nagradzając sprzętem dla szkół Elżbietę Krzempek, Małgorzatę Krucką, Elżbietę Kutkowską, Jolantę Werkowską, Alicję Ignaczak, Danutę Siepkę oraz Martę Kunicką prowadzącą Świetlicę dla dzieci i młodzieży w Krępie.  

1 maja odbył się również premierowy występ Ludowego Zespołu Dziecięcego- "Tuliszkowiacy". "Tuliszkowiacy" otrzymali podziękowania od burmistrza oraz certyfikat Lidera Promocji Gminy i Miasta Tuliszków.
Kolejnym punktem Obchodów Dni Tuliszkowa były występy VIPów. Na codzień w garniturach, pełniący poważne funkcje osoby pokazały się z innej strony. VIPowie zaprezentowali się w piosenkach i skeczach, rozbawiając zgromadzoną w Tuliszkowskim Amfiteatrze publiczność. Kolejno zaprezentowali się:
1. „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca” – Charytatywne Forum Kobiet w Tuliszkowie.
2. "Wiersz o tym, że chłopom chodzi o jedno" – Pani Elżbieta Krzempek – Dyrektor Gimnazjum w Grzymiszewie.
3. „20 powodów, dla których warto być facetem” – Piotr Hryniuk - Przewodniczący RM.
4. „Spotkanie z Japonią” – Tomasz Pałasz – specjalista do spraw promocji Urzędu Gminy i Miasta oraz Agnieszka Gromada
5. „Tyle wieczorów” – Charytatywne Forum Kobiet w Tuliszkowie.
6. „Wiersz o tym jak to czasem człowiek nie zauważy..." – Elżbieta Krzempek.
7. „Utrzymany w formie listu otwartego wiersz o tym, że problemy dzieci należy traktować poważnie” – Piotr Hryniuk – Przewodniczący RM wraz ze swoim zastępcą Pawłem Kunickim.

8. „Na góralską nutę” – program przygotowany przez nauczycielki tuliszkowskiego Przedszkola. Choreografia tańców dziecięcych: Bożena Pielesiak i Monika Grześkiewicz; opracowanie muzyczne – Jarosław Durkiewicz; oprawa plastyczna – Anna Markiewicz; projekt i wykonanie strojów góralskich - nauczycielki pod kierunkiem Bożeny Pielesiak; śpiew Marianna Skubiszewska w asyście zespołu okazjonalno-amatorskiego złożonego z kadry nauczycielskiej, dzieci i gościnnie występujących górali. – Górolicki, gaździny i górale na scenę!
9. „Paweł i Gaweł” – Paweł Kunicki – radny i wiceprzewodniczący RM.

10. „Piosenka o pszczółkach” – Elżbieta Krzempek.

11. „Krótka rozprawa między trzema osobami: Panem, Wójtem i Plebanem – w rolach głównych: Grzegorz Ciesielski – Burmistrz GiM, Bolesław Mazurek – Sekretarz Gminy oraz Tomasz Maćkowski – radny RM. A w roli kelnera – Marcin Siepka – stażysta z M-GOK-u.

Wieczorem po godzinie 19:00 na scenę wszedł Janusz Laskowski z towarzyszącymi muzykami. Zebrana pod sceną publiczność mogła usłyszeć największe przeboje Janusza Laskowskiego m.in. "Beatę z Albatrosa", "Śnił mi się rodzinny dom" czy "Świat nie wierzy łzą".
Po koncercie Janusz Laskowski otrzymał paczkę z "Rogalami Kasztelańskimi" oraz serdeczne podziękowania od Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków Grzegorza Ciesielskiego oraz Dyrektora Miejsko_Gminnego Domu Kultury w Tuliszkowie
Dla starszego pokolenia koncert Janusza Laskowskiego był przypomnieniem lat młodości, co powodowało iż niejedna łza pojawiła się w oku. Koncert zakończył się po 21:00. Gdy ekipa Norbiego przygotowywała się, ustawiając sprzęt Janusz Laksowski rozdawał swoim fanom autografy.

Norbi pojawił się na scenie kwadrans po dwudziestej pierwszej. Rozpoczął koncert od piosenki "Nie zaczepiaj mnie". Później wszystko potoczyło się samo, hit za hitem: "Kobiety są gorące", "Wszyscy razem", "Studentka", "Piekny Dzień", Rozkołysz się" oraz "Jedyne co mam to złudzenia". 

Refreny jego największych hitów wraz z Norbim śpiewało 3000 osób zgromadzone wokół Tuliszkowskiego Amfiteatru.

Zebrana na koncercie młodzież głośnymi okrzykami wyprosiła wystep bisowy. Podsumowując koncert Norbi zaśpiewał składankę wszystkich swoich największych przebojów. po czym zszedł ze sceny rozdając autografy.

Po koncertach zebrani mieszkańcy Tuliszkowa mogli potańczyć na dyskotece, którą poprowadził Marcin Siepka. Dyskoteka zakończyła się po godzinie 1:00.

3 maja

3-go maja obchodzono uroczystości związane ze świętem Konstytucji 3-go maja oraz Dnia Strażaka.

Dzień rozpoczął się od Mszy Świętej w intencji strażaków. Po mszy nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod pominikiem Tadeusza Kościuszki przez Władze Gminy. Kwiaty złożył również Zarząd Miejsko-Gminny OSP RP w Tuliszkowie, Zarząd OSP Tuliszków, Delgacja dyrektorów szkół oraz reprezentacje parti politycznych PSL i PO. Władze gminy oraz Zarząd OSP Tuliszków złozył również kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła 2. Dla uczczenia Konstytucji 3-go maja Zespół Wokalny "Jesień" zaśpiewał pieśni patriotyczne.
Po uroczystościach przed pomnikiem Kościuszki poczty sztandarowe oraz wszyscy zgromadzeni przemaszerowali do Parku Miejskiego, gdzie w Tuliszkowskim Amfiteatrze odbyła się dalsza część uroczystości.
Rozpoczął Burmistrz Grzegorz Ciesielski, który podziękował druhom za wytrwałość w działaniu, oraz za bezinteresowną pomoc na rzecz społeczeństwa, jakiej udzielają Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Tuliszków.

Prezes Zarządu Powiatowego OSP RP Zbigniew Gradecki oraz Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Tuliszkowie, jednocześnie Burmistrz Tuliszkowa, Grzegorz Ciesielski wręczyli druhom odznaczenia i medale strażackie. Złote medale otrzymali: Jan Klimczak(OSP Sarbicko) oraz Bolesław Wszędybył (OSP Wróblina). Medale srebrne otrzymali: Zdzisław Klimczak (OSP Sarbicko), Grzegorz Laurenciak (OSP Sarbicko), Robert Zabłocki (OSP Sarbicko), Andrzej Gorgolewski (OSP Wróblina). Brązowe Medale otrzymali: Romuald Ochocki (OSP Sarbicko), Andrzej Raszewski (OSP Wróblina), Bogumił Szymański (OSP Tuliszków) oraz Zdzisław Pietrzak (OSP Tuliszków). Wręczono również odznaczenia "Wzorowego Strażaka", które otrzymali: Tomasz Glanc (OSP Sarbicko), Aleksander Jesiołkiewicz (OSP Sarbicko), Piotr Macudziński (OSP Tuliszków), Tomasz Siwek (OSP Tuliszków), Tomasz Radzimski (OSP Smaszew) i Tomasz Górski (OSP Smaszew).
Po częsci oficjalnej nastąpiła część rozrywkowa, którą rozpoczął występ Zespołu Ludowego "Wrzos" z Grzymiszewa. 

Po Wrzosie nastapił pokaz Turkowskiego Klubu Karate OYAMA współpracującego z gminą Tuliszków. Na zakończenie części artystycznej wystapił "Big Band" z Sompolna, prezentując jazzowe i bluesowe szlagiery.

Na zakończenie dnia przwidziano zabawę taneczną w amfiteatrze w której uczestniczyła zarówno młodzież jak i dorośli. Kapela Gryffis bawiła zebranych biesiadników do około 1:00 godziny.

 

dt1 dt2 dt3

 

dt4 dt5 dt6

 

dt7 dt8 dt9

 

 

dt11

 

dt12

 

dt14

 

dt15

 

dt16

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin