Manewry strażackie na obiekcie

poniedziałek, 21, marzec 2011

Punktualnie o 11:00 na terenie Gimnazjum w Grzymiszewie rozległ się dźwięk dzwonka. Na ten dźwięk nauczyciele szybko przeprowadzili ewakuację znajdujących się w szkole uczniów. Jednocześnie o alarmi pożarowym została powiadomiona straż pożarna. Tak rozpoczęły się manewry strażackie na obiekcie.

W pozorowanym wypadku udział wzięli pracownicy szkoły oraz uczniowie, którzy nie zostali w porę ewakuowani z "płonącego" budynku szkoły. Przed budynkiem szkoły dwójka uczniów czekała na pomoc zatrzaśnięta w zdezelowanym fiacie 126p. Pierwsza na miejscu zdarzenia pojawiła się jednostka OSP z Grzymiszewa. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji, dokonując niezbędnego rozeznania na miajscu zdarzenia. Chwilę później pojawiły się jednostki OSP z Tuliszkowa i Piętna, które natychmiast włączyły się do akcji ratowniczej. Strażacy podzieleni na dwie grupy przystapili do akcji. OSP Tuliszków i OSP Piętno zajęły się ofiarami wypadku drogowego. W pierwszej kolejności strażacy dokonali szczegółowego wywiadu z ofiarami po czym natychmiast przystąpili do wyciągania ofiar z wraku pojazdu. Za pomocą specjalistycznego sprzętu rozcieli pojazd, aby dotrzeć do ofiar. Po ewakuacji natychmiast przystąpiono do akcji ratowniczej, udzielając niezbędnej pomocy medycznej. W międzyczasie wrak pojazdu zalano pianą gaśniczą, w celu zapobiegnięcia zagrożeniu pożarowemu i ewentualnej ekspolozji.

OSP Grzymiszew zajęło się ewakuacją budynku szkoły. W maskach tlenowych szukali osób, których brak po odliczeniu zgłosili dyrektorzy szkół. Ofiary zaczadzenia wynosili na dostępnym w miejscu zdarzenia sprzęcie jako że sprzęt ratowniczy został użyty do ratowania ofiar wypadku. Strażacy wykazali się nie lada pomysłowością, wynosząc jedną z ofiar na drzwiach. Po zakończonych manewrach, w jednej z klas nastąpiło podsumowanie. Komendant Gmmy OSP Marek Mazurek pochwalił jednostki OSP za szybkie działanie. Zwrócił też uwagę na kilka elementówm nad którymi trzeba popracować. "Ale właśnie temu służą ćwiczenia, aby poprawiać zdolność bojową jednostek."- podsumował komendant.

 

manewry1

 

manewry2

 

manewry3

 

 

 

 

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin