Sukcesy Tuliszkowskich grup teatralnych

poniedziałek, 21, marzec 2011


Teatr dziecięcy ASY działający przy M-GOK zdobył na Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Dobrej Nagrodę Główną w postaci 200 zł i możliwość wystąpienia w przeglądzie wielkopolskim.

I tak 10 maja 2007 ASY wystąpiły na scenie GDK OSKARD w Koninie podczas XIV Wielkopolskich Spotkań Teatrów Dziecięcy o Nagrodę Konińskiego Smoka zdobywając nagrodę I stopnia w postaci 400 zł oraz wyróżnienia indywidualne w postaci książek dla Jakuba Szymczaka oraz Małgorzaty Grześkiewicz. Jednak największym osiągnięciem był wytęp na XXVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Dziatwa 07”. Warunkiem uczestnictwa w tak prestiżowym przeglądzie było wysłanie nagrania przedstawienia. Z 50 nadesłanych propozycji Komisja zakwalifikowała zaledwie 20 teatrów. Tym razem ASY otrzymały bardzo prestiżową nagrodę publiczności. 
W skład teatrzyku wchodzą: Justyna Michalkiewicz, Aleksandra Mijalska, Karolina Karbowa, Urszula Puchała, Marcelina Kotschmarow, Patryk Musidlak, Jakub Szymczak i Kosma Kotschmarow. Wystawiany spektakl to „Baśń o Korsarzu Palemonie”, który wraz z dziećmi przygotowała Małgorzata Grześkiewicz, a ścieżkę dźwiękową do przedstawienia skomponował Jarosław Durkiewicz.

TEATR MŁODZIEŻOWY „WYOBRAŹNIA”


Teatr Młodzieżowy „Wyobraźnia” działający przy M-GOK wystąpił na Powiatowym Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych w Przykonie, gdzie wygrywając zapewnili sobie występ w Międzypowiatowym Przeglądzie w Zagórowie. Otrzymali tam nagrodę I stopnia w postaci 150 zł. 11 czerwca 2007 roku Teatr „Wyobraźnia wystąpił na XXVI Wojewódzkich Konfrontacjach Sceny Młodzieżowej w Poznaniu. Z pośród 11 występujących teatrów z całej Polski komisja przyznała nagrodę główną oraz wyróżniła w postaci oświetlenia scenicznego trzem zespołom, pośród których znalazła się tuliszkowska „Wyobraźnia”.
W skład teatru wchodzą: Anita Szablewska, Marta Lewandowska, Dominika Bałdyka, Adrian Pawłowski oraz Michał Przybyłowicz. Wystawiali oni przedstawienie pt.: „Turlajgroszek”. Opiekunem jest Małgorzata Grześkiewicz.

 

teatry1

 

 

teatry2

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 logii

  DPR Tablica RFIL

facebook_page_plugin