Manewry strażackie

piątek, 30, listopad 2012

W dniu 17.11.2012 r. w miejscowości Tarnowa doszło do pożaru lasu. W wyniku sprzyjających rozwojowi pożaru warunków pożar szybko rozprzestrzenił się na znaczną powierzchnię. Na miejsce zdarzenia przybyły zadysponowane zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Tuliszkowa, Grzymiszewa i Piętna. Do opanowania sytuacji potrzebna była znaczna ilość wody, piaskowe drogi i utrudniony dojazd do miejsca pożaru uniemożliwiły dowożenie wody przez ciężarowe samochody gaśnicze. Na miejsce zadysponowano kolejne zastępy OSP z terenu gminy Tuliszków w celu zorganizowania zaopatrzenia wodnego do miejsca pożaru z wykorzystaniem metody przepompowywania i przetłaczania wody. Na miejsce pożaru przybyło dodatkowo 8 zastępów OSP.

Na szczęście tym razem opisane zdarzenie to tylko założenie do przećwiczenia podczas manewrów pożarniczych zorganizowanych dla strażaków OSP z terenu Gminy i Miasta Tuliszków. Strażacy mogli poczuć smak prawdziwych działań gaśniczych z udziałem wielu zastępów oraz w praktyce wykorzystać wiedzę nabytą na kursach i szkoleniach. W manewrach udział wzięło 11 jednostek OSP i około 70 strażaków. Zaangażowano również funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Tuliszkowie celem przetrenowania zasad współdziałania różnych służb na miejscu zdarzenia. Na zakończenie manewrów odbyło się podsumowanie i omówienie ćwiczeń w gospodarstwie agroturystycznym Pani Iwony Marciniak, a następnie wszyscy uczestnicy manewrów mogli posilić się ciepłą grochówką przygotowaną przez właścicielkę gospodarstwa.

Ćwiczenia obserwowali przedstawiciele władz samorządowych, Związku OSP RP i strażacy Komendy Powiatowej PSP w Turku, którzy występowali w roli rozjemców ćwiczeń.

Zdjęcia patrz Galeria/2012/Manewry strażackie

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 logii

facebook_page_plugin