Rewaloryzacja centrum miejscowości Tuliszków

 

Nazwa projektu

Rewaloryzacja centrum miejscowości Tuliszków

 

Źródło finansowania

Projekt jest współfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013

 

Wartość projektu

278.166,01PLN

 

Kwota dofinansowania

177.000,00 PLN

 

Okres realizacji

III 2014 – XI 2014

 

Opis projektu

Celem projektu jest stworzenie dla mieszkańców miejsca do wypoczynku i rekreacji. Realizacja projektu przyczynia się do zaspokojenia potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców, wpływa na zwiększenie integracji lokalnej społeczności oraz poprawia wizerunek miasta i gminy.

W ramach inwestycji wykonane zostały prace polegające na uporządkowaniu terenu tj. usunięciu drzew chorych i  zagrażających bezpieczeństwu, przeprowadzeniu zabiegów pielęgnacyjnych oraz wykarczowaniu krzewów i bylin. Renowacji poddano pomnik Tadeusza Kościuszki oraz pompę wodna. Zamontowano ławki parkowe oraz kosze na śmieci. Urozmaicono istniejąca zieleń poprzez wykonanie nasadzeń krzewów liściastych i iglastych oraz pnączy i krzewinek. Najważniejszym jednak elementem tej części projektu było wykonanie fontanny kulowej. Fontanna składa się z granitowej podstawy w formie masywnego walca z kołnierzem oraz umieszczonej na nim i obracającej się kuli. Granitowa polerowana kula o średnicy 1 m i wadze 2 ton obraca się pod wpływem ciśnienia wody, ale może ją także poruszyć każdy z przechodniów. Jest ona jednym z najbardziej atrakcyjnych i przyciągających uwagę elementów na Placu Wolności.

SAM 0109  SAM 0112 
 SAM 0116  SAM 0122
 SAM 0125  SAM 0129

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 logii

facebook_page_plugin