Honorowy tytuł - Samorządowiec Spółdzielca

W dniu 9 kwietnia 2013 r. w Sali Portretowej Galerii Porczyńskich  w Warszawie  wręczono wyróżnienia laureatom Konkursu Samorządowiec - Spółdzielca.  Konkurs ten  ogłoszony został przez Krajową Radę Spółdzielczą i redakcję magazynu „Tęcza Polska” już po raz dziesiąty.  Krajowa Rada Spółdzielcza wyróżniania w ten sposób  samorządowców zasłużonych dla współpracy ze spółdzielczością. W ten sposób nagradza tych przedstawicieli samorządów lokalnych, a także urzędów, samorządowych i państwowych, którzy z przychylnością i zrozumieniem patrzą na działalność spółdzielni na ich terenach. Konkurs „Samorządowiec - Spółdzielca”, którego finał tradycyjnie odbywa się pod koniec marca, ma uhonorować   życzliwość i docenianie roli spółdzielczości w lokalnym środowisku.
W tym roku  Krajowa Rada Spółdzielcza takie wyróżnienie   Honorowy tytuł  „ Samorządowiec Spółdzielca” wręczyła  m. in. Burmistrzowi GiM Grzegorzowi Ciesielskiemu.

 

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny

Lokalna Organizacja Turystyczna "Marina" oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie przypominaja o trwającej IV Edycji Konkursu Fotograficznego pn. "Subregion koniński w barwach jesienno - zimowych". Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na uroki Ziemi Konińskiej, a w szczególności na jej walory przyrodnicze, kulturowe i historyczne.

Czytaj więcej...

Gminny Dzień KObiet

8 marca 2013 r. na sali OSP w Tuliszkowie Gmina i Miasto Tuliszków oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury zorganizowali z okazji święta kobiet  Gminny Dzień Kobiet. Życzenia wszystkim paniom tym obecnym na sali i tym nieobecnym złożył Burmistrz i Przewodniczący Rady Miejskiej. Dla pań z bogatym repertuarem wystąpiły przedszkolaki, chór „Vocallis”  i  Jerzy Połomski.

Czytaj więcej...

Turniej Wiedzy POżarniczej

1 marca 2013 r. w MGOK odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do Eliminacji gminnych zgłosiło się 10 zawodników ze szkól podstawowych i 10 zawodników z gimnazjów z terenu GiM Tuliszków.

Czytaj więcej...

Forum Rolnicze

01 marca 2013 r. o godz. 10-tej w sali Zajazdu Staropolskiego w Olszówce odbędzie się Forum Rolnicze Powiatów Tureckiego, Konińskiego, Kolskiego i Słupeckiego - pobierz

Nowy System Gospodarowania Odpadami Komunalnymi

Od 01 lipca 2013 r. zacznie obowiązywać nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Gmina przejmie władztwo nad gospodarką odpadową i odpowiedzialność za zagospodarowanie wszystkich odpadów komunalnych powstających na terenie gminy. Obowiązkiem mieszkańców i właścicieli nieruchomości niezamieszkałych jest złożenie do 15 marca br. deklaracji określającej sposób zbierania odpadów komunalnych.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin