Konkurs iluminacji świąteczno-noworocznych

Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków ogłasza konkurs na
"Najładniejszą iluminację świąteczno-noworoczną posesji".
Właściciele posesji, którzy chcą wziąć udział w konkirsie powinni dokonać w terminie do 23 grudnia br. zgłoszenia swojej posesji u sołtysa lub w Urzędzie Gminy i Miasta pok. nr. 15.
Komisja konkursowa powołana przez burmistrza przeprowadzi lustrację posesji w terminie 29-30. 12.2008 r., a  następnie dokona oceny i nagrodzi najładniejsze iluminacje świąteczne.
Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków
/-/Grzegorz Ciesielski
Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków ogłasza konkurs na
"Najładniejszą iluminację świąteczno-noworoczną posesji".
Właściciele posesji, którzy chcą wziąć udział w konkirsie powinni dokonać w terminie do 23 grudnia br. zgłoszenia swojej posesji u sołtysa lub w Urzędzie Gminy i Miasta pok. nr. 15.
Komisja konkursowa powołana przez burmistrza przeprowadzi lustrację posesji w terminie 29-30. 12.2008 r., a  następnie dokona oceny i nagrodzi najładniejsze iluminacje świąteczne.
Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków
/-/Grzegorz Ciesielski

Niespodziewana wizyta.

5 grudnia 2008 Przedszkole w Tuliszkowie odwiedził pewien niezwykły gość. Gość co prawda niezapowiedziany, aczkolwiek spodziewany, na którego czekają nie tylko przedszkolaki.
Gościem tym był św. Mikołaj, który odwiedził przedszkole z workiem prezentów.
Na początek przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenki, które przygotowały specjalnie na jego wizytę. Po piosenkach zaczęło się wielkie rozdawanie prezentów. Każdy przedszkolak otrzymał prezent i mógł osobiście pociągnąć św. Mikołaja za brodę. Na koniec przedszkolaki obiecały Mikołajowi, iż będą grzeczne co było warunkiem wizyty Mikołaja w przyszłym roku.
5 grudnia 2008 Przedszkole w Tuliszkowie odwiedził pewien niezwykły gość.

Czytaj więcej...

Spacerkiem po zdrowie z PTTK

7 grudnia 2008 roku Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zorganizowało spacer parasolowy po terenie gminy Tuliszków. Poniżej relacja przysłana przez organizatorów.
W zakończeniu książki „Dzieje Tuliszkowa” autorzy Jerzy Stępień i Jerzy Łojko piszą: „I nagle, kiedy zagłębisz się we wspomnieniach, kiedy odnajdziesz w nich siebie, doświadczasz jednej z największych nierozwiązanych dotychczas zagadek, której istotę można ująć pytaniem: „Dlaczego tak mało wiem o miejscu, w którym mieszkam?”. Takich pytań nie zadają sobie uczestnicy projektu PTTK Konin pod nazwą SPACERKIEM PO ZDROWIE. Oddział PTTK w Koninie skończył w 2008 roku 55 lat i od zarania popularyzował wiedzę o regionie. Ostatni w 2008 roku spacer poświęcony został sołectwu Kiszewy w gminie Tuliszków. Do stałych organizatorów (PTTK Konin + Urząd Miejski w Koninie + MZK Konin) dołączyła drużyna OSP Kiszewy oraz mieszkanka Kiszew pani Anna Wiśniewska w porozumieniu z inspektorem Tomaszem Pałaszem z Urzędu Gminy i Miasta w Tuliszkowie.
Na trasę w niedzielę 7 grudnia 2008 wyjechał autobus linii SPACER MZK Konin, który zebrał 70 osób. Na parkingu obok stacji BLISKA w pobliżu wsi Kiszewy - Kolonia powitała wszystkich w imieniu Burmistrza pani Anna Wiśniewska i krótko scharakteryzowała gminę. Na trasie wędrowały rodziny z dziećmi i wnukami. Krajobrazy zmieniały się jak w kalejdoskopie. Wędrowaliśmy nieużytkami, podziwiając majaczącą wieżę kościoła w Tuliszkowie, lasem mieszanym, potem przez młodnik, gdzie rosły jeszcze grzyby jadalne.
We wsi Dryja przeszliśmy za zgodą gospodarzy przez prywatną łąkę na opuszczony cmentarz ewangelicki. Zarastający teren kryje rozpadające się nagrobki, kilka czytelnych płyt i fragment ceglanego płotu. Zmurszały krzyż runął już dawno temu w zarośla. Cmentarz jest malowniczo umiejscowiony na wzgórzu o wysokości 131,3 m n.p.m.
Po zejściu do wsi Kępina udaliśmy się na wzgórze 142,8 m n.p.m. i stamtąd początkowo eksponowaną ścieżką, a później groblą między trzęsawiskami doszliśmy do Kiszew.
W remizie OSP Kiszewy czekali druhowie Tadeusz Jagielski, Zdzisław Sikorski i Jan Kotarski z drewnem na ognisko. Po chwili przy ogniu na boisku szkolnym piekły się kiełbaski, przy wtórze gitary zabrzmiała pieśń „Jak dobrze nam zdobywać góry”. Prezes Klubu Turystycznego PTTK w Koninie Marek Chlebicki wręczył uroczyście Pawełkowi Węglińskiemu zdobytą w czasie wędrówek w ciągu 2 lat odznakę turystyki pieszej złote Siedmiomilowe Buty. Strażacy otrzymali puchar w podzięce za trud organizacyjny.
Znienacka pojawił się Mikołaj (Lidia Prus ze Słupcy) i rozdał świąteczne zakładki do książek. Uczestnicy otrzymali informacje z historią Kiszew i osadnictwa olęderskiego. Niezmiernie ciekawa była wizja lokalna w miejscu, gdzie kiedyś stał dwór Lisieckich, a od 1985 roku konińskie Muzeum Okręgowe prowadziło badania wykopaliskowe. Po 14:30 nastąpiły pożegnania i podziękowania. Wszyscy odjechali, wywożąc pamięć o Kiszewach i miłe wspomnienia.
Linia SPACER (kierował Mirosław Bieliński) szczęśliwie dojechała do Konina. Na kolejny SPACER PO ZDROWIE PTTK Konin zaprasza 11 stycznia 2009.
7 grudnia 2008 roku Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zorganizowało spacer parasolowy po terenie gminy Tuliszków. Poniżej relacja przysłana przez organizatorów.

Czytaj więcej...

II miejsce Nieporadnych Tuliszków

Po raz 9 w Brudzewie odbył się turniej Niepodległościowy na małe bramki, który jak co roku odbywa się 11 listopada. W turnieju organizowanym przez klub piłkarski Kasztelania Brudzew udział wzięło 8 drużyn z powiatu Tureckiego, które w ten sposób uczciły Dzień Odzyskania Niepodległości.
Eliminacje grupowe odbyły się w sobotę 8 listopada. Drużyna Nieporadni Tuliszków przeszła do finałów, które miały odbyć się 11 listopada.
W meczu półfinałowym Nieporadni Tuliszków trafili na lidera turnieju, drużynę Evexu Turek. Dwie połowy meczu i dogrywki nie wyłoniły zwycięzcy, wobec czego sędzia zadecydował o serii rzutów karnych.
Kapitan Nieporadnych Adam Kutkowski, Marcin Krucki oraz Karol Starczyński zostali wyznaczeni do wykonania rzutów karnych. Wszyscy trzej wykorzystali rzuty karne. Zwycięstwo zapewnił Nieporadnym Tomasz Maciejewski, który wybronił rzut karny zawodnika Evexu.
W finale Nieporadni spotkali się z drużyną Starsza Młodzież z Turku. Po zaciętym półfinale brakło jednak sił na finał i finałowe spotkanie Nieporadni Tuliszków przegrali 4:2. Jednak 2 miejsce Nieporadnych to jednak postęp, jako iż w poprzednim roku drużyna zajęła 4 miejsce.
Od lewej góry: Michał Wojnarowski, Bartosz Nawrocki, Tomasz Pałasz, Marcin Krucki, Michał Ciesiółka, Adam Kutkowski, Jarek Gorgolewski (kibic)
Od lewej dół: Maciej Dominiak, Grzegorz Koniusz, Dawid Biniek (kibic), Mateusz Zajdel, Tomasz Maciejewski, Karol Starczyński
Po raz 9 w Brudzewie odbył się turniej Niepodległościowy na małe bramki, który jak co roku odbywa się 11 listopada.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości

11 listopada 2008 r. w całej Polsce świętowano Dzień Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji Miejsko-Gminny Dom Kultury w Tuliszkowie przygotował uroczystości. Uroczystości rozpoczęła Orkiestra Dęta ze Spicimierza.
Po krótkim występie władze gminy, Ochotnicze Straże Pożarne, organizacje społeczne oraz partie polityczne złożyły kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.
Po mszy świętej za ojczyznę, przemaszerowano na cmentarz parafialny, gdzie przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz Grobem Bartłomieja Patrzykąta odbył się apel poległych.
11 listopada 2008 r. w całej Polsce świętowano Dzień Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji Miejsko-Gminny Dom Kultury w Tuliszkowie przygotował uroczystości. Uroczystości rozpoczęła Orkiestra Dęta ze Spicimierza.

Czytaj więcej...

Konkurs rozstrzygnięty

3 listopada 2008 r. rozstrzygnięto Konkurs na realizację zadania z zakresu Kultury Fizycznej pn. Organizacja turniejów sportowych w różnych dyscyplinach sportowych. Komisja w składzie Tomasz Pałasz- przewodniczący, Piotr Hryniuk- członek, Tomasz Maćkowski- członek, Łukasz Marciniak- członek i Magdalena Marendziak- członek.
Na realizację tego zadania przeznaczono 10 000 zł. Ofertę złożył MGKS Tulisia Tuliszków oraz Klub Sportów i Sztuk Walk.
Komisja po rozpatrzeniu ofert przyznała 5000zł dla Klubu Tulisia na realizację turnieju piłkarskiego oraz 5000 zł dla Klubu Sportów i Sztuk Walk na organizację różnych turniejów
3 listopada 2008 r. rozstrzygnięto Konkurs na realizację zadania z zakresu Kultury Fizycznej pn. Organizacja turniejów sportowych w różnych dyscyplinach sportowych.

Czytaj więcej...

Andrewex płonie...

Na szczęście tylko podczas manewrów strażackich, które odbyły się 21 października 2008 r na terenie zakładu Andrewex w Piętnie. Andrewex zajmuje się obróbką drewna i produkcją artykułów ogrodowych. Tym samym zakład jest narażony na duże zagrożenie pożarowe.
W celu przygotowania szybkiej i skutecznej reakcji na potencjalne zagrożenie, na terenie zakładu przeprowadzono ćwiczenia z udziałem Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostek OSP Tuliszków, OSP Grzymiszew i OSP Piętno.
Pierwsza na miejscu pojawiła się miejscowa jednostka OSP Piętno, która przygotowała teren do działań i zabezpieczając okolice zdarzenia. Jako druga pojawiła się jednostka PSP z Turku. Dowodzenie przejął dowódca z PSP, który po chwili miał do dyspozycji strażaków z OSP Grzymiszew i OSP Tuliszków.
W płonącej hali produkcyjnej zostały osoby, które należało szybko ewakuować. Zajęła się tym OSP Grzymiszew, która ratowała zaczadzonego pracownika Andrewexu.
Po ewakuacji i udzieleniu pierwszej pomocy OSP Grzymiszew przystąpiła do gaszenia ognia. Na pomoc kolegom przyszli strażacy z OSP Tuliszków, którzy przystąpili do gaszenia pożaru z drugiej strony hali.
Taki scenariusz przygotował Komendant Miejsko-Gminny Marek Mazurek, który szczegółowo notował wszystkie uwagi.
Po zakończanej akcji ratowniczej, kierownik ds. bezpieczeństwa p-poż oprowadził strażaków ze wszystkich jednostek po terenie zakładu, zwracając uwagę na wszystkie newralgiczne punkty i niebezpieczeństwa.
W strażnicy OSP Piętno, Komendant Miejsko-Gminny szczegółowo podsumował odbyte ćwiczenia, zwracając uwagę na błędy, które się pojawiły. Całość podsumował jednak optymistycznie „Byle więcej takich pożarów bez ognia...”.
I to chyba prawda, byle więcej, bez ognia i bez ofiar.
W ćwiczeniach wzięły udział trzy jednostki z terenu gminy Tuliszków:
OSP GRZYMISZEW
OSP TULISZKÓW
OSP PIĘTNO
Na szczęście tylko podczas manewrów strażackich, które odbyły się 21 października 2008 r na terenie zakładu Andrewex w Piętnie. Andrewex zajmuje się obróbką drewna i produkcją artykułów ogrodowych. Tym samym zakład jest narażony na duże zagrożenie pożarowe.

Czytaj więcej...

XVIII Wielkopolskie Spotkania Artystyczne Wychowanków Domów Dziecka

Przez trzy dni, od 17 do 19 października 2008 r., Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie gościł u siebie około 50 – osobową grupę dzieci i młodzieży z domów dziecka z Wielkopolski, biorących udział w XVIII Wielkopolskich Artystycznych Spotkaniach Wychowanków Domów Dziecka ( m.in. ze Wschowej, Gościeszyny, Poznań, Szamotuły, Otorowa, Nowego Świata i Turku).
Tegoroczne spotkania były szczególne. Odbyły się bowiem pod roboczym hasłem „Przygotowanie do 18-tki”. Przez trzy dni uczestnicy, pod okiem instruktorów Z CKiS w Koninie oraz M-GOK w Tuliszkowie, pracowali w grupach warsztatowych: teatralnej, wokalnej, tanecznej i plastycznej.
Owoce ich pracy można było obejrzeć podczas uroczystej 18-tki, obchodzonej hucznie w niedzielę, 19 października. Wśród gości znaleźli się między innymi: Irena Tomaszak-Zesiuk - Poseł na Sejm RP, Arkadiusz Chmielewski - Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Ryszard Bartosik – Starosta Powiatu Tureckiego, Grzegorz Ciesielski – Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków, Zdzisław Pietrzak – właściciel Piekarni „Konbag”.
Wszyscy przygotowali okolicznościowe upominki: lody, maskotki i podziękowania Pani Poseł; torby, plecaki i drobne upominki Starosta Turecki; maskotki i pamiątki z gminy Burmistrza Tuliszkowa oraz wspaniały tort właściciel „Konbagu”. Finansowo spotkania wsparł Radny Sejmiku Wielkopolskiego.
Organizatorów podczas 18-tki reprezentowali: Jadwiga Kujawińska z CKiS w Koninie, Jan Cierzniak ze Stowarzyszenia „Przystań” w Nowym Świecie oraz Mirosław Rojek z M-GOK w Tuliszkowie.
Przez trzy dni, od 17 do 19 października 2008 r., Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie gościł u siebie około 50 – osobową grupę dzieci i młodzieży z domów dziecka z Wielkopolski, biorących udział w XVIII Wielkopolskich Artystycznych Spotkaniach Wychowanków Domów Dziecka ( m.in. ze Wschowej, Gościeszyny, Poznań, Szamotuły, Otorowa, Nowego Świata i Turku).

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2008 roku w sali bankietowej Państwa Manickich odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.
Jak co roku przyznano tytuł „Nauczyciel Roku”. Nagrodę przyznano w 3 kategoriach, w których nominowali zostali:
Kategoria 1- klasy 0-III
Renata Nowaczyk,
Jolanta Krawczyk,
Małgorzata Bałdyka
Anna Markiewicz.
Kategoria 2- klasy IV-VI
Katarzyna Wojtkowiak,
Renata Łężak,
Agnieszka Markowska,
Barbara Bukowiecka,
Karol Zając.
Kategoria 3-Gimnazja
Kornelia Lewandowska,
Izabela Gradecka,
Andrzej Maćczak,
Mirosława Puszcz-Majda
Tytuł nauczyciela roku w poszczególnych kategoria otrzymały: Anna Markiewicz, Katarzyna Wojtkowiak oraz Izabela Gradecka.
Swoją nagrodę przyznał również Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków Grzegorz Ciesielski. Nagrodę Burmistrza otrzymali:
Bożena Pielesiak,
Małgorzata Krucka,
Elżbieta Krzempek,
Halina Wenc,
Mariola Kuśmierkiewicz,
Elżbieta Kutkowska.
Przyznano również wyróżnienia w postaci Dyplomów Uznania. Otrzymali je następujący nauczyciele:
S.P. Ogorzelczyn- Mirosława Ziętek, Jolanta Werkowska
S.P. Tarnowa- Małgorzata Bocian, Alicja Ignaczak
Gimnazjum Grzymiszew- Renata marciniak, Marzena Mazurek
ZSP w Grzymiszewie- Bożena Grzelak, Małgorzata Wągiel
ZS w Tuliszkowie- Krzysztof Konieczka, Krystyna Król, Tomasz maćkowski, Jadwiga Mikołajczyk, Grażyna Tabaka, Anna Thiel
Przedszkole w Tuliszkowie- Gabriela Skubiszewska
S.P. Smaszew- Halina Białas, Renata Chorążewska, Julia Cymmer
Emeryci- Grażyna Pośpiech, Elżbieta Krzempek
Administracja- Barbara Kozłowska
13 października 2008 roku w sali bankietowej Państwa Manickich odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin