Festiwal Młodych Talentów

23 czerwca odbył się Festiwal Młodych Talentów i zarazem Festyn na Powitanie Wakacji.
Na scenie zaprezentowali się na nasi artyści – młodzi i utalentowani, którzy w minionym już roku szkolnym 2006/2007 występowali na gminnych, powiatowych, regionalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich przeglądach i festiwalach.
Festyn z okazji Powitania Wakacji jest też niejako kontynuacją Gminnego Dnia Dziecka. Były konkursy z nagrodami oraz słodycze i drobne upominki, które ufundował Tuliszkowski Samorząd, który reprezentowany był przez Pana Grzegorza Ciesielskiego – Burmistrza Gminy i Miasta oraz Pana Piotra Hryniuka - Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tuliszkowie.
Forum Kobiet w Tuliszkowie poprowadziło konkursy dla dzieci. Panie przygotowały nagrody z pieniędzy, które zebrały podczas loterii fantowej, zorganizowanej podczas tegorocznych Dni Tuliszkowa. Oficjalnego otwarcia dokonali Burmistrz i Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Hryniuk.
Tuliszkowski Samorząd z okazji Gminnego Dnia Dziecka ufundował atrakcyjne nagrody, można je było wylosować. W losowaniu nagród mogły wziąć udział tylko dzieci, w wieku od 3 do 16 roku życia, obecne na festynie. Aby wziąć udział w losowaniu wystarczyło wrzucić do specjalnie przygotowanego kartonu kartkę z czytelnie napisanym imieniem, nazwiskiem, klasą i szkołą.
Występy rozpoczął Dziecięcy Zespół Ludowy „Tuliszkowiacy”. Zespół debiutował w tym roku podczas Dni Tuliszkowa. Prowadzą go Pani Bożena Pielesiak – która jest kierownikiem zespołu, a muzycznie wspiera ją Pan Jarosław Durkiewicz.
Następnie usłyszeliśmy piosenkę „Niedorosła Miłość” wykonaniu Anety Ferko. Jej opiekunem muzycznym jest Pan Jarosław Durkiewicz. Aneta reprezentowała gminę Tuliszków i powiat turecki podczas finału festiwalu piosenki dziecięcej i młodzieżowej w Koninie.
Jako trzecia zaprezentowała się Justyna Wieczorkiewicz, która uczy się grać na syntezatorach pod kierunkiem Pana Jarosława Durkiewicza. Justyna reprezentowała w tym roku gminę i powiat w konkursie w Przedeczu.
W jej wykonaniu usłyszeliśmy utwór zespołu Bajm „Ta sam chwila”
Następnie na scenie pojawił się Dziecięcy Zespół Teatralny „Asy”. Spektakl przygotowała z dziećmi Małgorzata Grześkiewicz, a ścieżkę dźwiękową do przedstawienia skomponował Jarosław Durkiewicz.
Tuż po nich na scenie pojawili się młodzi aktorzy z Teatru Młodzieżowego „Wyobraźnia” działającego przy MGOK.
Dziecięca Grupa Taneczna z MGOK w Tuliszkowie zaprezentowała układ taneczny "Domowe małe zoo".Kolejną młodą artystka był  Katarzyna Kowalska ze SP w Ogorzelczynie. Prowadzi ją Pani Ewa Wągiel.
Kasia zaśpiewała piosenkę „Zuszek”
Po Kasi wystąpiła młoda artystka, która zaprezentowała swoje umiejętności gry na syntezatorze. Była to Marta Wieczorkiewicz, która wykonała utwór "Znamy się tylko z widzenia". Po jej występie razem z siostrą otrzymała od burmistrza serdeczne podziękowania.
Następnie wystąpił Patryk Krukowski z Zespołu Szkół w  Tuliszkowie. Przygotowuje go Pan Tomasz Maćkowski. W wykonaniu Patryka usłyszeliśmy dwie piosenki: „Moje hobby” i „Żyj do przodu”.
Tuż po nim na scenie pojawili się: Wiktoria Stachurska, Katarzyna Musidlak, Marta Wągiel, Natalia Kocimska, Karolina Jafra, Wiktoria Musidlak, Wiktoria Kacprzak, Jakub Koźmiński, Magdalena Piaskowska, Aleksandra Zioło, Mateusz Zioło, Michał Dębczyński, Urszula Puchała, Artur Bucikiewicz, Marcelina Kotschmarow, Kosma Kotschmarow, Ewelina Mikołajczyk i Anna Fular. Wszyscy oni brali udział w warsztatach plastycznych  organizowanych w tym roku przez M-GOK. Ich prace można było oglądać w holu domu kultury.
Po grupie plastycznej wystąpiła Monika Kozłowska ze SP w Ogorzelczynie. Opiekuję się nią Pani Ewa Wągiel, a w wykonaniu Moniki usłyszeliśmy „Czas jak kamień w wodę”.
Kolejną młodą piosenkarką, która pojawiła się na scenie była Wioletta Pigulska, laureatka wielu nagród i wyróżnień. Zaśpiewała ona piosenkę „Żyj do przodu”.
Jako ostatnia wystąpiła Magda Ferko. Magda brała udział w tym roku w programie Od Przedszkola do Opola. Opiekuje się nią Pan Jarosław Durkiewicz. W jej wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę „Dziecięce Marzenia”.
Po części artystycznej, na scenie pojawiły się Panie z Forum Kobiet, które przeprowadziły serię konkursów dla dzieci i młodzieży.
Zaraz po nich Burmistrz Grzegorz Ciesielski i Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Hryniuk wręczyli nagrody ufundowane z okazji Dnia Dziecka, a których ze względu na złe warunki pogodowe 2 czerwca nie zostały wręczone. Były to piłki, książki oraz odtwarzacze MP4.
Podsumowaniem dnia była zabawa taneczna, która pomimo deszczu i zimna przyciągnęła wiele osób.
23 czerwca odbył się Festiwal Młodych Talentów i zarazem Festyn na Powitanie Wakacji.
Na scenie zaprezentowali się na nasi artyści – młodzi i utalentowani, którzy w minionym już roku szkolnym 2006/2007 występowali na gminnych, powiatowych, regionalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich przeglądach i festiwalach.

Czytaj więcej...

Sukcesy Tuliszkowskich grup teatralnych


Teatr dziecięcy ASY działający przy M-GOK zdobył na Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Dobrej Nagrodę Główną w postaci 200 zł i możliwość wystąpienia w przeglądzie wielkopolskim.

Czytaj więcej...

Gminny Dzień Dziecka

2 czerwca o 15:00 w strugach deszczu rozpoczął się Gminny Dzień Dziecka. Rozpoczął Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków Gzegorz Ciesielski który wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Hryniukiem przywitali wszystkich przybyłych, a w szczególności dzieci.

Czytaj więcej...

Manewry strażackie na obiekcie

Punktualnie o 11:00 na terenie Gimnazjum w Grzymiszewie rozległ się dźwięk dzwonka. Na ten dźwięk nauczyciele szybko przeprowadzili ewakuację znajdujących się w szkole uczniów. Jednocześnie o alarmi pożarowym została powiadomiona straż pożarna. Tak rozpoczęły się manewry strażackie na obiekcie.

Czytaj więcej...

Wybrano sołtysów i przewodniczącego RSM

WYBRANO SOŁTYSÓW I PRZEWODNICZĄCEGO RSM

 

4 maja 2007 roku, po przeszło miesiącu zakończyły się wybory do rad jednostek pomocniczych w gminie. Dla przypomnienia dodam , iż jednostką pomocniczą są sołtysi wraz z radami sołeckimi, a na terenie gminy Tuliszków Rada Samorządu Mieszkańców (RSM) na której czele stoi Przewodniczący i Zarząd.

Czytaj więcej...

Dni Tuliszkowa

DNI TULISZKOWA

 

 

W dniach 1 i 3 maja 2007 roku miały miejsce Dni Tuliszkowa, nad którymi patronat medialny objeło Radio Merkury, Radio Flash oraz Echo Turku.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin