Konkurs Fotograficzny

Lokalna Organizacja Turystyczna "Marina" oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie przypominaja o trwającej IV Edycji Konkursu Fotograficznego pn. "Subregion koniński w barwach jesienno - zimowych". Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na uroki Ziemi Konińskiej, a w szczególności na jej walory przyrodnicze, kulturowe i historyczne.

Czytaj więcej...

Gminny Dzień KObiet

8 marca 2013 r. na sali OSP w Tuliszkowie Gmina i Miasto Tuliszków oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury zorganizowali z okazji święta kobiet  Gminny Dzień Kobiet. Życzenia wszystkim paniom tym obecnym na sali i tym nieobecnym złożył Burmistrz i Przewodniczący Rady Miejskiej. Dla pań z bogatym repertuarem wystąpiły przedszkolaki, chór „Vocallis”  i  Jerzy Połomski.

Czytaj więcej...

Turniej Wiedzy POżarniczej

1 marca 2013 r. w MGOK odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do Eliminacji gminnych zgłosiło się 10 zawodników ze szkól podstawowych i 10 zawodników z gimnazjów z terenu GiM Tuliszków.

Czytaj więcej...

Forum Rolnicze

01 marca 2013 r. o godz. 10-tej w sali Zajazdu Staropolskiego w Olszówce odbędzie się Forum Rolnicze Powiatów Tureckiego, Konińskiego, Kolskiego i Słupeckiego - pobierz

Nowy System Gospodarowania Odpadami Komunalnymi

Od 01 lipca 2013 r. zacznie obowiązywać nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Gmina przejmie władztwo nad gospodarką odpadową i odpowiedzialność za zagospodarowanie wszystkich odpadów komunalnych powstających na terenie gminy. Obowiązkiem mieszkańców i właścicieli nieruchomości niezamieszkałych jest złożenie do 15 marca br. deklaracji określającej sposób zbierania odpadów komunalnych.

Czytaj więcej...

Otwarty konkus ofert - rozstrzygnięcie

Zarządzenie Burmistrza GiM Tuliszków z dnia 14.02.2013 r. Nr 0055.6.2013 w sprawie podziału dotacji  z budżetu GiM Tuliszków na 2013 r. dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych - pobierz

Załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr 0055.6.2013 Burmistrza GiM Tuliszków z dnia 14.02.2013 r. - pobierz

Zapustnicy w Urzędzie

Zapusty, dawne polskie określenie karnawału używane jeszcze po II wojnie światowej, zwłaszcza na wsiach. Z zapustami łączył się zwyczaj "chodzenia po Zapusty, dawne polskie określenie karnawału używane jeszcze po II wojnie światowej, zwłaszcza na wsiach. Z zapustami łączył się zwyczaj "chodzenia po kolędzie", podczas którego kolędnicy odgrywali krótkie scenki fabularne, otrzymując w zamian poczęstunek lub drobne datki czy podarunki. Dla grup zamożniejszych (głównie szlachty, a później także mieszczaństwa) zapusty były okresem zabaw, kuligów, balów. Zapusty kończyły się o północy we wtorek poprzedzający Środę Popielcową, która rozpoczynała 40-dniowy okres Wielkiego Postu.
W rolę kolędników wcieliły się przedszkolaki, które 12 lutego br odwiedziły Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie. Swoimi występami pzypomniały o kończącym się karnawale. Jak co roku przedszkolaki zaskoczyły Burmistrza Grzegorza Ciesielskiego oraz pracowników urzędu, swoim śpiewem, wierszami oraz strojami. Przedszkolaki przekazały na ręce Burmistrza życzenia swiąteczne, które Burmistrz odczytał. 
Burmistrz również przygotował dla przedszkolaków prezent w postaci torby słodyczy, dziękując za wspaniały występ, który poprawił wszystkim humory.
Zdjęciia - patrz galeria/2013/zapustnicy

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 logii

facebook_page_plugin