Plac Powstańców Styczniowych 1863 r. wypięknieje

2018 rewaloryzacja pl powstancow 1 00Kompozycyjne uporządkowanie przestrzeni, nowa nawierzchnia z kostki brukowej, elementy małej architektury oraz nasadzenia o wyrazistym, geometrycznym układzie i barwach zmieniających się wraz porami roku. Tak zmieni się Plac Powstańców Styczniowych w Tuliszkowie. Właśnie rozpoczęła się jego rewaloryzacja.

 

 

Czytaj więcej...

Mistrzyni olimpijska w judo przeprowadzi trening dla dzieci

2018 uks judo zajecia z aneta szczepanska mUczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie serdecznie zaprasza dzieci w wieku 5-10 lat na otwarte zajęcia z medalistą Igrzysk olimpijskich p. Anetą Szczepańska. Trening z Mistrzem Judo w ramach ,,Wakacji z Judo’’ odbędzie się 17 sierpnia br. w hali widowiskowo-sportowej w Tuliszkowie (ul. Nortowska 1).

 

Czytaj więcej...

Umowa na montaż instalacji fotowoltaicznych podpisana!

2018 fotowoltaika umowa z wykonawca 02Dzisiaj w Rychwale w imieniu samorządów Rychwała, Tuliszkowa, Goliny i Wierzbinka została podpisana umowa z generalnym wykonawcą projektu instalacji systemów fotowoltaicznych. Dokument sygnowano w obecności Macieja Sytka – członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Czytaj więcej...

Agata 1600 rozpoczęła pracę

2018 nowa zamiatarka 01Od dzisiaj na ulicach Tuliszkowa i w pozostałych miejscowościach gminy będzie można zobaczyć zamiatarkę Agata 1600. Nowy nabytek Zakładu Gospodarki Komunalnej przeznaczony jest do utrzymania w czystości dróg, placów, parkingów o utwardzonej powierzchni oraz do odśnieżania.

 

 

Czytaj więcej...

Po fali upałów mogą przyjść burze

2018 ostrzezenie meteo 9 sierpniaW ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 22, wydanego 09.08.2018 r. przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.

 

 

 

Czytaj więcej...

„Zaczarowany świat operetki i musicalu” przed dworkiem

2018 koncert operetkowy 12 08 m12 sierpnia 2018 r. o godz. 18.00, przed zabytkowym dworkiem, siedzibą Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie, odbędzie się koncert pt.„Zaczarowany świat operetki i musicalu”. Tym razem do „zaczarowanego świata operetki i musicalu” poprowadzą nas Agnieszka Wawrzyniak (sopran) i Bartosz Kuczyk (tenor).

 

Czytaj więcej...

Biesiada na ludową nutę

DSC 0002 CopyWiernie odtwarzają ludowe brzmienia albo folklor jest dla nich tylko źródłem inspiracji, ale łączy ich muzyczna pasja i szacunek do tradycji. W Biesiadzie na Ludowo wzięło udział ponad stu pięćdziesięciu wykonawców z subregionu konińskiego. XVII edycja przeglądu odbyła się w niedzielę, 5 sierpnia 2018 r. w tuliszkowskim amfiteatrze.

 

 

Czytaj więcej...

Będzie upalnie

2018 ostrzezenie meteo 7 sierpniaW ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego wydanego 07.08.2018 r. przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.

 

 

 

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin