Miej czas rozmawiać w wakacje

2018 mam czas rozmawiac logoKampania edukacyjna „Mam czas rozmawiać” (#mamczasrozmawiac) oparta jest na idei promowania międzypokoleniowego dialogu o zdrowiu rodziny, w tym HIV, AIDS i chorobach przenoszonych drogą płciową. Szczególny nacisk kładzie na dialog pomiędzy kobietami, które planują ciążę lub oczekują narodzin dziecka. Akcję prowadzi Krajowego Centrum ds. AIDS.

 

Czytaj więcej...

Łask: Zawody przebiegły zgodnie z planem

2018 karate laskW dniu 9 czerwca 2018 roku odbył się ogólnopolski turniej karate kyokushin i kickboxingu, w którym wystartowała czteroosobowa reprezentacja Klubu Sportów i Sztyk Walk z sekcji karate i Kickboxingu Tuliszków.

 

 

Czytaj więcej...

Zawody w powożeniu zaprzęgami już po raz 12

2018 zawody w powozeniuW niedzielę, 17 czerwca br. w Tuliszkowie odbędą się XII Otwarte Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi „Pod św. Witem”. Część sportową poprzedzi poświęcenie zwierząt domowych i widowiskowy przejazd powozów ulicami miasta. Wyścigi koni i kuców zostaną rozegrane w kategoriach zaprzęgów jednokonnych, parokonnych i wielokonnych.

 

Czytaj więcej...

Zajęcia otwarte dla uczniów klas II, III i IV z Rafałem Kubackim

2018 ukemiW czwartek (14.06.2018 r.) w Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Tuliszkowie w małej sali gimnastycznej SP odbędą się zajęcia pokazowe dla naszych młodszych uczniów w ramach promocji programu UKEMI – szkoła bezpiecznego upadania. Zajęcia będzie prowadził Pan Rafał Kubacki, który jest ambasadorem wspomnianego projektu.

 

 

Czytaj więcej...

ZGK wprowadza ograniczenia zużycia wody

2018 ograniczenie zuzycia wodyZakład Gospodarki Komunalnej w Tuliszkowie informuje, że w związku z wysokimi temperaturami i brakiem opadów deszczu wprowadza się z dniem 08.06.2018 r. kategoryczny zakaz podlewania w godzinach 5.00-8.00 oraz 17.00-22.00 upraw, ogródków, mycia pojazdów i napełniania basenów z wodociągów na terenie Gminy i Miasta Tuliszków.

 

 

Czytaj więcej...

Dni Tuliszkowa 2018

DSC 009Dni Tuliszkowa 2018 rozpoczęły się od występów najmłodszych wykonawców. W sobotę, 2 czerwca, na stadionie miejskim zaprezentowali się laureaci Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, przedszkolaki i podopieczni Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. W wieczornym koncercie zaśpiewali Jacek Mezo Mejer z Ewą Jach oraz, wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk, chór Sound’n’Grace.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin