Spotkanie Karate

23 maja 2009 r. na terenie boiska sportowego w Tuliszkowie oraz w lasach Nadleśnictwa Turek odbyło się IX Spotkanie z Oyama Karate, w którym uczestniczyła około 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży. Uczestnicy imprezy podzieleni zostali na dwie grupy. Młodsze dzieci bawiły się podczas gier i zabaw ruchowych, w czasie, których musiały sprostać różnorakim konkurencjom sprawnościowym. Pomimo zmęczenia rywalizacja była bardzo zacięta, a szala zwycięstwa ważyła się do ostatnie j konkurencji. Sportowej rywalizacji towarzyszyło dużo radości. W tym samym czasie grupa starsza uczestniczyła w treningu technik karate i zajęciach w siłowni na terenie Pawilonu Sportowego przy ul. Nortowskiej. Po krótkiej przerwie karatecy wyruszyli w kierunku tzw. bagien Tuliszkowskich. Po przejściu trasy i przybyciu na miejsce, na uczestników czekało ognisko, pyszne kiełbaski i napoje przygotowane przez rodziców i pana leśniczego Krzysztofa Gromadę. Wszystkim dopisywały świetne humory, zwłaszcza podczas konkursu z wiedzy o Oyama Karate i Turkowskim Klubie Karate. Z ogniem zwłaszcza w lesie należy bardzo uważać, co uświadomiła dzieciom akcja gaśnicza przeprowadzona przez Straż Leśną. Była to kolejna atrakcja przygotowana przez organizatorów, w której aktywny udział brali również uczestnicy imprezy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Zajęcia te były dobrą okazją do tego, by połączyć przyjemne z pożytecznym, by umocnić więzi między dziećmi, trenerami i rodzicami. IX Spotkanie z Oyama Karate przygotowali i przeprowadzili instruktorzy: Włodzimierz Rygiert, Wojciech Szymański i Tomasz Adamkiewicz, a także rodzice: Emilia i Andrzej Marucha oraz Janusz Purcel. Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Tuliszkowie, Leśnictwu Tuliszków oraz sponsorom: Piekarnia P.P.H „ Konbag” S. Pietrzak i Wspólnicy Sp. Jawna w Tuliszkowie i Sklep „Lewiatan” w Tuliszkowie.
23 maja 2009 r. na terenie boiska sportowego w Tuliszkowie oraz w lasach Nadleśnictwa Turek odbyło się IX Spotkanie z Oyama Karate

Czytaj więcej...

Polska Biega- również w gminie Tuliszków

6 maja 2009 roku przez gminęTuliszków przebiegła sztafeta w ramach akcji "Polska Biega". Jednym z organizatorów akcji był Robert Korzeniowski, który w ten sposób promuje sport.
Trasa sztafety, która zaczynała się w Łęczycy a kończyła w Słubicach, przebiegała również przez gminę Tuliszków. Biegacze w ramach sztafety zrobili sobie chwilę odpoczynku w miejscowościach Grzymiszew i Tuliszków, gdzie byli gorąco witani przez młodzież. Jednym z uczestników sztafety był Tomasz Kucharski, dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie http://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Kucharski
6 maja 2009 roku przez gminęTuliszków przebiegła sztafeta w ramach akcji "Polska Biega". Jednym z organizatorów akcji był Robert Korzeniowski, który w ten sposób promuje sport.

Czytaj więcej...

Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP

28 lutego 2009 r. w sali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Grzymiszewie odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej rużyn OSP z terenu Powiatu Tureckiego, którego organizatorem był Zarząd Powiatowy OSP oraz Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin