Kolejne czarne pasy w Turku i Tuliszkowie

W niedzielę 25 listopada 2007 roku w hali sportowej TOMEX w Krakowie - Nowej Hucie, odbył się dwuczęściowy egzamin na stopnie mistrzowskie dan. w Oyama Karate przed największym z żyjących mistrzów karate kontaktowego na świecie - Shigeru Oyama 10 dan z USA. W egzaminie uczestniczyło ponad 75 osób z Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Estonii i Niemiec. Wśród tych zdających nie zabrakło także instruktorów Turkowskiego Klubu Karate Oyama w składzie sensei Włodzimierz Rygiert 2 dan (Turek) który zdawał na 3 dan i sempai Tomasz Adamkiewicz 1 kyu (Tuliszków) który zdawał na 1 dan.
Test trwał 5 godzin. Część techniczna obejmowała prezentację wszystkich technik, kombinacji, kihon-kata, kata oraz układów formalnych z użyciem broni: Bo,Tonfy i Sai. W części praktycznej, kandydaci na stopnie mistrzowskie, w szczególności na 1 dan, stoczyli ciężkie walki z wymagającymi partnerami.
W ogromnej większości były to pojedynki bardzo twarde, zmuszające zdających do maksymalnego wysiłku oraz pokonania własnych słabości i ograniczeń.
Wielki Mistrz wysoko ocenił poziom zdających, promując 72 osoby na różne stopnie mistrzowskie.
Więc sensei Włodzimierz Rygiert został promowany na 3 dan a Tomasz Adamkiewicz został promowany na 1 dan i uzyskał tytuł senseia. Sensei Tomek jest jednym z pierwszych uczniów senseia Włodzimierza Rygierta którzy zdobyli tak wysoki stopień w karate. Jest pierwszym mieszkańcem Tuliszkowa który zdobył 1 dan.
Szczegółowe informacje i zdjęcia na ogólnopolskiej stronie: www.oyama-karate.pl
W niedzielę 25 listopada 2007 roku w hali sportowej TOMEX w Krakowie - Nowej Hucie, odbył się dwuczęściowy egzamin na stopnie mistrzowskie dan. w Oyama Karate przed największym z żyjących mistrzów karate kontaktowego na świecie - Shigeru Oyama 10 dan z USA.

Czytaj więcej...

Rajd Rowerowy do Grodźca

12 sierpnia 2007 roku odbył się rajd rowerowy do Grodźca. Organizatorem rajdu był Urząd Gminy i Miasta Tuliszków. Rajd odbywał się w ramach stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie” działającego w ramach programu LEADER +.
W ten dzień w gminie Grodziec obchodzono Dzień Pszczelarza, na który miały zjechać się na rowerach reprezentacje gmin należących do stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie”.
W rajdzie uczestniczyła również 12 osobowa grupa młodzieży z Tuliszkowa, która wyruszyła o godzinie 12:00 wyruszyła spod budynku Zespołu Szkół.
Dobre tempo które narzuciła grupa zostało przerwane w miejscowości Wola Rychwalska, kiedy to Radkowi Ciurzyńskiemu niespodziewanie zaczęło zlatywać powietrze w tylnym kole. Po kilku telefonach udało się załatwić rower zastępczy. Radosław Ciurzyński oraz Malwina Maruszczak wrócili do Tuliszkowa autostopem, aby wymienić rower i dogonić grupę, która ruszyła w dalszą podróż.
5 km przed Grodźcem okazało się że to nie koniec problemów. Niespodziewany huk przerwał skupienie uczestników rajdu. Tomaszowi Dominiakowi z niewiadomych przyczyn wybuchła dętka. Kolejny problem stanął przed uczestnikami rajdu. W międzyczasie dojechała dwójka uczestników, która wróciła się do Tuliszkowa. Postanowiono, iż grupa ruszy dalej dojeżdżając do Grodźca i sprowadzi pomoc.
Tuliszkowiacy ruszyli dalej, wjeżdżając na plac dokładnie o 14:00 i tym samym biorąc w uroczystej defiladzie na cześć tych, którym się jeszcze chce czasami przebyć większą odległość przy użyciu własnych mięśni. Grupa natychmiast załatwiła samochód, który przywiózł Tomasza Dominiaka do Grodźca. Na miejscu kupiono dętkę i naprawiono rower. Grupa zjadła posiłek składający się z grochówki i kiełbaski z grilla lub zapiekanki.
W drogę powrotną grupa ruszyła o 16:00 wstępując na stadion piłkarski w Rychwale, na którym mecz rozgrywał klub piłkarski Tulisia Tuliszków.
Do Tuliszkowa rajd ruszył o 18:30 i na miejsce powrócił około 19:00. Z pewnych źródeł wiem, iż kilku uczestników znalazło jeszcze siły do tego, aby w ten sam dzień pograć w piłkę nożną.
W rajdzie uczestniczyli od lewej: Tomasz Dominiak, Tomasz Gałczyński, Tomasz Pałasz, Paweł Cerbst, Grzegorz Walczak, Krzysztof Odożyński, Adam Nawrocki, Malwina Maruszczak, Tomasz Rakiewicz, Radosław Ciurzyński, Paulina Małolepsza oraz Dominik Rusek.
12 sierpnia 2007 roku odbył się rajd rowerowy do Grodźca. Organizatorem rajdu był Urząd Gminy i Miasta Tuliszków. Rajd odbywał się w ramach stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie” działającego w ramach programu LEADER +.

Czytaj więcej...

Gminny Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

1 lipca 2007 roku na Stadionie Miejskim w Tuliszkowie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
Organizatorem turnieju była Komisja ds. Młodzieży działająca przy Zarządzie Miejsko-Gminnego Oddzialu OSP RP w Tuliszkowie, której przewodniczy Zdzisław Pietrzak.
W turnieju mogli brać udział członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w wieku od 12 do 16 lat. Do momentu odprawy, czyli do godz. 14:30 swój udział w turnieju zadeklarowało 8 drużyn: OSP Piętno, OSP Grzymiszew, OSP Wróblina, OSP Krępa, OSP Ruda, OSP Wielopole, OSP Smaszew i OSP Kiszewy. Podczas odprawy dokonano niezbędnego losowania oraz ustalono czas gry na 2 razy po 10 minut.
O godzinie 15:00 rozgrywki turniejowe rozpoczął Zdzisław Pietrzak. Mecze były prowadzone na dwóch ćwiartkach stadionu jednocześnie, na których sędziowali Dawid Binieki i Adam Kutkowski, grający na codzień w klubach piłkarskich Tulisia Tuliszków i Sparta Konin. Sędzią technicznym był Roman Wesołowski, pracownik urzędu i gospodarz stadionu.
Na turniej przybyło wielu kibiców, aby wspierać swoje drużyny dopingiem i zagrzewać do walki.
Kibice niektórych drużyn stanowili dla zawodników bardzo silną motywację.
Składy drużyn wyglądały nastepująco:
OSP Piętno: Marcin Wawrzyniak, Paweł Włodarczyk, Mariusz Lasota, Dawid Szczap, Piotr Chruszcz, Mateusz Fic, Damian Szkudlarek, Adrian Wągiel, Łukasz Grzelczak, Mateusz Szczap.
OSP Grzymiszew: Tomasz Kubka, Paweł Kubka, Arek Majcherek, Paweł Skowroński, Adrian Rusek, Mateusz Ociński, Mateusz Sobczak, Mateusz Mikołajewski, Rafał Kopczyński, Dawid Żydkowski
OSP Wróblina: Artur Raszewski, Zbigniew Raszewski, Adrian Hryniuk, Paweł Durkiewicz, Szymon Durkiewicz, Paweł Pawlak, Łukasz Szczap, Patryk Janicki, Kamil Borkowski, Dawid Matuszewski
OSP Krępa: Mateusz Kunicki, Michał Świerczyński, Adam Filipek, Dariusz Patrzykąt, Świerczyński Miłosz, Dominik Pilarczyk, Sławomir Podębski, Kuba Cieślak
OSP Ruda:Dominik Kutkowski, Karol Druszcz, Błażej Zagozda, Arkadiusz Darul, Artur majda, Marek Kotarski, Łukasz Grabowski, Paweł Janiszewski, Tomasz Marecki, Damian Samulski
OSP Wielopole:Sebastian Hynas, Mateusz Hynas, Dawid Przybyła, Przemysław Krawiec, Marcin Wawrzyniak, Mariusz Lasota, Piotr Hynas, Mateusz Fic, Adrian Wojtkowiak
OSP Smaszew: Bartłomiej Gołza, Konrad Chojnacki, Eryk Ścisły, Adrian Wszędybył, Kamil Tomczak, Dawid Wawrzyniak, Damian Pęcherzewski, Mariusz Siwek
OSP Kiszewy: Arek Czubiński, Dawid Nowak, Krzysztof Grzywacz, Przemek Płuciennik, Karol Malesza, Bartek Jac, Michał Walczak, Marcin Grzywacz, Rafał Michalski, Dawid Poczekajło
Drużyny prowadziły rozgrywkę w dwóch grupach. Po zaciętej walce pierwsze miejsca uzyskały drużyny z OSP Ruda i OSP Smaszew i one rywalizowały o 1 miejsce. O trzecie miejsce w turnieju rywalizowały drużyny, które zajeły 2 miejsce w grupie, a były to drużyny z OSP Piętno i OSP Grzymiszew.
Mecz o trzecie miejsce wygrała drużyna z Piętna, miażdżac drużynę z Grzymiszewa 7:1, jednak pomimo takiej przegranej desperacka walka drużyny z Grzymiszewa zasługuje na pochwałę.
Finał pomiędzy OSP Smaszew i OSP Ruda spokojnie można nazwać wspaniałym widowiskiem. Wyrównana walka pomiędzy obiema drużynami doprowadziła jednak tylko jedną z drużyn do zwycięstwa, mianowicie drużynę z OSP Ruda, która zwyciężyła 2:0.
Tym samym Puchar Prezesa Zarządu Miejsko-Gminnego Oddziału OSP RP Grzegorza Ciesielskiego, złote medale oraz piłkę Puma Globe otrzymała drużyna z OSP Ruda.
Puchar Przewodniczącego Komisji ds. Młodzieży przy Zarządzie Miejsko-Gminnego Oddziału OSP RP w Tuliszkowie Zdzisława Pietrzaka, srebrne medale oraz piłkę Puma Globe otrzymała drużyna OSP Smaszew.
rzecie miejsce, a tym samym Puchar Wiceprezesa Zarządu Miejsko-Gminnego Oddziału OSP RP w Tuliszkowie Zdzisława Cichego, brązowe medale i piłkę Puma Globe otrzymała druzyna z OSP Piętno.
Reszta drużyn w podziękowaniu za udział również otrzymała piłki oraz dyplomy za udział. Jednak najcenniejszym prezentem turnieju dla każdej z drużyn były emocje, jakich dostarczył turniej piłkarski oraz nowe znajomości.
1 lipca 2007 roku na Stadionie Miejskim w Tuliszkowie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Czytaj więcej...

Koniec sezonu piłkarskiego

16 czerwca 2007 r. na Stadionie Miejskim w Tuliszkowie odbył się ostatni mecz sezonu piłkarskiego. KP Tulisia Tuliszków, która na własnym stadionie przyjmowała Olimpię Koło zremisowała 1:1. Mecz był ładnym widowiskiem, pomimo tego iż był czystą formalnością.

Czytaj więcej...

Festyn Sportowy w Smaszewie

Dnia 15 czerwca 2007 w Smaszewie odbył się Powiatowy Festyn Sportowyw którym udział wzięły 4 szkoły podstawowe: ze Smaszewa, Galewa, Sarbic i z Ogorzelczyna.

 

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin