Turniej Piłki Halowej Jednostek OSP

2 lutego 2008 roku na Sali Gimnastycznej przy Zespole Szkół w Tuliszkowie odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej Jednostek OSP z terenu gminy Tuliszków zorganizowany przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Tuliszkowie oraz Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie.
Udział w Turnieju zgłosiło 6 drużyn:
OSP Tuliszków
OSP Wielopole
OSP Grzymiszew
OSP Kiszewy
OSP Wróblina
OSP Smaszew
Niestety na miejsce nie dotarła reprezentacja OSP Wielopole, wobec czego udział w turnieju wzięło 5 drużyn.
W pierwszej fazie rozegrano eliminacje w grupie składającej się z wszystkich drużyn. Po tym etapie wiadomo już było, iż piąte miejsce zajęła OSP Kiszewy a czwarte OSP Wróblina. Do ścisłego finału weszły 3 drużyny: OSP Tuliszków, OSP Grzymiszew i OSP Smaszew.
Po zaciętej rozgrywce trzecie miejsce zajęła jednostka OSP Smaszew, drugie miejsce zajęła OSP Grzymiszew. Pierwsze miejsce, bez żadnego przegranego meczu zdobyła jednostka OSP z Tuliszkowa, tym samym awansując do rozgrywek powiatowych, gdzie będzie reprezentować gminę Tuliszków.
Każda z drużyn biorących udział w turnieju otrzymała dyplom oraz nagrody, a zwycięskie drużyny puchary, które wręczył Prezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego OSP w Tuliszkowie Grzegorz Ciesielski oraz Wiceprezes ds. młodzieży Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Tuliszkowie Zdzisław Pietrzak.
Mecze sędziował Andrzej Krukowski.
OSP Tuliszków- I miejsce
OSP Grzymiszew- II miejsce
OSP Smaszew- III miejsce
OSP Wróblina- IV miejsce
OSP Kiszewy- V miejsce
2 lutego 2008 roku na Sali Gimnastycznej przy Zespole Szkół w Tuliszkowie odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej Jednostek OSP z terenu gminy Tuliszków zorganizowany przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Tuliszkowie oraz Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie.

Czytaj więcej...

Karatecy z Tuliszkowa na podium

Dnia 6 grudnia 2007 roku odbył się Mikołajkowy Turniej Oyama Karate, którego organizatorem był Turkowski Klub Karate, współorganizatorem Turnieju było Starostwo Powiatowe w Turku i Urząd Miejski w Turku. Bardzo ładnie zaprezentowali się zawodnicy Oyama Karate z Tuliszkowa zdobywając 3 medale w swoich kategoriach wiekowych, co udowodniło że należą do ścisłej czołówki zawodników z Turkowskiego Klubu Oyama Karate
Zawody skierowany był przede wszystkim do najmłodszych karateków, wielu z nich po raz pierwszy mogło wziąć udział w zawodach sportowych, pokazując niedawno co nauczone schematy Kata. Najmłodsi zawodnicy wychodzili na matę z uśmiechem na twarzy, a także z lekkim dreszczem emocji, który zagrzewał ich serca do rywalizacji. W zależności od wieku, dzieci prezentowały rożne formy kata. Startującym gorąco kibicowali rodzice oraz koleżanki i koledzy, którzy licznie przybyli na turniej. Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe, a także medale, które wręczyli: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Turku - Pan Tadeusz Pańczyszyn oraz sensei Włodzimierz Rygiert 3 dan.
W jednym z najpiękniejszych świąt, w którym każde dziecko pragnie otrzymać, choć drobny upominek Turkowski Klub Oyama Karate przygotował niespodzianki dla wszystkich dzieci, które ku radości wszystkich zebranych wręczył św. Mikołaj wraz z nim do Dojo przybyły elfy, które przyniosły ze sobą ogromny tort. Słodkości mógł skosztować każdy, nie tylko zawodnicy, sędziowie i władze klubu oraz zaproszeni goście, ale także widownia, która tak wspaniale kibicowała najmłodszym zawodnikom. W skład sędziowski weszli: sensei Tomasz Adamkiewicz, sempai Marek Kruk sempai Aleksandra Mikołajczyk, sempai Alicja Kozłowska.
Turniej był doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności zawodników oraz do wspólnego, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, spędzenia czasu w ten mikołajkowy wieczór. Mikołajkowy Turniej Oyama Karate miał na celu umilenie czasu, zintegrowanie grupy najmłodszych karateków, a także dać im możliwość wzięcia udziału w zawodach sportowych..
Zarząd Turkowskiego Klubu Karate dziękuje za wsparcie Turnieju: Przedsiębiorstwu Produkcyjno - Handlowemu ZESIUK, Unicorn T&T, Sklep Sportowy Jogging, Lewiatan Tuliszków
Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Kat. Dzieci:
I miejsce Brajan Hubiak ( Tuliszków)
II miejsce Kosma Katchmarów  ( Tuliszków)
III miejsce Julian Kubiak
III miejsce Konrad Pasik
Kat. Młodzicy:
I miejsce Monika Lipińska
II miejsce Eryk Strzeliński
III miejsce Ewelina Lipińska
III miejsce Bartosz Purcel
Kat. Kadet:
I miejsce Sebastian Mrowicki
II miejsce Mateusz Kurcoba
III miejsce Klaudia Mikołajczyk
III miejsce Przemysław Siwek ( Tuliszków)
Dnia 6 grudnia 2007 roku odbył się Mikołajkowy Turniej Oyama Karate, którego organizatorem był Turkowski Klub Karate, współorganizatorem Turnieju było Starostwo Powiatowe w Turku i Urząd Miejski w Turku.

Czytaj więcej...

Kolejne czarne pasy w Turku i Tuliszkowie

W niedzielę 25 listopada 2007 roku w hali sportowej TOMEX w Krakowie - Nowej Hucie, odbył się dwuczęściowy egzamin na stopnie mistrzowskie dan. w Oyama Karate przed największym z żyjących mistrzów karate kontaktowego na świecie - Shigeru Oyama 10 dan z USA. W egzaminie uczestniczyło ponad 75 osób z Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Estonii i Niemiec. Wśród tych zdających nie zabrakło także instruktorów Turkowskiego Klubu Karate Oyama w składzie sensei Włodzimierz Rygiert 2 dan (Turek) który zdawał na 3 dan i sempai Tomasz Adamkiewicz 1 kyu (Tuliszków) który zdawał na 1 dan.
Test trwał 5 godzin. Część techniczna obejmowała prezentację wszystkich technik, kombinacji, kihon-kata, kata oraz układów formalnych z użyciem broni: Bo,Tonfy i Sai. W części praktycznej, kandydaci na stopnie mistrzowskie, w szczególności na 1 dan, stoczyli ciężkie walki z wymagającymi partnerami.
W ogromnej większości były to pojedynki bardzo twarde, zmuszające zdających do maksymalnego wysiłku oraz pokonania własnych słabości i ograniczeń.
Wielki Mistrz wysoko ocenił poziom zdających, promując 72 osoby na różne stopnie mistrzowskie.
Więc sensei Włodzimierz Rygiert został promowany na 3 dan a Tomasz Adamkiewicz został promowany na 1 dan i uzyskał tytuł senseia. Sensei Tomek jest jednym z pierwszych uczniów senseia Włodzimierza Rygierta którzy zdobyli tak wysoki stopień w karate. Jest pierwszym mieszkańcem Tuliszkowa który zdobył 1 dan.
Szczegółowe informacje i zdjęcia na ogólnopolskiej stronie: www.oyama-karate.pl
W niedzielę 25 listopada 2007 roku w hali sportowej TOMEX w Krakowie - Nowej Hucie, odbył się dwuczęściowy egzamin na stopnie mistrzowskie dan. w Oyama Karate przed największym z żyjących mistrzów karate kontaktowego na świecie - Shigeru Oyama 10 dan z USA.

Czytaj więcej...

Rajd Rowerowy do Grodźca

12 sierpnia 2007 roku odbył się rajd rowerowy do Grodźca. Organizatorem rajdu był Urząd Gminy i Miasta Tuliszków. Rajd odbywał się w ramach stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie” działającego w ramach programu LEADER +.
W ten dzień w gminie Grodziec obchodzono Dzień Pszczelarza, na który miały zjechać się na rowerach reprezentacje gmin należących do stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie”.
W rajdzie uczestniczyła również 12 osobowa grupa młodzieży z Tuliszkowa, która wyruszyła o godzinie 12:00 wyruszyła spod budynku Zespołu Szkół.
Dobre tempo które narzuciła grupa zostało przerwane w miejscowości Wola Rychwalska, kiedy to Radkowi Ciurzyńskiemu niespodziewanie zaczęło zlatywać powietrze w tylnym kole. Po kilku telefonach udało się załatwić rower zastępczy. Radosław Ciurzyński oraz Malwina Maruszczak wrócili do Tuliszkowa autostopem, aby wymienić rower i dogonić grupę, która ruszyła w dalszą podróż.
5 km przed Grodźcem okazało się że to nie koniec problemów. Niespodziewany huk przerwał skupienie uczestników rajdu. Tomaszowi Dominiakowi z niewiadomych przyczyn wybuchła dętka. Kolejny problem stanął przed uczestnikami rajdu. W międzyczasie dojechała dwójka uczestników, która wróciła się do Tuliszkowa. Postanowiono, iż grupa ruszy dalej dojeżdżając do Grodźca i sprowadzi pomoc.
Tuliszkowiacy ruszyli dalej, wjeżdżając na plac dokładnie o 14:00 i tym samym biorąc w uroczystej defiladzie na cześć tych, którym się jeszcze chce czasami przebyć większą odległość przy użyciu własnych mięśni. Grupa natychmiast załatwiła samochód, który przywiózł Tomasza Dominiaka do Grodźca. Na miejscu kupiono dętkę i naprawiono rower. Grupa zjadła posiłek składający się z grochówki i kiełbaski z grilla lub zapiekanki.
W drogę powrotną grupa ruszyła o 16:00 wstępując na stadion piłkarski w Rychwale, na którym mecz rozgrywał klub piłkarski Tulisia Tuliszków.
Do Tuliszkowa rajd ruszył o 18:30 i na miejsce powrócił około 19:00. Z pewnych źródeł wiem, iż kilku uczestników znalazło jeszcze siły do tego, aby w ten sam dzień pograć w piłkę nożną.
W rajdzie uczestniczyli od lewej: Tomasz Dominiak, Tomasz Gałczyński, Tomasz Pałasz, Paweł Cerbst, Grzegorz Walczak, Krzysztof Odożyński, Adam Nawrocki, Malwina Maruszczak, Tomasz Rakiewicz, Radosław Ciurzyński, Paulina Małolepsza oraz Dominik Rusek.
12 sierpnia 2007 roku odbył się rajd rowerowy do Grodźca. Organizatorem rajdu był Urząd Gminy i Miasta Tuliszków. Rajd odbywał się w ramach stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie” działającego w ramach programu LEADER +.

Czytaj więcej...

Gminny Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

1 lipca 2007 roku na Stadionie Miejskim w Tuliszkowie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
Organizatorem turnieju była Komisja ds. Młodzieży działająca przy Zarządzie Miejsko-Gminnego Oddzialu OSP RP w Tuliszkowie, której przewodniczy Zdzisław Pietrzak.
W turnieju mogli brać udział członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w wieku od 12 do 16 lat. Do momentu odprawy, czyli do godz. 14:30 swój udział w turnieju zadeklarowało 8 drużyn: OSP Piętno, OSP Grzymiszew, OSP Wróblina, OSP Krępa, OSP Ruda, OSP Wielopole, OSP Smaszew i OSP Kiszewy. Podczas odprawy dokonano niezbędnego losowania oraz ustalono czas gry na 2 razy po 10 minut.
O godzinie 15:00 rozgrywki turniejowe rozpoczął Zdzisław Pietrzak. Mecze były prowadzone na dwóch ćwiartkach stadionu jednocześnie, na których sędziowali Dawid Binieki i Adam Kutkowski, grający na codzień w klubach piłkarskich Tulisia Tuliszków i Sparta Konin. Sędzią technicznym był Roman Wesołowski, pracownik urzędu i gospodarz stadionu.
Na turniej przybyło wielu kibiców, aby wspierać swoje drużyny dopingiem i zagrzewać do walki.
Kibice niektórych drużyn stanowili dla zawodników bardzo silną motywację.
Składy drużyn wyglądały nastepująco:
OSP Piętno: Marcin Wawrzyniak, Paweł Włodarczyk, Mariusz Lasota, Dawid Szczap, Piotr Chruszcz, Mateusz Fic, Damian Szkudlarek, Adrian Wągiel, Łukasz Grzelczak, Mateusz Szczap.
OSP Grzymiszew: Tomasz Kubka, Paweł Kubka, Arek Majcherek, Paweł Skowroński, Adrian Rusek, Mateusz Ociński, Mateusz Sobczak, Mateusz Mikołajewski, Rafał Kopczyński, Dawid Żydkowski
OSP Wróblina: Artur Raszewski, Zbigniew Raszewski, Adrian Hryniuk, Paweł Durkiewicz, Szymon Durkiewicz, Paweł Pawlak, Łukasz Szczap, Patryk Janicki, Kamil Borkowski, Dawid Matuszewski
OSP Krępa: Mateusz Kunicki, Michał Świerczyński, Adam Filipek, Dariusz Patrzykąt, Świerczyński Miłosz, Dominik Pilarczyk, Sławomir Podębski, Kuba Cieślak
OSP Ruda:Dominik Kutkowski, Karol Druszcz, Błażej Zagozda, Arkadiusz Darul, Artur majda, Marek Kotarski, Łukasz Grabowski, Paweł Janiszewski, Tomasz Marecki, Damian Samulski
OSP Wielopole:Sebastian Hynas, Mateusz Hynas, Dawid Przybyła, Przemysław Krawiec, Marcin Wawrzyniak, Mariusz Lasota, Piotr Hynas, Mateusz Fic, Adrian Wojtkowiak
OSP Smaszew: Bartłomiej Gołza, Konrad Chojnacki, Eryk Ścisły, Adrian Wszędybył, Kamil Tomczak, Dawid Wawrzyniak, Damian Pęcherzewski, Mariusz Siwek
OSP Kiszewy: Arek Czubiński, Dawid Nowak, Krzysztof Grzywacz, Przemek Płuciennik, Karol Malesza, Bartek Jac, Michał Walczak, Marcin Grzywacz, Rafał Michalski, Dawid Poczekajło
Drużyny prowadziły rozgrywkę w dwóch grupach. Po zaciętej walce pierwsze miejsca uzyskały drużyny z OSP Ruda i OSP Smaszew i one rywalizowały o 1 miejsce. O trzecie miejsce w turnieju rywalizowały drużyny, które zajeły 2 miejsce w grupie, a były to drużyny z OSP Piętno i OSP Grzymiszew.
Mecz o trzecie miejsce wygrała drużyna z Piętna, miażdżac drużynę z Grzymiszewa 7:1, jednak pomimo takiej przegranej desperacka walka drużyny z Grzymiszewa zasługuje na pochwałę.
Finał pomiędzy OSP Smaszew i OSP Ruda spokojnie można nazwać wspaniałym widowiskiem. Wyrównana walka pomiędzy obiema drużynami doprowadziła jednak tylko jedną z drużyn do zwycięstwa, mianowicie drużynę z OSP Ruda, która zwyciężyła 2:0.
Tym samym Puchar Prezesa Zarządu Miejsko-Gminnego Oddziału OSP RP Grzegorza Ciesielskiego, złote medale oraz piłkę Puma Globe otrzymała drużyna z OSP Ruda.
Puchar Przewodniczącego Komisji ds. Młodzieży przy Zarządzie Miejsko-Gminnego Oddziału OSP RP w Tuliszkowie Zdzisława Pietrzaka, srebrne medale oraz piłkę Puma Globe otrzymała drużyna OSP Smaszew.
rzecie miejsce, a tym samym Puchar Wiceprezesa Zarządu Miejsko-Gminnego Oddziału OSP RP w Tuliszkowie Zdzisława Cichego, brązowe medale i piłkę Puma Globe otrzymała druzyna z OSP Piętno.
Reszta drużyn w podziękowaniu za udział również otrzymała piłki oraz dyplomy za udział. Jednak najcenniejszym prezentem turnieju dla każdej z drużyn były emocje, jakich dostarczył turniej piłkarski oraz nowe znajomości.
1 lipca 2007 roku na Stadionie Miejskim w Tuliszkowie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Czytaj więcej...

Koniec sezonu piłkarskiego

16 czerwca 2007 r. na Stadionie Miejskim w Tuliszkowie odbył się ostatni mecz sezonu piłkarskiego. KP Tulisia Tuliszków, która na własnym stadionie przyjmowała Olimpię Koło zremisowała 1:1. Mecz był ładnym widowiskiem, pomimo tego iż był czystą formalnością.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 logii

facebook_page_plugin