MIKOŁAJKOWY TURNIEJ JUDO W ŚLESINIE

W sobotę, tj. 9 grudnia na hali sportowej w Ślesinie odbył się Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci. Organizatorem imprezy był UKS Górnik  Konin. W turnieju wystartowało ponad 100 młodych zawodników z klubów: Gimnazjon Suchy Las, Kasztelania Brudzew, UKS Judo Tuliszków, UKS 6 Rawicz, UKS Samuraj Konin, Konińskie Centrum Ju Jitsu, Akademia Judo Poznań i Górnik Konin.

1

Czytaj więcej...

MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ ZAWODNIKÓW UKS JUDO PODCZAS ŚWIĄTECZNEGO SPOTKANIA

8 grudnia na sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuliszkowie odbyło się Spotkanie Świąteczne Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie. Udział w spotkaniu wzięło 80 zawodników sekcji oraz licznie zebrani rodzicie, sympatycy Judo i mieszkańcy Tuliszkowa oraz zaproszeni goście. Podczas spotkania na gości czekało kilka niespodzianek, m.in. podziękowania dla osób wspierających sekcje, film z podsumowaniem 2017 roku, odwiedziny św. Mikołaja i pyszne ciasta przygotowane przez rodziców.

1

Czytaj więcej...

TULISZKOWSCY JUDOCY REPREZENTOWALI SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W TULISZKOWIE NA IGRZYSKACH W POZNANIU

Pięciu reprezentantów UKS Judo Tuliszków reprezentując Szkołę Podstawową w Tuliszkowie wzięło w niedzielę udział w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Judo w Poznaniu. Organizatoram imprezy był Okręgowy Związek Judo i Szkolny Związek Sportowy w Poznaniu.

     W niedziele 3 grudnia  uczniowie szkoły podstawowej  w Tuliszkowie wybrali się do Poznania gdzie około 40 Szkół Podstawowych z województwa wielkopolskiego rywalizowało w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski w judo w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach brały udział dzieci urodzone w latach  2002, 2003 i 2004. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie, a na co dzień zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo reprezentowali tym razem nie klub, a Szkołę Podstawową  zdobywając punkty do wielkopolskiego współzawodnictwa sportowego.

1

Czytaj więcej...

MŁODZIEŻOWY PUCHAR WIELKOPOLSKI KARATE KYOKUSHIN SHINKYOKUSHIN ZA NAMI

W dniu 10 grudnia 2017 roku w tuliszkowskiej hali sportowej odbył się Młodzieżowy Puchar Wielkopolski Okręgowego Związku Karate w Poznaniu. Zmagania trwały blisko 6 godzin. W zawodach wzięły udział kluby z województwa wielkopolskiego i łódzkiego . Rywalizacja odbyła się z podziałem na kategorie wagowe i wiekowe w formule semi  kontakt i light kontakt. Zawodnicy walczyli w kaskach i ochraniaczach na dwóch matach. Ponadto odbyły się kolejne Mistrzostwa Powiatu Tureckiego Sportów Walki do 8 roku życia z podziałem na chłopców i dziewczynki. Puchar Wielkopolski sędziowały trzy  pięcioosobowe składy sędziowskie posiadające licencję OZK Poznań i PFKK. Zawody otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków Grzegorz Ciesielski, który był współorganizatorem wspólnie z GKRPA w Tuliszkowie, PTZN o / Turek,  Klubem Karate w Tuliszkowie i Grzymiszewie, Starostwem Powiatowym w Turku. Opiekę medyczną sprawował doktor Jarosław Bulski i ratownik medyczny z OSP Grzymiszew. Podczas otwarcia  zawodów okolicznościowe  statuetki otrzymali  sędziowie, działacze OZK Poznań i osoby wspierające działalność Klubu. Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji zawodów.

medaliści

Czytaj więcej...

DRUŻYNY SENIORSKIE I MŁODZIEŻOWE MGKS TULISIA TULISZKÓW NA PÓŁMETKU SEZONU 2017/2018

Pierwsza drużyna seniorów występująca w Konińskiej Klasie Okręgowej po 16 kolejkach zajmuje 3 miejsce, które aktualnie daje awans do wielkopolskiej ligi międzyokręgowej. Wiosna zapowiada się więc pasjonująco, jeśli piłkarze utrzymają dobrą formę z jesieni to klub może świętować w nadchodzącym roku kolejny awans sportowy.

 

Tulisia foto

Tabela Seniorów Klasy Okręgowej na półmetku rywalizacji 2017/2018.

tabela

 

Doskonale radzi sobie również utworzona pierwszy raz w historii klubu druga drużyna seniorów. W klasie B Konińskiego OZPN, na półmetku rozgrywek plasuje się ona na drugim miejscu, które również jest premiowane awansem, w tym wypadku do klasy A OZPN Konin.

Dużym zainteresowaniem w sezonie 2017/2018 cieszą się sekcje młodzieżowe MGKS Tulisia Tuliszków. Aktualnie oprócz dwóch drużyn seniorskich funkcjonują w klubie cztery drużyny młodzieżowe, które biorą czynny udział w rozgrywkach organizowanych przez Koniński Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Najstarsza grupa chłopców, rywalizująca w kategorii trampkarzy młodszych zajmuje w swojej lidze wysokie drugie miejsce. Chłopcy z kategorii wiekowej młodzik młodszy plasują się po jesiennej odsłonie sezonu na dziewiątej pozycji. Z kolei najmłodsi adepci z kategorii żak zajmują w swojej lidze drugie i piąte miejsce. Należy podkreślić, iż żaki są aktualnie najliczniejszą grupą młodzieżową MGKS Tulisia i liczą 30 zawodników. Fakt ten cieszy tym bardziej, gdyż są to chłopcy w wieku 7-8 lat. Mając taki narybek piłkarski tuliszkowski klub może spokojnie spoglądać w przyszłość.

MEDALOWE ZDOBYCZE ZAWODNIKÓW KARATE NA MISTRZOSTWACH POLSKI W MIELCU

2 grudnia 2017 roku w Mielcu obyły się XII Mistrzostwa Polski  Juniorów Kyokushin/ Shinkyokushin Karate. Organizatorem był Mielecki Klub Karate Shinkyokushin kierowany przez Andrzeja Wolskiego 3 dan. W zawodach uczestniczyło 202 zawodników w konkurencji kata i  walk full Kontakt( kumite). Na starcie stanęło 37 klubów z takich miast jak : Chełmno, Chełmża, Kalisz Pomorski, Głuszyca, Golub Dobrzyń, Jaworzno, Kalisz, Kielce, Kobierzyce, Wrocław, Niepołomice, Polkowice, Przemyśl, Rzeszów, Radom, Sandomierz, Kęty, Starchowice, Lubcza, Wąbrzeźno, Świnoujście, Poznań, Świecie, Bydgoszcz, Kościerzyna, Międzyzdroje, Wolin, Toruń, Złocieniec, Solec Kujawski, Jelenia Góra ,Krosno, Legnica,  Wśród startujących znaleźli się zawodnicy z terenu Gminy i Miasta Tuliszków w osobach Julity Stanisławskiej, Kacpera Grześkiewicza, Dominika Bilkowskiego, Filipa Wawrzyniaka i Filipa Konefał.  Zawody odbywały się na trzech matach zgodnie z wymaganiami WKO i EKO. Mankamentem były walki o trzecie miejsce w ćwierćfinale ale taka była decyzja sędziego głównego. Mistrzem Polski w kategorii open został Kacper Grześkiewicz 2 kyu, a  V-ce Mistrzem Polski  Dominik Bilkowski. Pozostali zawodnicy zakwalifikowali się do 1/8 finału, gdzie musieli uznać wyższość swoich rywali.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin