PUCHAR ŚWIATA KARATE KYOKUSHIN W WARSZAWIE - SUKCES ZAWODNIKÓW Z TULISZKOWA

W dniach 25-26 listopada odbył się Klubowy  Puchar Świata Karate Kyokushin, w którym wystartowali zawodnicy z trzech  kontynentów. Zawody, które odbyły się w Warszawie obejmowały konkurencje  kumite full Contakt z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe dziewcząt i chłopców. Zmagania rozegrano na trzech matach, trwały blisko 10 godzin co spowodowało, że emocji nie brakowało.  Nasi zawodnicy powołani przez Okręgowy Związek  Karate w Poznaniu  wywalczyli trzy medale w tym dwa  srebrne. Byli to Julita Stanisławska i Kacper Wojtkowiak (srebrne medale) oraz Dominik Bilkowski (brązowy medal). Są to kolejne medale zdobyte na tak poważnych zawodach międzynarodowych co tylko potwierdza wysoki poziom szkoleniowy  Klubu Kyokushin Karate  w Tuliszkowie.

SAM 6409

Zawodnicy Karate Kyokushin sekcji Tuliszków (Julita Stanisławska, Kacper Wojtkowiak, Dominik Bilkowski) wraz z Burmistrzem Grzegorzem Ciesielskim i Trenerem Dariuszem Jasiakiewiczem podczas wręczenia dresów z herbem Gminy i Miasta ufundowanych przez Gminę i Miasto Tuliszków, w których zawodnicy wystąpili podczas Pucharu Świata w Warszawie.

Czytaj więcej...

SUPER LIGA JUDO Z UDZIAŁEM JUDO TULISZKÓW

Super Liga Judo to partnerski program rozwoju środowiska Judo, w ramach którego odbyła się 4 edycje ligi w różnych miejscowościach. Zawodnicy Judo Tuliszków uczestniczyli w dniach 18 i 19 listopada w czwartej edycji finałowej w Oleśnicy. Dwudniowa impreza zgromadziła blisko 1000 zawodników, którzy rywalizowali w kategoriach juniora młodszego, młodzika i dzieci.

   W pierwszym dniu rywalizacji do walki przystąpili juniorzy młodsi. Filip Andrzejewski rozpoczął zmagania od wygranych i w efektownym stylu dostał się do finału, w finale prowadząc na dwa wazari przeciwnik doprowadził do remisu, w dogrywce niestety Filip musiał uznać wyższość rywala. Następny do walk przystąpił Kacper Wojnarowski, który wygrał szybko i w bardzo dobrym stylu trzy walki i zajął pierwsze miejsce.

   Drugi dzień to zmagania młodzików i dzieci, w tym dniu sekcja judo wystawiła dziewięciu zawodników, najlepsze wyniki i złote medale zdobyli: Natalia Poprawska, Paula Markiewicz, Julia Kocimska, Wiktoria Drożak i Norbert Tomaszewski. Srebrny medal zdobyli: Katarzyna Konieczka i Jan Antoniewicz a brąz przypadł Marii Pakulskiej i Julii Powaga.

Zawodników w trakcie walk wspierał trener Rafał Kubacki, dwukrotny Mistrz Świata w Judo, który jest trenerem współpracującym z sekcją Judo w Tuliszkowie.

 3

Czytaj więcej...

INTERNATIONAL JUDO BALTIC CUP - PUCHAR POLSKI MŁODZIKÓW

Bardzo dobry występ zaliczyli Tuliszkowscy judocy na Pucharze Polski w Gdyni. Judo Baltic Cup to impreza sportowa organizowana dla dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów. W trzech ostatnich kategoriach spośród wymienionych turniej zaliczany jest do Pucharu Polski i rankingu Polskiego Związku Judo. Dwudniowa impreza to około 1000 zawodników w międzynarodowej obsadzie organizowana przez Polski Związek Judo, Urząd Marszałkowski Gdynia, Urząd Miasta Gdynia i UKS Opty Gdynia.

Sekcja Judo z Tuliszkowa wystawiła do turnieju czterech zawodników, którzy walczyli w kategorii młodzików, a byli to: Natalia Poprawska, Julia Kocimska, Wiktoria Drożak i Norbert Tomaszewski. Judocy zaliczyli bardzo dobry start, gdyż każda z dziewczyn zajęła miejsce medalowe, jedynie Norbert Tomaszewski uplasował się tuż za podium, zajmując piąte miejsce.

Sukces indywidualny przełożył się na dobry wynik drużynowy, bowiem w klasyfikacji medalowej judocy zajęli wysokie 5 miejsce.

1

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin