Spotkanie Wigilijne.

16 grudnia br. odbyło się spotkanie wigilijne. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. o godz. 17-tej po której artyści Teatru im. W. Bogusławskiego z Kalisza zaprezentowali program artystyczny „Hej kolęda, kolęda”. Dalsza część spotkania odbyła się na rynku przy Pomniku Jana Pawła II. Były życzenia władz, symboliczne łamanie się opłatkiem, mikołaj, potrawy wigilijne przygotowane  przez p. I. Marciniak i panie z Tarnowy.

 

Na spotkanie przybyło  wielu mieszkańców i przebiegło ono w miłej świątecznej atmosferze.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE SENIORÓW i ANDRZEJKI

W czwartek, 29 listopada w Sali Bankietowej Gmina i Miasto Tuliszków i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zorganizowali Spotkanie Seniorów z okazji Europejskiego Roku Osób Starszych i Integracji Międzypokoleniowej. Dla uczestników spotkania wstąpiły przedszkolaki z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie oraz Zespół „Jesień” działający przy tuliszkowskim domu kultury. Wśród gości byli Grzegorz Ciesielski, Burmistrz Tuliszkowa, Tomasz Maćkowski Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Ks. Prałat Stanisław Nowak.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE SENIORÓW

Zaproszenie na spotkanie seniorów, które odbędzie się 29.11.2012 r. o godz. 17-tej  w Sali Bankietowej - pobierz

Święto Niepodległości

 

W niedzielę 11 listopada 2012 roku obchodziliśmy 94 rocznicę Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym w ciągu roku. Upamiętnia 11 listopada 1918 roku, kiedy to po 123 latach niewoli Polska na nowo się odrodziła. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Tuliszkowie, następnie delegacje złożyły wiązanki pod Pomnikiem Tadeusza Kościuszki, Papieża Jana Pawła II, Pomnikiem Powstańców 1863r, Dębem Katyńskim oraz na grobie poległych w walkach o wolność ojczyzny. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Grzegorz Ciesielski – Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin