Dni Tuliszkowa 2013

Pierwszy dzień  Dni Tuliszkowa tj. 01 czerwca  odbył się tradycyjnie na sportowo.  W ramach tych obchodów zorganizowano: Piłkarskie zmagania Dzieci kontra Rodzice, Otwarty Trening Karate, Gminny Turniej Tenisa Stołowego o puchar Burmistrza i I Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt.

W zmaganiach Dzieci kontra Rodzice w 10 konkurencjach piłkarskich lepsze okazały się dzieci.

Turniej Tenisa Stołowego wygrał Marcin Kubka.

W Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt udział wzięło 6 drużyn i klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce – UKS Piatka Turek

II miejsce – Amber Kalisz

III miejsce – MKS MOS Turek

IV miejsce UKS Ozorków

V miejsce UKS Lis Tuliszków

VI miejsce Zjednoczeni Rychwał

Był też  dmuchany zamek, koncert  Gwiazd: BOB ONE, BAS TAJPAN, TALLIB i dyskoteka.

 

Drugi dzień Dni Tuliszkowa tj. 2 czerwca  rozpoczął się Mszą świętą w intencji mieszkańców z okazji 555- Lecia lokacji miasta.  Dla upamiętnienia tego jubileuszu  zostało wykonane wspólne zdjęcie mieszkańców . Po wspólnym zdjęciu ze stadionu do amfiteatru w parku ruszyła parada lokacyjna, w której udział wzięli:  przedstawiciele władz miasta,  samorządu powiatowego i wojewódzkiego, szkoły, przedszkole, stowarzyszenia, kluby i instytucje.

W amfiteatrze w parku nastąpiło oficjalne otwarcie Dni Tuliszkowa, którego dokonał Burmistrz G. Ciesielski. Następnie Piekarnia Kasztelan zaprezentowała 555 rogali kasztelańskich przygotowanych dla mieszkańców. W części artystycznej zaprezentowały się zespoły działające przy MGOK tj. Tuliszkowiacy, Vocallis, grupa hiphopowa.

MG Biblioteka przygotowała kiermasz książek i malowanie twarzy a Forum Kobiet namiot pełen niespodzianek. 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje kulinarne przygotowane przez Radę Samorządu Mieszkańców  m. Tuliszkowa  i sołectwa GiM Tuliszków.

Odbyły się również konkursy o Laur Czereśniowej Gałązki, w którym udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Ogorzelczynie i Tuliszkowie oraz Gimnazjum w Tuliszkowie i Grzymiszewie. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody książkowe.

Zdjęcia w zakładce Galeria/2013/Dni Tuliszkowa

Czytaj więcej...

Jarmark Produktu Lokalnego

26 maja 2013 r. na stadionie w Rychwale o godz. 15-tej odbędzie się Jarmark produktu Lokalnego.

Ogłoszenie - pobierz

Wydarzenie promocyjne

27 kwietnia br. Stowarzyszenie "Solidarni w Partnerstwie" z a p r a s z a na wydarzenie promocyjne SZLAK "PODKUTEJ SZÓSTKI"  - Atrakcją Turystyczną Lokalnej Grupy Działania. W programie przewidziano: przejazd zaprzęgami konnymi, konkursy, poczestunek i wiele innych atrakcji - pobierz plakat

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin