POŻEGNANIE WAKACJI

01 września 2012 r. od godz. 18.00-24.00 MGOK zaprasza do Amifeatru w parku w Tuliszkowie na dyskotekę z okazji  pożegnania wakacji. Wszystkim uczniom i studentom życzymy udanej zabawy i sukcesów w nauce w nowym roku szkolnym.

DOŻYNKI GMINNO - PARAFIALNE - PIĘTNO 2012

 

26 sierpnia w miejscowości Piętno odbyły się Gminno – Parafialne Dożynki, które połączone zostały z przekazaniem  wozu bojowego dla OSP Piętno. Starostami tegorocznych Dożynek byli: Krystyna Pawlikowska z Piętna i Andrzej Kujawiński z Krępy. Korowód dożynkowy składający się z delegacji wieńcowych z poszczególnych sołectw, zaproszonych gości i mieszkańców spod gospodarstwa Starościny Dożynek do parku w Piętnie poprowadził  Burmistrz GiM Tuliszków Grzegorz Ciesielski,  Z-ca Burmistrza Piotr Hryniuk,  Proboszcz Juliusz Grzeszczak, Starostowie Dożynek  i Zespół „Wrzos”.

Czytaj więcej...

Biesiada na ludowo

W niedzielę, 5 sierpnia w parku miejskim w Tuliszkowie, 10 zespołów z regionu kolskiego, konińskiego i turkowskiego wzięło udział w XXI Biesiadzie na ludowo. Na scenie tuliszkowskiego Amfiteatru w parku wystąpiły: Dobrowianki z Kościelca, Brzezinianki i Krzymowiacy z Krzymowa, Jarzębinki i Tradycja z Malanowa, Kwiaciarki i Dębowiacy z Sompolna i Zgoda z Przykony. Gospodarzy reprezentowały: Wrzos z Grzymiszewa i Jesień z Tuliszkowa.
Zespoły zaprezentowały bogaty repertuar pieśni i piosenek ludowych.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin