„JEST TAKI DZIEŃ…’’ – PIĘKNY KONCERT KOLĘD W WYKONANIU DZIECI

W niedzielę 10 grudnia w sali OSP Tuliszków odbył się koncert kolęd pod hasłem „Jest taki dzień…”. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Razem dla Dzieci oraz Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie.

Kolędowanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy i Miasta Tuliszków. Nic w tym dziwnego, gdyż kolędowanie to piękna tradycja wpisana w naszą kulturę, a kolędy śpiewane przez dzieci brzmią szczególnie i uderzają w serca dorosłych.

Swój bogaty repertuar kolęd i pieśni związanych ze Świętami Bożego Narodzenia przedstawiły dzieci uczęszczające do Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie. Dzieci były wspierane przez przedszkolnych wychowawców oraz panie ze Stowarzyszenia Razem dla Dzieci. Do kolędowania przyłączyli się również najmłodsi zawodnicy z klubów sportowych MGKS Tulisia Tuliszków oraz UKS Judo Tuliszków.

1

Czytaj więcej...

W HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ WSPÓLNIE CZYTALI „WESELE”

8 grudnia br. hala widowiskowo-sportowa w Tuliszkowie przeistoczyła się na kilka godzin w bronowicką chatę. Tego dnia  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie pt. „Wokół weselnego stołu, czyli tuliszkowskie spotkania ze Stanisławem Wyspiańskim”. 

Czytanie 6 Copy

Czytaj więcej...

80 - LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TULISZKOWIE

„Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia. Kierują one nasz wzrok w stronę przebytej drogi…”

Christian Schulz

Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 r. w Tuliszkowie obchodzi w tym roku jubileusz 80 – lecia istnienia. Wtorek 28 listopada był dniem szczególnym, gdyż odbyły się wówczas uroczystości związane z jubileuszowymi obchodami tuliszkowskiej placówki oświatowej. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą  w Kościele Parafialnym pw. Św. Wita w Tuliszkowie, a następnie przeniosły na halę widowiskowo – sportową przy ulicy Nortowskiej.

16

Czytaj więcej...

II PIKNIK Z BIBLIOTEKĄ

1 września czas wracać do szkoły. Wydawać by się mogło, że końcówka wakacji może więc kojarzyć się wyłącznie ze smutkiem z powodu przekonania, że dwa miesiące minęły jak jeden dzień. Nic bardziej mylnego. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy przybyli 30 sierpnia br. na plac przy strażnicy OSP w Piętnie, gdzie już po raz drugi Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie zorganizowała „.Piknik z Biblioteką”. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji. Do popołudniowej zabawy przy pięknej pogodzie zachęcał sam burmistrz Grzegorz Ciesielski. Imprezę poprowadziła Renata Chorążewska – dyrektor tuliszkowskiej książnicy, wspierana przez Grażynę Ratajczyk z filii biblioteki w Piętnie oraz Halinę Lędzką z MGBP w Tuliszkowie.

Piknik z Biblioteką 29

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin