Młodzi wokaliści wystąpili na Przeglądzie Piosenki Dziecięcej

32 solistów, dwa duety i jeden tercet, czyli 39 wykonawców i 34 piosenki można było usłyszeć we wtorek, 13 marca, w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie.

Widownia, którą stanowili sami wykonawcy, ich nauczyciele oraz najbliżsi, rodzice, babcie i rodzeństwo, blisko cztery godziny słuchała piosenek śpiewanych najpierw przez przedszkolaków, następnie przez uczniów klas 0-III, IV-VI oraz klas VII i gimnazjalistów. Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej przeprowadzono bowiem w czterech kategoriach wiekowych.

 

2018 przeglad piosenki dzieciecej 50

Czytaj więcej...

Gminny Dzień Kobiet z Januszem Radkiem

W tym roku z okazji Gminnego Dnia Kobiet odbył się koncert Janusza Radka zatytułowany „Na głos i ręce”. Artysta wystąpił 9 marca 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej.
Podczas wyjątkowego recitalu charyzmatyczny wokalista zaprezentował utwory z całego dorobku artystycznego, począwszy od własnych kompozycji poprzez piosenki Ewy Demarczyk czy Czesława Niemena w interesujących aranżacjach.

 

2018 dzien kobiet 0006

Czytaj więcej...

Wiedzą jak zapobiegać pożarom

Pytania związane m.in. z ochroną pożarową, ratownictwem medycznym, znajomością sprzętu gaśniczego czy przepisy prawne znalazły się w testach, jakie musieli rozwiązać uczestnicy gminnych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zorganizowano je 9 marca br. tuliszkowskim domu kultury.

 

2018 turniej wiedzy pozarniczej 01

Czytaj więcej...

Zimowe warsztaty artystyczne w domu kultury

Tegoroczne ferie nie były białe i śnieżne, ale za to twórcze i kolorowe. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie zorganizowano cykl warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Można było spędzić czas na tańcu, zabawie w teatr i działaniach plastycznych.

 

Czytaj więcej...

„Ballady parkowe” Mirosława Rojka miały swoją premierę

Przed wiekami obszerny park krajobrazowy w stylu angielskim, dziś ostoja przyrody w centrum miasta. Ten wszystkim znany zakątek w Tuliszkowie, niepodobny do żadnego innego w okolicy, dostarczył artystycznego materiału do napisania „Ballad parkowych”. Premiera zbioru poetyckiego Mirosława Rojka odbyła się 21 lutego br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Przybyli na spotkanie z autorem wysłuchali wierszy w interpretacji Macieja Grzybowskiego, aktora Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Słowo wstępu wygłosiła Renata Chorążewska.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin