„Ballady parkowe” Mirosława Rojka miały swoją premierę

Przed wiekami obszerny park krajobrazowy w stylu angielskim, dziś ostoja przyrody w centrum miasta. Ten wszystkim znany zakątek w Tuliszkowie, niepodobny do żadnego innego w okolicy, dostarczył artystycznego materiału do napisania „Ballad parkowych”. Premiera zbioru poetyckiego Mirosława Rojka odbyła się 21 lutego br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Przybyli na spotkanie z autorem wysłuchali wierszy w interpretacji Macieja Grzybowskiego, aktora Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Słowo wstępu wygłosiła Renata Chorążewska.

Czytaj więcej...

UCZNIOWIE OTRZYMALI STYPENDIA

W poniedziałek, 12 lutego, rozpoczęły się ferie zimowe. Uczniowie z Gminy i Miasta Tuliszków, którzy mogą poszczycić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi i sportowymi mieli tego dnia jeszcze jeden powód do radości, otrzymali bowiem stypendia naukowe.

 

2018 stypendia dla uczniow 01

Czytaj więcej...

„JEST TAKI DZIEŃ…’’ – PIĘKNY KONCERT KOLĘD W WYKONANIU DZIECI

W niedzielę 10 grudnia w sali OSP Tuliszków odbył się koncert kolęd pod hasłem „Jest taki dzień…”. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Razem dla Dzieci oraz Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie.

Kolędowanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy i Miasta Tuliszków. Nic w tym dziwnego, gdyż kolędowanie to piękna tradycja wpisana w naszą kulturę, a kolędy śpiewane przez dzieci brzmią szczególnie i uderzają w serca dorosłych.

Swój bogaty repertuar kolęd i pieśni związanych ze Świętami Bożego Narodzenia przedstawiły dzieci uczęszczające do Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie. Dzieci były wspierane przez przedszkolnych wychowawców oraz panie ze Stowarzyszenia Razem dla Dzieci. Do kolędowania przyłączyli się również najmłodsi zawodnicy z klubów sportowych MGKS Tulisia Tuliszków oraz UKS Judo Tuliszków.

1

Czytaj więcej...

W HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ WSPÓLNIE CZYTALI „WESELE”

8 grudnia br. hala widowiskowo-sportowa w Tuliszkowie przeistoczyła się na kilka godzin w bronowicką chatę. Tego dnia  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie pt. „Wokół weselnego stołu, czyli tuliszkowskie spotkania ze Stanisławem Wyspiańskim”. 

Czytanie 6 Copy

Czytaj więcej...

80 - LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TULISZKOWIE

„Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia. Kierują one nasz wzrok w stronę przebytej drogi…”

Christian Schulz

Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 r. w Tuliszkowie obchodzi w tym roku jubileusz 80 – lecia istnienia. Wtorek 28 listopada był dniem szczególnym, gdyż odbyły się wówczas uroczystości związane z jubileuszowymi obchodami tuliszkowskiej placówki oświatowej. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą  w Kościele Parafialnym pw. Św. Wita w Tuliszkowie, a następnie przeniosły na halę widowiskowo – sportową przy ulicy Nortowskiej.

16

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin